Açılmayan Windows'u bu araçla kurtarın!

Microsoft'un bu ücretsiz aracı ile açılmayan Windows'a erişip, onu virüslerden kurtarmak çok kolay!

  • Zeynel A. Öztürk

Sisteminize virüs bulaştıysa ve artık açılmıyorsa, Microsoft tarafından sunulan 'Standalone System Sweeper' aracı ile onu rootkit'lerden ve diğer zararlılardan temizleyebilirsiniz.

Ücretsiz araç ile oluşturacağınız USB diski veya kurtarma medyası sayesinde Windows'unuz açılmasa dahi sistemi bu birimlerden başlatarak onu kurtarabiliyorsunuz. Microsoft Security Essentials'ı baz alan araç şu an beta aşamasında olduğundan test etmek isterseniz verilerinizi yedeklemeniz iyi bir fikir olabilir.

Aracı USB belleğinizle kullanabilmek için üzerinde en az 250MB boş alan olması gerekiyor ve USB diski oluşturuken içerisindeki her şey siliniyor. USB veya CD'den önyükleme yapmak için BIOS ayarlarınızda önyükleme aygıtlarının sıralamasını değiştirmeniz gerekebilir.

İndirin: Microsoft Standalone System Sweeper

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Antivir rescue cd yıllardır gayet güzel yapıyor zaten bunu

Teşekkürler, en son virüs veritabanı güncellemelerini de yapabiliyor mu peki, USB diskte sürekli güncelleme işini de yapabiliyor muyuz peki?

Güzel tam sürümü çıksın bakalım helal olsun microsoft bu aralar iyi işler yapıyor şu antivirüsüde biraz daha geliştirse ekstra özellikler eklese çok daha güzel olacak

Sen de yorum yaz