Acer beTouch & neoTouch: 4 yeni Windows cep

PC devi Acer, piyasaya sürdüğü 4 yeni cep ile gövde gösterisi yaptı: İşte Acer'ın yeni dörtlüsü!

  • Halil Mollaoğlu
Acer beTouch & neoTouch: 4 yeni Windows cep
Acer beTouch E200: Dördüncü çeyrekte çıkacak.

Acer, yeni bir Google cep telefonunun yanında dört yeni Windows cep telefonu da duyurdu. Acer Windows Mobile 6.5 ile çalışan üç telefonu beTouch serisine yerleştiriyor. Windows Mobile ile çalışan amiral gemisi ise Acer neoTouch oluyor.

Acer beTouch E100 / E101
Acer beTouch E100 HSPA üzerinden mobil internet gezintileri yapmanızı sağlıyor. Acer beTouch E101 ile ise bu konuda sadece EDGE tekniğini sunuyor. İki model de 2 Megapiksel kamera, Bluetooth 2.0 + EDR ve GPS alıcıyla donatıldı. Yine iki cep de 3,2 inç dokunmatik ekran ve ön yüklü Facebook, Flickr veya Blogger uygulamalarıyla geliyor. E100'ün bu ay içinde çıkması ve kontratsız yaklaşık 300 Euro'ya satılması bekleniyor. E101 de bu ay içerisinde çıkacak ve kontratsız yaklaşık 240 Euro'ya satılacak.

Acer beTouch E200
Acer beTouch E200 de HSPA desteği sunuyor; fakat E100 veya E101'in aksine 3,2 Megapiksel kamerayla beraber geliyor. Cihaz 3,0 inç dokunmatik ekranı, beş kullanım tuşu ve kaydırılabilir klavyesi üzerinden yönetilebiliyor. Acer'a göre E200 kasım ayının başında çıkacak ve fiyatı 340 Euro olacak.

Acer neoTouch

Acer neoTouch: Yeni Windows amiral gemisi.

NeoTouch Acer'ın iş cep telefonu alanındaki yeni amiral gemisi oluyor. 3,8 inç dokunmatik ekran (800 x 480 piksel), WLAN, HSPA ve Bluetooth 2.1 + EDR ile beraber geliyor. Cihaz işlemci olarak 1 GHz hızındaki Qualcomm Snapdragon CPU'yu kullanıyor. 5 Megapiksel çözünürlüğündeki kamera cihazın resim ve vido yetilerini tamamlıyor. GPS fonksiyonu sayesinde kullanıcılar telefonu navigasyon çözümü olarak da kullanabiliyor. Ayrıca yeni bir eşitleme fonksiyonu diğer cihazlarla veri eşitlemesi yapmayı belirgin derecede kolaylaştıracak.

Acer cep telefonunun kullanımı konusunda başlangıç ekranının kişiselleştirme imkanı sunuyor. Masaüstünün tek bir tıklama ile uygulamaların çalıştırılabileceği merkezi bir platform haline gelmesi isteniyor. Kilitli durumda da gelen mesajlar veya randevularla ilgili yeni bildirimler ekran gösterilecek. Acer cihazın dokunmatik ekranını geliştirirken basit metin girişine odaklandığını da ekliyor. neoTouch'ın kasımın başından itibaren kontratsız 400 Euro'ya satışa sunulacak.

Tüm fiyatlat yurtdışı fiyatıdır.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

türkiyedeki teknik servis rezaleti(ki rezalet kelimesi işin gerçeğinin ancak %1'ini falan ifade edebilir ancak) dışında 10 numara bir markadır, şu anda 2 adet dizüstü bilgisayar ile çalışıyorum ikisi de acer, maşallahları var çok memnunum, eğer teknik servis sorunu çözülürse bu telefonları almayı ciddi ciddi düşünürüm.

bu kimya cep piyasasına girecek cep işi pc toplamaya benzemez casper gibi cabucak tıkanırsın

acer in bu telefonları da kullandığım acer dizüstü laptop gibi sağlamdır umarım. (dört sene kullandığım laptopta bir tek donanım problemi veya arızası yaşamış değilim.)

Turkiye'de teknik destek olayinin en buyuk sorunu musterinin haklarinin olmamasi yada uretici/saticilarin olmadigini dusunmesi. Finlandi´da yasiyorum. 14 ayda Hp dizustumun pili 0% indi ve yenisi 3 gun icerisinde Macaristan'dan gonderdiler. Bu kafa degismedigi surece fatura her zaman son kullaniciya yani musteriye kesilmeye devam eder.

"bu kimya cep piyasasına girecek cep işi pc toplamaya benzemez casper gibi cabucak tıkanırsın"
Bugün 15:33

kimya dediğin firma hakkında zannımca bişey bilmiyosun

acer kötü denemez belki ama çok iyi de deil arkadaşın casper benzetmesine de katılıyorum

kimya dediği 1972 yılında faaliyetine başlamış tayvan menşeili oldukça köklü ve başarılı bir firma arzu edenler araştırabilir ayrıca casper ' a da benzeyeceğini düşünmüyorum . cenk

casper'la karşılaştırdığınız firma dünyada en çok satan 2. bilgisayar markasıdır.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play