Adil kullanımlı NET paketleri satışta...

TTNet, daha önce duyurduğu "adil kullanım limitli" limitsiz 8Mbps ADSL satışlarına başladı...

Adil kullanımlı NET paketleri satışta...

TTNET, yeni NET Paketleri ile hızı 8 Mbps'e kadar interneti tüm vergiler dahil 29 TL'den başlayan fiyatlarla yeni abonelerine sunuyor.

TTNET, yeni abonelerine özel hayata geçirdiği kampanyalar ile abonelerinin tercihlerine göre kablolu, kablosuz modem hediyesi ya da indirimli kullanım fırsatları sunuyor. Kampanya kapsamında aboneler, 3 aya varan süre boyunca 19,99 TL ödeme koşullarıyla internete 8 Mbps'e varan hızla bağlanma imkanından faydalanıyor.

Yeni NET Paketleri ile TTNET müşterileri, internete 8 Mbps'e kadar hızla bağlanırken TTNET MÜZİK, TTNET OYUN, TTNET VİDEO, TTMail ve ayda 100 ila 300 dakika TTNET WiFi servislerinden de ücretsiz yararlanma fırsatı elde ediyor.

NET4(Plus) Paketi, "Üçünü Dene, Servisini Seç" ile TTNET GÜVENLİK, ayda 600 dakika ücretsiz TTNET WiFi ve TTNET MÜZİK Gold üyelik hizmetlerini standart olarak sunuyor.

Tüm NET Paketleri için aylık 15 GB adil kullanım (*) uygulanıyor.

*Aylık 15 GB'ı aşan kullanımlar için ay sonuna kadar indirme (download) hızı 512 Kbps olarak uygulanmaktadır. Bir sonraki aya girildiğinde, internet hizmetinden mevcut erişim hızıyla tekrar yararlanılabilecektir

Bir bakışta TTNet ADSL paketleri

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 50 Yorum

adil kullanım ne demek ki?
sen firma olarak kullanıcıya 8 gb tı tahhüt ediyorsan onu vermek zorundasın.
adil kullanım diye birşey olamaz. adam istediğini indirir.

Saçma bir paket. Ben 15gb yi 3 günde indiriyorum 1mb ile. 3 gün 8mb, sonraki günler 512 mi kullanayım. öyle downloada meraklı olmayan işte nette gezenlere ideal ama bunun neresi adil.

Hala fiyatlar çok pahalı. 3G yakında tam kapasite hizmete giriyor ve TTNet panik içinde. Elindeki tekel kırılıyor, göreceksiniz çok yakında fiyatları yarı yarıya düşürecek. Rakipleri ücretsiz olarak USB bellek boyutunda Connektcart veriyorlar, bunu nerede olursanız olun ister masaüstü ister dizüstü bilgisayara takıyorsunuz ve inanılmaz hızda interneti kullanabiliyorsunuz. Fiyatı ise aynı. Neden bir yere bağımlı kalıp üstelik Ayda en az art olarak 12 TL sabit ücret ödeyeyim.

Peki eski kullanıcıların tarifeleri değişecek mi? Bu konuda bir bilgisi olan var mı?

Çok "ADİ"L ... :)

yine böle bir uygulama türkiyede yapılır tabikide doğaldır. :):)

ilk önce adil kulanım adına adım atacağına tüm kulanılan internet paketlerindeki hız limitlerini sonuna kadar adil dağıt !! daha 1 mb kulanılan hız tarifesinde henüz ADİL olarak bu hıza erişebilmiş değilken neyiN ADİL kulanımından bahsediyorsun TTNET!! daha kullandığımız "standart" paketin nimetlerinden ADİL olarak yararlanamıyorken ki paramızı ona istineden almana rağmen pek adaletsizsin. iş işgüzarlığa geldimi eline su dökebilecek kimse yok bu konuda teksin.

çok saçma 15 gb geçene eskisi gibi 1 mbps versin daha mantıklıydı böyle ceza yapar gibi.birde yapmışken 4 gb lık kullanımın limitini artırsaydı 10+15 gb daha iyi olurdu.ama bu ttnet yöneticileri ve hükümet göz yumuyor bunlara ortak hareket ediyorlar.sadece vatandaşı kandırmak için çalışıyorlar

:D sadece gülüyorum ya bu kadar saçma bişey olabilirmi ya.hem sınırsız dio hemde 15gb kullanım hakkın var dio :D bu ttnetin yaptığını aklını kullanan hiçbi firma yapmaz biraz tellcomu örnek alsınlar

Adil ama komik :)
Sınırsız ama adil????
Hangi devirde yaşıyoruz?
Tüm dünya bize gülüyor.
Ne demek 1-2-4 mbps hız?
ayıp ayıp

Adil olmasıyla alakası yok minareyi çalacak hırsız kılıfını hazırlar!

bşi sorucam, 15 gb ı geçtik diyelim,
yine 1 gb başına 10 lira ekleniyor mu, yoksa
sadece hız mı düşürüülyor

bence çok adil yahuuu neden mi apartmanda alıyor 10-15 kişi birlikte ben tek kişide aynı parayı veriyorum onlar 15 kişi aynı parayı veriyor. milletin enayisi bizmiyiz düşürsünler hızıda akılları başlarına gelsin hem para arttıracaklarına hızı düşürsünler bir dahaki aya aynı hıza dönüyo zaten bence bu ttnet iyi yapmış ben beğendim

15gb geçince 512 düşüyor ek para vermiyorsunuz da çuna dikkat edin sözleşmede hız düşürülemez diye bir madde olacak yani memnun kalmayan ancak 8 limitsize geçe bilir yada daha üstüne adilliği savunuyorsa 8limitsiz 99tl, 4limitsiz 49.5tl olası 2limitsiz 24.75tl 1limitsiz 12.3tl olması gerekmezmi adilse bunu yapsın.
ayrıca alanvarsa 8lik hattın hızını bir kontrol edin bakalım gerçekte kaç 512 düşüncede ohiz 300-400 den yukarı çıkmaz. menim 1024 max 860 görüyorum.
http://www.speedtest.net/

Turk Telekom un tarifelerine bakarsaniz az band genisligi kullanan kullanicilar cezalandiriliyorlar. 45 TL ye 1 Mbit, 99 TL ye 8 Mbit sinirsiz!!! Yani Turk Telekom fazla kullanimi tesvik ediyor. 8Mbit kullanan kisi de zaten 8 kat daha fazla download yapar. Bence Turk Telekom once tarifelerin fiyatlarini duzgun ayarlasin. Bircok kullanici 1 Mbit baglanti ayda 20 TL olsa ona gececektir eminim.

İnşallah kimse geçmez bu tarifeye de ellerinde patlar :D

Aynı gün 49 TL lik, 8 Mbps, 15 GB lık tarifeye geçtim. İstanbul-Gaziosmanpaşa (Beşyüzevler Santrali'nin sağladıgı hız: 6,4 Mbps.

Asla gecilmemesi gereken tarifeler. Yeter kaziklandigimiz.

ya geçmedikiben başvurdm ama hız hala 1 mbps?

8Mb. demişler ama bı hızı tam olarak vereceklerini sanmıyorum. Taş çatlasa 6 larda kalır. Çoğu alanda geri olduğumuz gibi bu alanda da gerideyiz. Böyle devam ederse de hep geride kalırız.

Kazıklanıyoruz arkadaşlar. Ama biliniz ki çeşitli haber kaynaklarına yorum yazarak isyan etmemiz hiç bir işe yaramıyor.

4 Mbps'lik tarifede doğru düzgün hizmet veremezken 8 Mbps'lik paketleri satışa sunmak oldukça mantıklı!

Hadi hayırlı traşlar...

TTnet bu kampanyalarla çok kan kaybedeceğe benziyor. 8Mbit (15gb/sınırsız) fiyatına fiber sınırsız 5Mbit kampayası olan alternatif firmalara gün doğacak bizede bahane olacak.Düşen değil gerçekten uçan internetimiz olacak,Türk milletini çok hafife alıyorlar eminim doğru yolu günün birinde herkes bulacaktır.

Allah bilir bütün sınırsız paketlerde belli bir sınır vardır ama sınırsız diye yutturuyorlardır...

"" TTNet satışa başladı! "" ttnet ilk günden beri satışta zaten (=

16MB hızı bekliyorum.Ama 16Mb kotalısını.
Kota dolunca hız 16kb'e düşsün:-)

Tekel olan bir Kamu kuruluşunu, yine tekel kalacak şekilde saçma sapan özelleştirirsen olacağı bu. Almanya'da Fransa'da İtalya'da bu özelleştirmeleri yaptı ama piyasada rekabetin olacağı şekilde yaptı.
Telekom bindi sırtımıza kimseninde indirmeye niyeti yok. Sırf bunlar kazanmasın diye başka servis sağlayıcıya geçyim ve mümkün olduğunca hep cep telefonu arıyorum. Evime telefon makinesi bile almadım.

15 gb çok bile 1 gb neyimize yetmez :)

adil kullanım mı ? bence burada anlatılmak istenenle uyuşmayan bir yazım yanlışı var doğrusu "adi kullanım" olacaktı çünkü burda adil bir durum söz konusu değil

CHIP Online Ziyaretçisi yazmış:
Aynı gün 49 TL lik, 8 Mbps, 15 GB lık tarifeye geçtim. İstanbul-Gaziosmanpaşa (Beşyüzevler Santrali'nin sağladıgı hız: 6,4 Mbps.
Dün 12:22:04

8 diye 6.4 kakalıyor demek ttdende bu beklenir altyapı kaldırsa bile tt firen koyuyor. üste birde fazladan para istiyo.

"hızı 8 Mbps'e kadar" Bu ne demek oluyor? 8Mbps den düşük de gelebilir anlamında mı?

"Nephysus" arkadaşım;

Demek istediği en fazla 8 Mbps, yani bizim hiçbir zaman göremeyeceğimiz olan hız 8 Mbps :) Bize gelecek olan en fazlası 4 olur..

1 mbps yi düzgün şekilde verdilerde 8 mbps kaldı...ben inanmıyorum 8 mbps hızında hizmet verebileceğine. hala internetin günde 10-15 defa koptuğu bir altyapı kaldırmaz bunu...Türk milletini keriz yerine koyuyorlar...

ttnet sayesinde videolarımı gönlümce izleyebileceğim...

valla benim limitsiz 1024 güyya ama speednet testinde max=0.89mbps daha 1 mbps yi düzgün sağlayamayan firma 8 mbps'yi nasıl sağlar...?

ne deniz i biter nede keriz i adil likten bahsediyor birde utanmadan acaba su yorumlari okuyupda insanliginizdan utaniyormusunuz hic milleti bu kadar kazikladiginiz icin

merhabalar,dün 30.05.2009 tarihi itibari ile bağlantı hızım olan 1 Mbps/256 kb olan tarifemi 8 Mbps sınırsız 15 Gb Adil kullanımlı tarife ile değiştirdim, Download hızım 20-30-40 kb larda kaç tane dosya inrdiysem sonuç üç aşağı beş yukarı aynı , 1 Mbps /256 kb bağlantım bundan kat kat iyiydi 200 kb ları rahat görüyordum,ilk iş haziran ayı bitimi ile eski tarifeme geçmek .

Not: Beklentim yoktu sadece kullanmış olduğum bağlantı ile geçiş yapmak istediğim tarife arasında 4 TL fark vardı deneyip bakmak istedim.

benim anlayamadığım nokta 8mbps hızı nie istiyoruz? daha rahat download yapabilmek için, peki 1mbps ile ayda 30 40 gb ları doldururken, neden 8mbps alıpta 15gb da sınırlı kalalım ki. 3 günde dolar zaten, tabi o da gerçek hızsa. sonuç olarak hiç bi özelliği yok ki kampanyanın...

Türk Telekom'un yaptıkları bitmeyecek bu gidişle. Altını çizmek istediğim kullanılan ifade. 8 MB'e kadar. Kadar ne demek 8 MB mi değil mi? ayrıca 8 MB internet bağlantısı olan birinin 15 GB kotayı kabul etmesi kadar saçma bişey yok. Neymiş adil internetmiş. Resmen keriz yerine koymaya çalışıyorlar insanları. Türk Telekom denilen şirketten kurtulamadığımız sürece sınırsız internet ücretine kotalı gibi dünyanın hiçbir yerinde kullanılmayan saçmalıklarla uğraşır dururuz. Hepimizin ortak düşünceleri olduğundan emin olduğum daha çok şey söylemek isterdim de malum kaldırılır siteden :))) ne de olsa TT var.

acaba eski kulalnıcılar bu duruma istemeselerde dahil edilecekler mi bilgisi olan varmıdır.

yaa şaka gibi arkadaş... 8 mbit (e kadar) hızın var kotan 4gb... yahu bu milletin belli bir IQ seviyesi var ama sizde vicdan yok anlaşılan...

8mbps yi anlıyoruzda sayın ttnet yetkilileri bu 15 Gb kota ne oluyor zaten kota diyince kan beynime sıçrıyor bari 15 gb tan sonra 1 mbps olsa 512 kbps yi alın... ve sevin :) sevmeyede devam edin

Arkadaşlar hepiniz haklısınız ama hala şeye takıldım sitede 8 mbps'e kadar LİMİTSİZ kampanyasız fiyat 49 TL yazıyor.Müşteri hizmetlerini aradığımda 15 GB Adil kullanım kotası olduğunu söyledi. Acaba ben mi yanlış biliyorum biliyorum diye, Türk Dil Kurumunun sitesinden baktım.

LİMİTSİZ = limitsiz sıfat - Sınırsız, herhangi bir kısıtlama olmaksızın.

Sonuç bu kısıtlama olmaksızın. Sanırım TTnet çalışanlarına birer türkçe sözlük hediye etme zamanı gelmiş. :) Daha limitsiz ne demek onu bilmiyorlarken ne kampanyasından bahsediyorlar.

Umarım TTNet'ten kurtulduğumuz günleride görebiliriz.
Saygılarımla,

8 Mbit'e kadar derken kastedilen şey abonenin o an bağlanılan lokasyondaki telefon hatlarının yoğunluğu ve internete bağlanan kişi sayısına göre değişecek bir hızla internete bağlanılacağı. Bu tarifelerden önce de örneğin 4 Mbit hat sahibi bir abonenin hızı da asla 4 Mbit değildi zaten, altyapı yetersizliği, santral başına taşıyabileceğinden fazla aboneye hat tahsis edilmesi gibi nedenlerle asla ücretini ödediğimiz hızlara erişemiyorduk. Özet olarak hayır, muhtemelen asla 8 Mbit'i göremeyecek bu tarifeyi seçen bir kullanıcı.

Adil kullanım saçmalığı bir yana, benim hala tam olarak anlayamadığım şey tüm tarifelere bunun uygulanıp uygulanmayacak olması. Nitekim ikinci tablonun varlığından hala 99 TL'ye 8 Mbit limitsiz (gerçekten limitsiz) hat alınabilecekmiş gibi bir sonuç çıkıyor.

Tüm iletişim firmalarının yaptığı gibi yapılan her açıklamada kelimelerle oynayıp insanların kafasını karıştırıp duracaklarına doğru düzgün bi basın açıklaması yapılsa? Ya da en güzeli şu fiyatlara dünya ortalamasının çok altında bir hizmet verip, üstelik de kafalarına göre bilumum internet sitesine erişimi yasaklayıp duracaklarına kabloları kessinler de interneti toptan kaldırsınlar memleketten =)

telekomun adil!!! internet anlayışı bana eski sovyet yönetiminin adalet anlayışını çağrıştırıyor !!! o dönemler rusyada herkes eşitti!! çünkü yönetim öyle istiyordu.. proleterya "ben yaptım oldu" diyordu ve herkes bunu kabulleniyordu itiraz ve eleştiri söz konusu değildi..
ha belki biz en azından şu an eleştirebiliyoruz ama dinleyen olmadığı sürece bununda bir faydası olmayacak ttnet şu an "ben yaptım oldu" diyor..bekleyelim bakalım nasılki günün birinde sovyet hegemonyası yıkıldıysa ttnetin de yanına kalmaz..

8mb kadar diyo ama deil kampanya aldatmaca ben gectim baglantı zaten baglantım 1mb tı benim hala aynı barı 2mb cıksa iç.im yanmıcak

aslında yanlış bilgilendirme olarak dava açılması gerekir çünki limitsiz diyip 15 GB diyolar kendi akılları bunu nasıl alıyoarsa artık bilemiyecem..

yahu ben geçtim. santrali aradım şu an siz max 4096 kullanabilirsiniz dediler. dslam cihazı şu an mahallenizde yani sahanızda yok dediler.4 mbpsye indirdiler hızı. şu an kesilme yok ama. alt yapı olmadan neden böle bir tarife çıktı hala anlamış değilim.neden bende diğerleri gibi 6 veya 7 hızına ulaşmaktan mahrım kalıyorum. ve aynı parayı ödemek zorundayım? ayrıca upload hızıda max 799 kbps yi gördüm. hiç fazlasını göremedim. santrale uzaklığım modemde 37 dbi kayıp gösteriyor. yani santrale 2.9 km uzakmışım. bu uzaklıkla asla alamazsınız 8 mbps hızı dediler.ne anladım ben bu işten ya? dağdaki çoban o zaman haklı oyu bizle eşit değilmi? merkezde oturanlar şanslı kırsal kesimdeki şansızmı? insan değilmiyiz yani? o fiber optik kablolardanda anlamam. isterse altından kablo döşesin.ben hizmete bakarım. 6 milyon abone varsa 1 milyonu kurumsaldır 5 milyon bireyseldir. kurumsaldan çok bireysele önem vermeli. 5 milyon iptal ettimi hattını 1 milyonla ttnet işte santrallerde sinek avlar. o cihazların başındakilerde 1 ay sora buraya kadarmış der santral müdürleri.ama işte türk milleti duyarsız. herkez iptal etsin bakiyim göreyim ben o zaman olayı.o tarifelerde 8 mbps sınırsızı 50 ytl ye satmazsa bende adam değilim.böle gelmiş böle gider. vur bakalım nereye kadar. sadece bu alanda değil her alanda doğalgaz su elektirik telefon...
he unutmadan bu yazımı okuyan arkadaşlar sakın sizler 8 mbpyi tam verim alıyorsunuz diye demedim. tabii ki şanslı olan kullanacak ama. karşı taraf 1 mbps siz 8 mbps bile olsanız o kamera 1 mp değil isterse 20 mega pixel olsun karşı taraf yavaşsa sizdeki hız sadece dosya indirmenizden başka bişey farketmez. herkezin eşit ve adaletli olursa işte o zaman herkez hızın tadına varır.
saygılarla...

Saçmalığın daniskası.

ben su anda 1 mbps sinirsiz kullaniyorum.Ayda ortalama 41 gb download ettigim gorunuyor ttnet e gore.Yani bu pakete gecersem ayin yaklasik 2/3 sini dusuk hizda gecirecegim.Benim icin hic guzel bir paket degil.Ayrica bu adil kullanim cok gulunc bir uygulama.Artik caga uygun bir internet hizmeti almamiz lazim.Turkiye ye yakisan bir uygulama degil.Kiniyorum

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir