Adamo XPS: Dell inceldikçe inceliyor...

Dell incelikte rekor kırmaya kararlı: Firmanın yeni laptop'u Adamo XPS'e çok şaşıracaksınız...

  • Halil Mollaoğlu
Adamo XPS: Dell inceldikçe inceliyor...
Dell Adamo XPS: Notebook sadece 10 mm kalınlığında.

Dell kısa bir süre içerisinde "Adamo XPS" adında çok ince bir notebook tanıtacak. Hemen hemen 10 mm kalınlığındaki cihaz hakkında detaylı bilgilerin 22 Ekimde açıklanması bekleniyor.

ABD medya organlarının bildirdiği habere göre Dell, XPS Adamo hakkındaki bilgileri gizli tutmayı tercih ediyor. Örneğin cihazın ne kesin ebatları ne de teknik spesifikasyonları ortaya çıktı. Üreticinin web sitesinde umuma açılan tek bilgi cihazın 9,99 mm kalınlığında olması. Eğer durum gerçekten böyleyse Adamo XPS dünyanın en ince notebook'u oluyor.

Karşılaştırmak gerekirse: Güncel MacBook Air 19,4 mm, XPS selefi "Adamo 13" 16,4 mm ve Sony'nin henüz piyasaya sürülmemiş Vaio X'i ise 13,9 mm kalınlığında. Sadece 10 mm kalınlık ile Adamo XPS, bir MacBook Air'in yarısı kadar kalın oluyor.

İnternet haberlerine göre cihazın fiyatı yaklaşık 2000 Dolar olacak. Ayrıca laptop kapağının özel bir ısı algılayıcısına dokunulduğunda otomatikman açılacağı iddia ediliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Süpper abii :)

Bir günde kırarım ben bunu

İp gibi ya süper...

inceyim diyen apple'ı görelim şimdi.

infoman yine kompleksini konuşturmuş...

Macbook Air 2.3 Ghz Core 2 Duo, Geforce ekran kartı var, ve 13.3 inc

Yukarıdaki laptop Atom işlemcili, 12 inç, tümleşik ekran kartı.

Alakasız...

Apple pahalı diyenleri görelim şimdi.
Apple'a yaklaşmak isteyenler (Sadece daha ince, ama netbook gibi donanıma sahip bunlar) bile 2000 dolar oluyor.
Macbook Air 1499 dolar. Demek ki ince şık birşeyler yapmak isteyince pahalı oluyormuş sadece işlemci belirlemezmiş fiyatları

(centauri'ye)

Haberi okumadın herhalde apple heyacanıyla arkadaşım.
"Sadece 10 mm kalınlık ile Adamo XPS, bir MacBook Air'in yarısı kadar kalın oluyor."

centauri bunada bi kılıf uydurdun ya :D helal olsun sana:) zekana hayranım :)))))))
atom işlemcinin c2d işlemci kalınlığıyla ne farkı var? hayatında hiç eline atom işlemci aldın mı? olmadı gel ben senin eline veriyim bir incele farkı neymiş bunun için öyle boş boş konuşma centauri biz birşey biliyoruz da konuşuyoruz öyle senin gibi fanatizmin rüzgarına kapılıp kazık yediğimizi haklı göstermeye çalışmıyoruz. sadece bir firmanın peşinden koşmuyoruz iyiyi ucuza veren firmaların hakkını yemiyoruz
bu incelik yarışı sürdükçe fiyatları yakın zamanda düşecek ve donanım şaha kalkacaktır. Ayrıca sen fiyatını nerden okudun? burada fiyat falan yazmıyor yine uydurdun sanırım.

9,99 mm nereeeeee 19,4 mm nereeeee
yarısı kalınlığında centauri, bir de biyerde çıkıyorsun donanım önemli değil diyorsun biyerde çıkıp maclerin donanımının mükemmel olduğunu söylüyorsun şimdide iki ayrı sınıftaki cihazı donanımsal olarak karşılaştırıyorsun :D

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play