Adı değil kendisi: İşte USB 3.0 flash bellek

USB 3.0 yavaş yavaş günlük yaşama giriyor: İşte hızlı USB'yi destekleyen ilk USB bellek...

  • Ümit Öncel
Adı değil kendisi: İşte USB 3.0 flash bellek
İşte Super Talent'ten 128 GB kapasiteli SuperSpeed USB 3.0 RAIDDRive.

Veri transferinde hız söz konusu olduğunda son zamanların en ilgi çekici konusu USB 3.0. Fakat USB 3.0'ın yaygın olarak üretilmesinin önündeki en büyük engel destekleyen cihazların şu anda çok az bulunuyor olması. Her ne kadar ASUS gibi devler bu konuda önemli adımlar atmış olsa da, gündelik hayata girmesi için daha fazla ürünün piyasaya çıkması gerekiyor.

Flash bellek üreticisi Super Talent bu eksikliği gidermek adına yeni flash belleği SuperSpeed USB 3.0 RAIDDRive'ı piyasaya sunmaya hazırlanıyor. 32, 64 ve 128 GB'lık üç farklı seçenek sunulan ürün var olan USB 2.0 ile de uyumlu. Bu sayede 480Mbps veri transferi hızına ulaşılabiliyor ama elinizin altında USB 3.0 destekli bir cihaz varsa transfer hızının 4.8Gbps'e kadar ulaşması mümkün.

95x37x13,5 ebatlarında olan SuperSpeed USB 3.0 RAIDDRive'ın Aralık ayı içerisinde satışa sunulacağı duyuruldu. Fiyat konusunda ise Super Talent henüz bir açıklama yapmadı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

super bisey harici hdd olarakta kullanılabilir

4.8GB/sn mi? vay be. ben 4.8Gb'ı 5 dakikada falan anca kopyalıyorum :(

Okuma yazma hızı ne kadar acaba ?
Bu 4.8 GB yada 480 Mb veri transfer hızı demek bu hızlarda okuma yazma yapabiliyor mu demek oluyor?

super birşey ama ilk çıktığında acayip pahalı olur 128 gb hdd gibi yaa

yurtdışı neysede türkiyede en az 500$ olur

usb3 hizlari yazilip reklam yapiliyor ama yazma ve okuma hizi asla ona ulasamaz sadece marketing olayi pazarlama yutana.

Saniyede 4.8 gb??? İnanamıyorum :-] Nadir bulunması tırıvırı bence :)) Madem bu teknoloji vardı da niçin bekleniyor ki bi düşünelim bakalım..?? Şimdikilerden yeteri kadar kâr edilmesi bekleniyor olmasın ;))

saniyede 4.8gb... bence bu rakam teorik ve bugünlük ulaşılması zor bir rakam

Saniyede 4 gb aktarım hızı yapabilir ama ekstra ultra süper bir işlemci yine ekstra ultra süper bir HDD ye sahip olmanız gerekir. Çünkü standart hdd lerin yazma hızlarının saniyede 4 gb olduğunu zannetmiyorum :)

peki bunun için hdd zorlanmazmı hdd o kdaar hızlı yazmıyor :)

ev kullanıcısı için tabiki teorik rakamlar bunlar. süper bilgisayarınızın olması lzm katılıyorum arkadaşa. bu markanın en hızlısı 240mb okuyup 180 civarı yazıyor. ama yine de çok iyi rakamlar. dandik belleklerle 5-6 mb larda sürünürken :)

Sen de yorum yaz