AdBlock Plus, Google Play'den kaldırıldı!

Google, "engellemesiyle" tanınan bu popüler uygulamayı ve fazlasını Google Play'den kaldırıp attı!

AdBlock Plus, Google Play'den kaldırıldı!

Google, Android'e yönelik diğer reklam engelleyici uygulamalarla birlikte Adblock Plus'ı da Google Play'den kaldırdı. Adblock Plus, blog'unda yaptığı açıklamada Google'ın bu hareketinin kendilerini şaşırttığını, Google'ın politikalarında bir değişme farkettiklerini söylüyor.

Şu ana kadar Android ile iPhone arasındaki temel farkın, kötü niyetli olmadığı sürece Android'e istenilen uygulamanın yüklenebilmesi olduğunu söyleyen Adblock, Google Play'in halen yalnızca root'lanmış cepler için olan uygulamaları da içerdiğini, fakat Google'ın bu davranışının ardından bu uygulamaların da geleceğinin şüpheli olduğunu ifade etti.

Bunun yanında, Adblock Plus'ı şu an kullanan kullanıcılar, onu kullanmaya devam edebilecekler. Ancak haliyle uygulama, artık Google Play üzerinden güncellenmeyecek. Ancak isteyenler, Adblock Plus'ın web sitesinden uygulamayı indirip, kullanmaya devam edebilecekler.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Android'i özgün kılan onun özgürlüğüdür. Bu anlamda atılan hiç bir adım olumsuz tepkiye sebep olamaz. (bkz.: Flash Player'ın kaldırılması)

İnsanları yanıltmayın kalkan bir şey yok kullanmadığım halde kontrol amacıyla dediğiniz doğru mudur diye site playdan yükleme yaptım hiç bir sorun yok program kuruldu sorunsuz çalışıyor

Sadece reklamlardan para kazanan uygulamaların gelirini kesen ve doğal olarak Google Play ekolojisine darbe vuran bir program bu, gayet normal atılması bence... Reklam içeren bedava bir program kullanıyorsanız, o reklamların o uygulamaları size getirdiğini unutmayın bence...

Marketten kaldırsa ne olur sitemi yok zaten artık rootlu romlar direkt reklam engelli çıkıyor

ee adamların reklam gelirini engelliyorsun heralde strateji filan tanımaz. Her ne kadar kullanıcı açısından iyi olmasa da olağan bir durum şaşırmamak gerek...

Zaten son zamanlarda google da bir sey aramaya calistigimda ilk sayfa tamamen alisveris firmalari ile doluyordu. Google artik arama motorundan cok parayi bastiran sitenin reklamini yapma sevdasina girdi. Baidu ve yandex su an icin daha iyi.

Adblock gibi adaway de kaldırılmış.

Google bir işler çeviriyor ne yapsak kaydediyor neye tıklasak kaydediyor ... mağazası virüs dolu .. he bu arada sakın chrome kullanmayın arkadaşlar büütün kişisel bilgileriniz toplanıyor dikkat.

android bir defa symbian gibi kullanıcıyı kaçırır ve adı kötüye çıkarsa geri dönüşü bir daha yakalayamaz. artık piyango ya windows mobile 'a yada yeni firefox os a vurur

ghostery de kaldır google amca : D no tracker no cookie yes freedom anladın mı mason amca :P

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir