Acer'dan çevre dostu ürünler

Acer yeni EcoDisplay ve Eco Projection ürünlerini açıkladı. Daha uzun pil ömrü çevreye de yansıyor

Acer'dan çevre dostu ürünler

Acer kullandığı çevreci teknolojileri duyurdu.Acer Timeline yeni ürünlerinin geleneksel dizüstü bilgisayarlardan %40'a kadar daha uzun sure pil ömrü sağladığını açıkladı. Pillerin geri dönüşüme daha seyrek girmesini sağlanıyor . "Akıllı içerik değerlendirmesi " ile %33 daha fazla enerji tasarruf ediyor. Gelişmiş ENERGY STAR versiyon 5.0 uyumu ile uyku modunda iken bilgisayar adaptörü şarjı keser ve böylece yılda 116 adet enerji tasarruflu ampül enerjisi kadar, yani 8760 saat tasaruf edilir.

Acer EcoDisplay

Yüksek geri dönüşüm kapasitesine sahip Acer LCD EcoDisplay ready özellikleri ile uygun kısıtlı içerik yönetimi ve güç tasarrufu sağlayan bir tasarıma sahiptir. İnce ürün yapısı ve minimalist paket tasarımları ile çevre dostudur. Acer EcoDisplay 4 lamba tasarımı yerine 2 lamba tasarımı kullanarak %50 güç tasarrufu sağlar. Merkür içermeyen çevre dostu LED arka plan teknolojisi sayesinde %58'e kadar enerji tasarrufu gerçekleştirir. Ayrıca AC (alternating current) güç switch'i güç tasarrufu ve güvenlik sağlar. Acer eColor Management yazılımı ile farklı senaryolarda farklı görüntüleme modları kullanılarak gereksiz güç tüketimi ortadan kaldırılır.

Eco Projektörle Dünyayı Koruyun

Acer Eco Projeksiyon yılda 41.8 kg'a ( X1161 ile ECO Mod'da) kadar karbondioksit salınımını azaltabiliyor. Bu yılda 3,5 ağacın emdiği karbondioksite eşdeğerde. 20 toplantı odası bulunan bir firmada Acer EcoProjektör kullanarak yılda 69 ağacın emilimine eş değerde karbondioksit salınımı azaltılabilir.

Timeline Yeşili

Acer ürünlerinin çevre üzerinde daha az kirliliğe neden olan teknolojiler ve çevre dostu malzemeler kullanarak çevre üzerindeki zararlı etkilerini azaltmayı hedefliyor. Ayrıca malzeme sağlayıcılarının çevre ile ilgili uygulama ve düzenlemelere uymasını sağlamak amacıyla Yeşil Tedarik Zinciri yönetimini gerçekleştiriyor, endüstrideki çevresel düzenleme gerekliliklerine uyuyor. Bu amaçla Acer Çevre Yönetim Sistemini yürütüyor, Eco ürünleri geliştiriyor ve ürün geri dönüşüm hizmetini sağlıyor.

Eco ürünleri geliştirmek amacı ile 2006 yılında HSF ( Hazardous Substance Free- Zararlı madde bulunmayan) programını yürürlüğe koydu ve 2009 yılı itibari ile ürünlerinde PVC, BFR ve Phthalate bulunmaması sözünü verdi.

Acer ürünlerinin üretiminde ve tasarımında kullandığı parçaların içerikleri ile hem de geliştirdiği yazılımlar ve teknolojilerle çevreye zararlı olabilecek maddelerin kullanımını ve enerji tüketimini azaltarak daha çevreci ürünler yaratıyor.

Çevreci Ürün Tasarımları
Küresel ısınma problemi ile birlikte Acer ArGe çalışmalarını daha fazla enerji ve kaynak tasarruf projelerine ayırdı. Örneğin Acer ePower Management yazılımı pil verimliliğini en üst noktaya getirmek için farklı iş durumlarında optimize güç kullanımını yönetilmesini sağlıyor. 2006'da bütün Acer diz üstü- masa üstü bilgisayarları ve monitörleri Energy Star markası ile sertifikalandı.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

gayet guzel iyi bir calisma

Hergün yeni bir daha uzun pil süresi, daha az elektrik sarfiyatı haberi, baydı artık iyice

Sen de yorum yaz