Activision: Guitar Hero ölmedi, sadece...

Bir süre önce "öldü" haberleriyle gündeme gelen efsane oyun serisi hakkında şaşırtan açıklama...

  • Melik Arslan

Bir süre önce piyasadan silinme haberini duyduğumuz Guitar Hero'nun henüz ölmediği, Activision tarafından açıklandı. Bu ismin bir yere gitmediğini belirten Activision, marka için yeni projeler düşünüyor olabilir.

Geliştirici İlişkileri Vekil Başkanı Dan Winters, GamesIndustry.biz'le yaptığı röportajda konu hakkında şöyle yorumlarda bulundu:
"Açıkça söylemek gerekirse Guitar Hero markasını tamamen silmiyoruz, sadece rafa kaldırıyoruz. Zaten ses getiren yapımlar çıkarıyoruz ve bu böyle de devam edecek. Sadece yeni bir Guitar Hero oyununu gelecek sene için düşünmüyoruz o kadar..."

Activision geçtiğimiz Şubat ayında yapmış olduğu açıklamayla birlikte, yeni bir müzik oyunu planlamadıklarını resmen duyurmuştu, buna Guitar Hero ve DJ Hero da dahildi. Hatta oyunun dağıtımcısı şöyle bir demeç vermişti:
"Müzik piyasasından art arda gelen tepkiler yüzünden Guitar Hero projesi sonlandırılmıştır ve 2011 içerisinde yeni bir Guitar Hero oyunu yayımlanmayacaktır."

Bu sözler üzerine oyunun başka bir dağıtımcı tarafından alınabileceği söylentileri doğmuştu. Activision da böyle bir şeyin olabileceğini, kendilerinin de 3 büyük yapıtlarına önem verdiklerini söyledi. Bu 3 büyük yapıt ise Bungie, Call of Duty ve Spyro serileri...

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Ubisoft firmasinin Rocksmith adli oyununun gercek gitari kosola veya PC ye baglama ozelligi ile - gercek gitar tellerine nota basip gercekten gitar ogretme yetenegi ile - anfi gibi gereksiz masraf yapmadan sadece 200 $ lik gercek gitarli uygun bundle fiyati ile.... PIYASAYI TAM ANLAMIYLA SALLAYACAGINI - TUM GUITAR HERO 5 TUSLU OYUNCAK PLASTIK GITARLARININ COPE GIDECEGINI hissetmis olmalilar ki - tam bir U DONUSU YAPARAK... AH SADECE SENEYE CIKMAYACAK diyorlar... Biz de yedik...
Rocksmith - bu oyunu not edin - 2011 sonbaharda piyasayi sallayacak, guitar hero ve rock band oyunlarini sadece 3 yasindaki bebeler oynuyor olacak....

anlaşılan ziyaretci çok guitar hero oynamış vıdı vıdı ediyor :)

Sen de yorum yaz