AdDuplex, Windows 10 Mobile raporunu açıkladı

AdDuplex tarafından yapılan son araştırmaya göre, Windows 10, kendi ekosistemi içerisinde tırmanıyor!

  • Ercan Uğurlu
AdDuplex, Windows 10 Mobile raporunu açıkladı

Nokia'dan sonra bir türlü işleri yolunda gitmeyen Windows Mobile, Android ve iOS'un gerisinde durmaya devam ediyor. Fakat gelen yeni işletim sistemi Windows 10 Mobile, yükselişte. AdDuplex tarafından hazırlanan rapora göre Windows 10 Mobile, ekosistem içinde geçtiğimiz aya göre yükseliş gösteriyor.

İşletim sistemini, kullanıcılar tarafından kullanılan versiyonlarla ele alan, ayrıca Windows ekosisteminde kullanılan telefonları da elden geçiren AdDuplex, özellikle Windows 10 Mobile kullanımında ciddi bir artış görüntüledi. Bir önceki ay kullanım oranı yüzde 11.9 olan Windows 10 Mobile, şu an paydasını yüzde 14'e genişletmiş durumda. Ayrıca Windows 10 Mobile kullanıcıların yüzde 52.4'ü de şimdiden Anniversary Update'e terfi etmiş.

Windows 10 Mobile'ın büyümesine karşın Windows ekosisteminin halen lideri Windows Phone 8.1. Yüzde 77.3'lük kullanım oranıyla pastadan en büyük payı alan 8.1'i, 10 Mobile takp ediyor. Ardından Windows Phone 8.0 yüzde 6.7 ile gelirken, son sırada yüzde 1.9'la Windows Phone 7.x yer alıyor.

Ayrıca Windows 10 Mobile kullanan cihazları da listeleyen AdDuplex, Lumia 550, Lumia 640 ve Lumia 535'le en çok Windows 10 Mobile kullanan telefon modelleri olduğunu da ortaya koymuş.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

güncelleme verdiler de biz mi yüklemedik, tabi ki wp 8.1 lider olur hala

Net Applications'un microsoft firması olduğu anlaşılınca, artık microsoft spekülasyonları AdDuplex üzerinden yapılıyor. Wİndows phone genişlese nolur. Kullanıcı sayısı 15'den 17'ye mi çıkmış.. Peh...

Telefonunda Windows kullanan mı kaldı İsteseler ios gibi bir sistem olabilirdi mobil tarafını mahfettiler

Ekosistem içinde büyüse de ekosistemin kendisi küçülüyor. Şöyleki; toplam 100 tane windowslu telefon olsun, bunların 10 tanesi windows 10 olsun. Oran yüzde 10. Kandırılan 20 tane windows 8.1 kullanıcısı platformu terkettiğinde toplam 80 windowslu telefon kalmış olur. Ve bir tane bile windows 10 telefon satmadan ekosistemdeki windows 10 oranı otomatik olarak 12.5 olur. 80 telefonun 10 tanesi %12.5.

@26 Ağustos 2016 10:49 Maşallah sen ne güzel hesap yapıyon. Diktin temmuzda çıktı ağustosda hemii...

@ZiyaretBitti Tersini düşünüyorsan senin hesabını görelim. Evet temmuzda diktim ağustosta çıktı.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play