Acemi dolandırıcılara bir darbe de MS'tan

Büyük bir dolandırıcılık çabası yanlış hesap yüzünden ters gitti, üstelik bir de MS'u çok kızdırdı!

Acemi dolandırıcılara bir darbe de Microsoft'tan
Microsoft bu işe çok kızdı.

İnternet kolay yoldan para kazanmak isteyenlerle dolu. Ne yazık ki bu insanların çoğu hedefledikleri parayı dolandırıcılık yoluyla kazanma peşindeler. Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkartılan bir çete, bilgisayarlardan kendi sitelerindeki reklamlara kendileri tıklayarak zengin olma hayali kuruyordu. Binlerce farklı IP adresi değiştirerek reklamlara tıklayan dolandırıcıların planları ise ters gitti. Reklamlara tıklandığı için sitelerinin reklam hesaplarındaki kazanç arttı ama reklamlara tıklama esnasında sitelerinde oluşan internet trafiği faturası kazançlarının üzerine çıktı ve zarar ettiler.

Daha kötüsü reklamların yayınlanmasında aracılık yapan Microsoft bu dolandırıcılık çabasına çok kızdı ve olayı gerçekleştiren üç kişiyi mahkemeye verdi. Microsoft, reklam verenlerin artan şikayetleri nedeniyle olayı uzun süredir araştırıyordu. Dolandırıcılar yol açtıkları zararlar nedeniyle 750 bin dolardan az olmamak üzere para cezası ile yargılanacaklar.

Ümit Öncel

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

geçmiş olsun

Düşüncesizliklerine üzülsünler:))

750bin dolarmı microsoftun bu xp sinin beni soktugu krizler hatalı durumlar beni arkadaşlarımın önünde rezil edişinin maliyeti ne acaba bende dava açmayı düşünüyorum.

Demek ki herkes toplanıp Ms'u mahkemeye verse ortada MS kalmayacak :)

oh yarasın müstehaktır

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir