Activison, Sony'den desteğini çekiyor mu?

Activision, PS 3'lerin fiyatlarının düşmemesi durumunda Sony'den desteğini çekeceğini duyurdu.

  • Selim Öztürk
Acitivison, Sony'den desteğini çekiyor mu?
Activision, PS 3'lerin fiyatlarının düşmemesi durumunda Sony'den desteğini çekeceğini duyurdu.

Dünyanın en büyük üçüncü parti oyun yazılımı dağıtıcısı olan Acitivision, Sony'e açık bir şekilde uyarı göndererek, Sony PlayStation 3'lerin fiyatlarında herhangi bir indirimin yakın zaman içinde yapılmaması durumunda Sony'e olan desteğini geri çekeceğini açıkladı.

Wii ve Xbox'ın çok daha iyi satış rakamları elde edebildiğini ifade eden Acitivision'ın CEO'su Bobby Kotick, The Times'a verdiği demecinde Xbox için üretilen oyunların getirilerinin Sony PlayStation 3'e göre çok daha fazla olduğuna dikkat çekti.

"Sony'nin PS3 fiyatlarını acilen düşürmesi gerek" diyen Kotick, aksi durumda Sony'i oyunlarla desteklemenin artık bir mantığının kalmayacağını sözlerine ekledi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Yürü Be Acitivision =)

Adamlar haklı Ps3 fiyatları düşürülmeli. Çıkalı bu kadar zaman olmasına karşın hala bu fiyatlar gerçekten normal değil insanları mecbur tutuyorlar. Ama bunu söyleyen activision yetkililerinin düşünmesi gereken bir diğer konu da kendi ürettikleri oyunların fiyatları(ps3 için).

Ps1 ve Ps2 teknik kapesite olarak rakiplerinin gerisinde olmasina ragmen satislar iyiken kimsenin sesi cikmiyordu Ticaret bu.

Bence bunu ActiVision'dan çok Sony'nin düşünmesi gerekir. Bence ActiVision haklı. Ama kırılamayan bir ürün ürettiği ve oyun yapımcılarını koruduğu içinde Sony haklı !

Parası olan alır ama kırılamayan bir ürün olduğu için ben almıyorum :p

Max_Real Qnx

Activision bu tutumunda çok haklı. PS3, XBOX, WII o kadar yüksek fiyatlara satılıyorlar ki insanlar haliyle hele bu kriz döneminde konsol alamıyorlar. Eğer üretici firmalar bu tutumlarından vazgeçmezlerse daha Activision gibi birçok firmayı kaybedebilirler.

haklı bence en iyisini yapıyor

helal olsunböyle bilinçli şirketler her alanda olmalı

helal olsunböyle bilinçli şirketler her alanda olmalı

Sen de yorum yaz