Adım adım: Windows 7'yi kurun ve deneyin

PC'nizde ayar değiştirmeden, sağda solda boş DVD aramadan Windows 7'yi hemen kurun, deneyin...

Adım adım: Windows 7'yi kurun ve deneyin
Virtual PC 2007, Windows 7'yi denemek için pratik sanallaştırma platformu

Bilgisayarlarda sanallaştırma son zamanların gözde işlemi. Sanallaştırma uygulamaları sayesinde bilgisayarınızın içinde ayrı bir bilgisayar oluşturabiliyor, küçük bir pencere (veya tam ekran) içerisinde başka bir bilgisayarı kullanabiliyorsunuz. Bu sayede halihazırda tıkır tıkır çalışan sisteminizde herhangi bir değişiklik yapmadan istediğiniz herhangi bir işletim sistemini, bir programı kurup deneyebiliyor, istediğiniz zaman da silip ondan kurtulabiliyorsunuz.

Windows 7 betasını denemek için fırsat
Microsoft'un geliştirmiş olduğu sanallaştırma yazılımı Virtual PC 2007'yi kullanarak bilgisayarınızda bir sanal makine oluşturabilir ve bu sanal makinenin içerisine Windows 7 kurarak hemen Windows 7'yi incelemeye başlayabilirsiniz. Virtual PC 2007 hem Windows XP hem de Windows Vista altında çalıştığından sisteminizde herhangi bir değişiklik yapmanıza da gerek yok.

Hazır Windows 7 beta ortaya çıkmışken yarım saat içerisinde bilgisayarınızın altında bir sanal bilgisayar oluşturup Windows 7'yi denemek istiyorsanız hemen sizler için özel olarak hazırladığımız Adım adım Windows 7 kurulum dosyasını inceleyin, denemeye başlayın!

Okuyucu Yorumları

Toplam 55 Yorum

Bu fikri verdiğiniz için teşekkürler. Yoksa format atmış olacaktım.

windows 7 vista dan da kalas.. en az 2 gb ddr2 bellek istiyor.hızlı bir disk, 512 mb dx 10 ekran kartı şart windows 7 ye. torrentteki beta ile microsoft tan download edilen arasında hiç fark olmaması da sinir
durum. microsoft download a sunduğu beta da hiç iyileştirme yapmamış. vista da 4.3 sistem temel puanı windows 7 de 2.9 !. windows beta yı kurduğuma da neredeyse pişmanım. window 7 nin xp den hızlı olduğu yorumları ise komik..windows 7 beta da xp ye göre oyunlarda yüzde 50 ye yakın fps kaybı var.

Yanlız benim işletim sistemim Vista Home Premium Virtual PC desteği yok bildiğim kadarıyla. Yindede yüklenebilirmi?

mükkemelsiniz

Kuruluma geçtim herşey gayet güzel giderken sonlara doğru mavi ekran hatası verdi.Hatada pshical (yanlış yazmış olabilirim)tarzı bir hata verdi ve 10'ar 10'ar 100'e kadar hızlı bir şekilde sayıp pc kapandı.Daha sonra açtığımda ufak bir pencereyle karşılaştım.Pencerede aynen şöyle yazıyor:

The computer restarted unexpectedly or encountered on unexpected error.Windows installation cannot proceed.To install windows,click ''OK'' to restart the computer,and then restart the installation.

Bu hatadan nasıl kurtulabilirim arkadaşlar.Normal kurulum yaptım.Virtual kullanmadım yani.

öncelikle biras daha gelişmsini beklemek gereıkir.

Gereken tüm bilgiyi tamda gerektiği anda veren muhteşem bi sitesiniz. Başarınızın devamını diliyorum.

erdoğan

bu yazılımı 2005 sürümünü yükleyip ilk denememi sanal pc üzerinden yaptım inş. bu sürümü işe yarar 2005 sürümünde aşırı çok kastı pc

virtual box bu programa alternatif olarak seçilebilir benim tercihim virtual box virtual pc den daha hızlı

denemeye dahi değmez..

windows 7 beta da xp ye göre oyunlarda yüzde 50 ye yakın fps kaybı var.

benim bilgisayardamı sorun var xpde aşırı yavaş oyunlar
birçok forumada konu açtım bu sorun hakkında
vistada 30-40 fps xpde 10-20 fps
ama yinede xp kullanıyorum

windows 7; hayalkırıklığı.. microsoft un windows 7 deki hedefi ''hız,güvenlik ve basitlik''miş..hız pratikte yok. vista dan dahi hızlı çalıştığını söylemek zor. hatta vista dan daha yavaş çalışıyor. basitlik ise tartışılır.güvenli olması şimdilik önemsiz. windows 7 sanki dx 11 standardına yatırım olarak hazırlanmış. tabii sisteminizde 8 gb
ddr 2 ram,quad 9650 işlemci, gtx 295 ekran kartı ,wd en seri disk varsa windows 7 epey hızlı çalışır.

"windows 7 vista dan da kalas.. en az 2 gb ddr2 bellek istiyor.hızlı bir disk, 512 mb dx 10 ekran kartı şart windows 7 ye. torrentteki beta ile microsoft tan download edilen arasında hiç fark olmaması da sinir
durum. microsoft download a sunduğu beta da hiç iyileştirme yapmamış. vista da 4.3 sistem temel puanı windows 7 de 2.9 !. windows beta yı kurduğuma da neredeyse pişmanım. window 7 nin xp den hızlı olduğu yorumları ise komik..windows 7 beta da xp ye göre oyunlarda yüzde 50 ye yakın fps kaybı var."

Sistem gereksinimleriyle ilgili yorumlar gerçekçi değil.Fanatik yorumlar yapmanın anlamı yok.
Sızdığında indirip kurdum şimdi de lisans anahtarımı alıp aktifleştirdim.Ara sıra açıp deniyorum.Makinem Amd3000+,1GB ram,256MB Ge-force 7600GS (3 yıldan fazla oldu alalı)
herhangi bir yavaşlık ya da takılma yaşamadım.Vistadan hızlı olduğu kesin ama XPden hızlı olup olmadığını anlamak için bencmark yapmak lazım.
Vistadan farkı yok diyinler işletim sistemini sadece ikon ve temadan ibaret sanıyorlar galiba.

virtual pc vista home premiumda çalışmıyor biz hangi programı kullanacaz?

Chip dergisi şubat sayısında windows 7 beta'nın DVDsini verse satış rekoru kırar...

Bizde bir deyim vardır; Arefeyi gösteriyor ama bayramı göstermiyor. Bayramı gösterme ile ilgili bir deyim daha var o da, parayı veren düdüğü çalar. Microsoft betayı yayınlıyor arefeyi gösteriyor ama bayram geldiği zaman parayı veren düdüğü çalar diyor. Vista home pre oem: 117,30 USD + KDV Vista ultimate 443 USD+kdv .Microsofta sormak lazım windows 7 kaç kaime (para) ?

beş para etmez.. yenilik ne var ben anlayamadım ki.. xp'ye güzel bir tema yükleyin bence 10 yıl daha götürür.. microsoft artık tıkandığını kabullenemiyor

oyun oynuyacaksınız windows 7 yüklemeyin sakın.Ben yükledim pişman oldum.oyunlar çok yavaşlıyor.

benim bilgisayardamı sorun var xpde aşırı yavaş oyunlar
birçok forumada konu açtım bu sorun hakkında
vistada 30-40 fps xpde 10-20 fps
ama yinede xp kullanıyorum

windows 7 öyle hızlı ki.. vistada 30-40 fps windows 7 de 70 fps
ha ha . inanırsanız..

şu anki sürümüyle sadece Masa üstü pc lere kurulmalı çünkü bu beta ve ancak masa üstü pc ye kurulursa bir nebze daha iyi anlayabilirsiniz.Laptopuna kuranlar çok dikkatli olsun derim.Çünkü elinizdeki laptoplar XP pro ve Vista ya göre ayarlanmış başınıza iş almayın diyebilirim.Betasını yüklerken elbette interneti açık tutuyorsunuz dur.Ancak şunuda öğrenin elinizdeki modemler de uygun mu? Her işletim sistemi için yeni bir kasa gerektiğini öğrendiniz bakalım adsl modemleriniz ne diyor ne istiyor iyisimi mevcutlarla yaşamak yerinde olur.Windows 7 orjinal çıksın modemi mi de yenileyeceğim böylece hızlı internete geçişim makul olabilecek.

KAÇINIZ MODEMİNE İNTERNETT TEN AYAR ÇEKEBİLİYOR? GÜZEL GÜNLER DİLERİM.....

Sistem gereksinimleriyle ilgili yorumlar gerçekçi değil.Fanatik yorumlar yapmanın anlamı yok.
Sızdığında indirip kurdum şimdi de lisans anahtarımı alıp aktifleştirdim.Ara sıra açıp deniyorum.Makinem Amd3000+,1GB ram,256MB Ge-force 7600GS (3 yıldan fazla oldu alalı)
herhangi bir yavaşlık ya da takılma yaşamadım.Vistadan hızlı olduğu kesin ama XPden hızlı olup olmadığını anlamak için bencmark yapmak lazım.
Vistadan farkı yok diyinler işletim sistemini sadece ikon ve temadan ibaret sanıyorlar galiba

Arkadaşıma katılıyorum bende kurup şuan kullananlardanım.
Benim sistemim dahada vahim:

Celeron 420 1,6Ghz
512 MB 667Mhz
x1550 512DDR (3Yıllık)
MSI Anakart

Şuan Vistadan daha hızlı, dahastabil(beta olmasına rağmen),

Evet bu görselliklere rağmen XP den de hızlı.
Aynı şekilde XP ye şefaf pencere eklentisi ve birsürü görsellik temasıcart crt koyduğnuzda garibim vistadan bile dahada fazla kasılıyor.
XP yalın temayla hızlı arkadaşlar.
Vistada AERO u kaldırıp normal bir klasik tema kullanırsanız çokda fark görmezsiniz.
Hele Win7 görselliğe rağmen hızlı.

Ha win7 nin XP ye göre hızlı yorumuna gülenler önce makinalarına bakıp gülsünler. (görüldüğü üzere benim makinem bile yetiyor)

Yine her kafadan bir ses, yine kafa karışıklığı. Anlatılanlardan tek edindiğim izlenim bu sanırım. Yalnız Windows 7 de bilmem şu kadar fps aldım diyenlerle, Windows 7'de oyun oynacaksanız, oyunlar yavaş çalışıyor diyenler de kafamdaki soru işaretlerini iyice derinleştirdi. Hangisi doğru: Windows 7 gerçekten windows XP'den de hızlı mı? Yoksa sadece Vista'ya nazaran mı daha hızlı geliyor gibi, yanılgısı içinde kullanıcılar?

"Vistadan farkı yok diyinler işletim sistemini sadece ikon ve temadan ibaret sanıyorlar galiba"

http://www.chip.com.tr/blog/selcuk/Windows-7-deki-Komplo-Teorisi_1771.html

bence yeterli cevap

"Vistadan farkı yok diyinler işletim sistemini sadece ikon ve temadan ibaret sanıyorlar galiba"

kusura bakmayın ifadenin alıntı olduğunu farketmemişim.. daha önceki yorumumu yayınlamayın..

arkadaslar ben vista hdd kurulu özel bir bölümde bunu nasil dvd cd cekecegim bilginiz varmi?

""Vistadan farkı yok diyinler işletim sistemini sadece ikon ve temadan ibaret sanıyorlar galiba"

http://www.chip.com.tr/blog/selcuk/...si_1771.html

bence yeterli cevap"

Selçuk abim güzel söylemiş katılıyorum ama hiç farkı yok demek başka benzer demek başka.Server sürümleri hariç nerdeyse tüm Windowsları kullandım.Benzerliklerini farklarını az çok ben de biliyorum.Maalesef biz de denemeden bilmeden kulaktan dolma yorumlar yapılıyor benim tepkim ona.Yorumumun tamamını okursan herhangi bir fanatiklik göremezsin.Donanımım DX9 destekli diye 3Dmark2005 ile testimi yaptım sonuçlar aşağıda isteyen bakabilir.2 sistemde de antivirus vs. yüklü CPU testi hariç sonuçlar benzer.CPU testindeki farkı da ben eski sürüm 3dmarka bağlıyorum(ben 1.2.0 kullandım son çıkan 1.3.0mış) Vista bile yokmuş bu sürüm çıktığında

http://img152.imageshack.us/my.php?image=3dmark05ht0.jpg

""Vistadan farkı yok diyinler işletim sistemini sadece ikon ve temadan ibaret sanıyorlar galiba"

http://www.chip.com.tr/blog/selcuk/...si_1771.html

bence yeterli cevap"

Selçuk abim güzel söylemiş katılıyorum ama hiç farkı yok demek başka benzer demek başka.Server sürümleri hariç nerdeyse tüm Windowsları kullandım.Benzerliklerini farklarını az çok ben de biliyorum.Maalesef biz de denemeden bilmeden kulaktan dolma yorumlar yapılıyor benim tepkim ona.Yorumumun tamamını okursan herhangi bir fanatiklik göremezsin.Donanımım DX9 destekli diye 3Dmark2005 ile testimi yaptım sonuçlar aşağıda isteyen bakabilir.2 sistemde de antivirus vs. yüklü CPU testi hariç sonuçlar benzer.CPU testindeki farkı da ben eski sürüm 3dmarka bağlıyorum(ben 1.2.0 kullandım son çıkan 1.3.0mış) Vista bile yokmuş bu sürüm çıktığında

http://img152.imageshack.us/my.php?image=3dmark05ht0.jpg

windows 7 beta daha hafta bitmeden çöktü.. windows 7 beta yı özellikleri yüksek olmayan ,minimum sistem gereksiniminin 2 katı özellikli sisteme kurmuştum. windows 7 beta nın ayarlarını da değiştirmemiştim.windows 7 beta açılıştan sonra simsiyah bir ekrana dönüştü.. yaptığım tüm müdahaleler işe yaramadı. aynı sistemde vista
beta sürümlerinde böyle problemle karşılaşmamıştım..
microsoft un windows 7 deki hedeflerinden ''güvenilirlik'' de biraz havada kalıyor. sisteminizin özellikleri vista ya yetmiyorsa windows 7 beta yı kurmak aslında mantıksız.

64 bit'ini kura bilen varmı arkadaşlar indirdik default.aspx diye bir 3.15 gb lik bir dosya indi neyin nesi bu

"64 bit'ini kura bilen varmı arkadaşlar indirdik default.aspx diye bir 3.15 gb lik bir dosya indi neyin nesi bu"

Kardeş dosyayının uzantısını iso yaparsan sorun kalmaz.Ondan sonra ister DVDye yaz, ister bir programla sabit diskine aç ordan kur sana kalmış

indirdikten sonra nero ile İSO adı altında DVD ye yazdırdığında yükleme için DVD hazır oluyor. ben öyle yaptım ve oldu,

bende kullanıyorum ama laptopta buluna kart yuvasına taktığım kartları okumuyor?
Ayrıca tekrar eski işletim sistemine geçme imkanımız varmı?

windows 7 beta daha hafta bitmeden çöktü..
---------------------------
Çamur atıldı. Görev Tamam. (Mission Accomplished)

arkadaşlar boş verin vistayı yediyi falan stabilleşmiş xp varken hem tükettiği kaynağı bile optimize kullanamayan bir işletim sistemiyle nereye kadar gidersiniz bilemem ufak tefek görsellik için xpden vazgeçmem zaten ogörselliği kazandırabiliyorsunuz herkese sorunsuz sistem dileğiyle

yalan değil.. çamur falan atmadım. windows 7 beta keşke iddia edildiği kadar sağlam olsaydı da çökmeseydi.

arkadaşlar, herkesin pc konfigrasyonları farklı farklı sanıyorum, ya ben kurdum 20 dk herşeyi driver otomatik buldu, hatta güncelleme bile aldı, aklınıza gelecek tüm prog. vista olandakilerin % 90 prog kurdum pc ve windows 7 harika, anlamıyorum ki ben herkesde farklı bir ses. sanki beta değilmiş gibi, Xp de kurulu bende ama inanın XP vs açmak aklıma bile gelmiyor.bu benim düşüncem katılın vs katılmayın .. XP vs oda bitecek az kaldı bence şimdiden bu işletim sistemine alışsanız iyi olur :)

virtual pc ile denemek anlamsız. aşırı yavaş çalışıyor ve kasıyor.
performans ise yok. sadece işletim sistemini yakından tanımak istiyorsanız deneyin.

arkadaşlar boş verin vistayı yediyi falan stabilleşmiş xp varken hem tükettiği kaynağı bile optimize kullanamayan bir işletim sistemiyle nereye kadar gidersiniz bilemem ufak tefek görsellik için xpden vazgeçmem zaten ogörselliği kazandırabiliyorsunuz herkese sorunsuz sistem dileğiyle
15 Ocak 2009 Perşembe, 04:10

-------------------------------------------------------------

Sen bu kafayla eskiden sittin sene kurtulamazsın. Görsellik farklı diyene kadar kullan Windows 7'yi asıl farkın görsellik olmadığını anlarsın.

arkadaşlar bu 7 denen illet kablosuz bağlantı driverleritanımıyor
airties vus300 ve inca ud54 bilenvarsa anlatsın

Tam olarak 6 Gündür Windows 7 Beta Build 7000 kullanıyorum.
Bilgisayarım
T2300 işlemcili Core Duo 1.6 Ghz çift çekirdek
1 GB ddr II 533 mhz dual ram
Ati mobility Radeon X1300
80 GB 4200 Rpm sabit disk

Uzun süre mecburiyetten Vista kullanarak biri olarak ta şunları söyleyebilirim. Vistadan her konuda daha hızlı.
Bilgisayarın açılması 18 saniye Kapanması 13 saniye sürüyor bu değerler kendi bilgisayarım için konuşuyorum Xp den bile kat kat daha iyi.
Pencereler arası geçiş, menüler ve programların açılması Xp den çok daha iyi. Şuan için xp kurmaya hiç niyetli değilim. Vistayı zaten kullanmıyorum.

Performansı daha iyi belli edecek ağır programlar denemedim. ama şu var microsoft sanırım bu sefer başardı. Eğer Beta sı bu kadar stabil ve iyi çaışıyorsa nihai sürüm nasıl olur artık tahmin edemiyorum.

Benden iyi not aldı Windows 7

virtual cd den kurdum ancak nete nasıl bağlanabilirim...virtual cd den ethernet kartının driveri lazım...yardımmmm lütfen..

virtual pc ile denemek anlamsız. aşırı yavaş çalışıyor ve kasıyor.
performans ise yok. sadece işletim sistemini yakından tanımak istiyorsanız deneyin.

Ben direkt pc ye kurdum vistadan daha iyi olduguna garanti verebilirim.

dar butceli insanlar ve butcesi uygun olan insanlar icin cikarilmis isletim sistemleri gozunuzun onunde dans ediyor. Son cikan iki isletim sistemi enerji sorunu olmayanlar icin dusunulmus. Ancak ev ve evdeki insanlarla otomobiliniz ve isiniz deki insanlari boyle cihazlarla donatirsaniz yine eksik kaliniyor diger ulkelerin insanlarini da dusunmeliler onlar da bunlari kullanabilecekler bunlarla kazanabilecekler ki bu isletim sistemleri ev in disina cikabilsin insan yasamina katkisi olabilsin. Isletim sistemlerinin calistirilmasi icin enerji gerekiyor ve bunlarin birbirleriyle kesintisiz senkronizasyon da olabilmesi icinde enerji gerekiyor kesintili enerji aliniyorsa ve kesintiler de uzun suruyorsa ve enerji tehdidiyle yasaniyorsa bu her hangi bir eksen olabilir.Bu eksenlerde size kesintisiz enerji saglayanlar varsa onlarla birlikte kalkinmak zorunda kaliniyor.Bu kesintisiz yasam icin maliyeti dusuk enerji tedarikini de gerektiriyor.Yani enerji acigini gidermek icin kilovat saati de satin aliyorsaniz bununla olmaz.Enerjinin sagliklisini uzun omurlusunu benimsemis olmak zorundasiniz.Bu imkanlarla ancak seyirci olabiliyoruz.Tam entegre olamiyoruz ve sadece baskalarina yardimci olurken elimizdekilerin suyu cikana kadar kullanmak gerekiyor.En azindan simdilik tasarruflu yarin ki isletim sistemi sizi tasarrufa eristirmesi icin A dan Z ye bu hizmeti getirenlerde bile tasarruf olmasi gerekiyor.Yani bugun elinize gecenleri denemek yerine mevcutlarla yasamayi bilmek yerinde olur.Saatlerce online olup oyunlarla vakit gecirmek yerine tuketimi sohbetlere yaymak yerine elinizin altindakileri egitim ogretime kaydirmak yerinde olacaktir.Tuplu ekranlar yerine LCD ler geliyor ancak bunlarinda sorunlari var peki elinize gecen isletim sistemi size tasarruf yaptirabiliyor mu? Yoksa elinizdekilerin suyu cikmadan size yenilerini mi aldiriyor peki yenilerini ne kadar sureyle kullanabileceksiniz bu konuda omur biciyorlar mi? Belli degil. ?Isiniz bittikten sonra herseyin fisini prizden cekerseniz kayiplariniz sifir olacak ancak online olup da gelismeleri izliyor olursaniz gazete bilgisiyle mi internet online bilgisiyle mi yoksa cep mesajiyla mi guvenli saglik zamaninda haber alabilmek mi tasarrufludur.Bir anda kitleler bir baska yone cekilebiliniyor elinizdekilerle sohbet ortaminizda yuzlerce insan domino gibi birbirine bagliyken tercihlerden sonra a o isletim sistemini yenisiyle goremiyorum neden acaba dedirtebilir veya size gonderilenler onlarindakinden daha anlik olabilir hepsi elinizde bulunsun zarar vermez ki diyebilirler.Ancak eksenimizdeki ulkelerin politikasi ek server hizmeti koyanlara pek sokmuyor.Iran gibi sher eksenlerine bile bunlarin server hizmeti veriliyor oldu mu simdi.Hem de enerji kiskacinda birakiliyoruz.

sistemim ne kadar iyi olursa olsun vista ve windows 7 de 2003 model pc den farkı kalmıyo özellikle vistada ms in bence en büyük rakibi yine kendi ürettiği xp bilgisayarlıma win 7 yada vista kurupta ceza vermeyi düşünmüyorum görsellik herşey demek değil işletim sisteminin bana verdiği güven daha önemli ve xp bu güveni fazlasıyla veriyo ve ms xp gibi değil ama en azından onun benzer güven veren bi işletim sistemi çıkarana kadar pc kullanıcılarının xp den geçiş yapacağını düşünmüyorum

Xp kullanıyorum bilgisayarıma vistayı kursam çok rahat çalışır ama bir türlü kanım ısınmadı. Zaten kimden duyduysam vistayı salla diyorlardı. Microsoft ta kullanıcı toplayamadıgı için olsa gerek Windows 7 yi çıkardı. Windows 7 nin videolarını izledim yazılarını okudum. Daha bilgisayarıma yüklemeden ilgimi çok fazla çekti. Yani yeni favorim "Windows 7"

xp çöp olmaya mahkum. xp daha fazla eski sistemlerde kullanılan demode işletim sistemi. .diğer kötü yönü ise güvenlik zaafiyetleri.

ya windows 7 diye birşey yok adamın biri gidio windows 7 diye bir site açı herkez yutuyor yalan haber bunlar beta dediğiniz de tema xpye vista teması indir tıpatıp vista oluo buda aynısı yapılar kardeşim vista daha yeni çıktı ben ilk zamanlarda lisans değişimi yaptım beğenmedim xpnin yerinin hiçbir windows alamaz 4 ocak 2009 da laptop aldım vista gayet güzel çalışıyor hiçbir sorun yok xpden biraz fazla özellikleri war o kadar xp programa ihtiyaç duyuyo ama vistanın kendisinde war windows 7 diye birşey olamaz kanıt ve belge istıyorum ama microsoft onaylı olacak o zamn inanırım ben windows 7 ye .... adamın biri vista görünümüyle oynuyo bişeyler yapıo ondan sonra microsoft windows 7 çıkartıyor diye yalan atıo al inanmassanız bakın resimleri de koyuyo bir siteye sonrası musalla taşı... hem windows server 2008 çıkıyor hey yavrum hey sizi yiyolar ...(ARAŞTIRIN WİNDOWS 7 HAKKINDA MİCROSOFT'U ÖLE BİŞİ VARMI HERKEZ KANMASIN)

xp ; kolay kolay vazgeçilemiyor. her ne kadar demode olsa da programlarla uyumluluğu ve hızı vista da ve windows 7 beta da yok.
tabii yasal kullanmak sağlıklı. daha önce lisanslı xp yi etkinleştirme sıkıntısı yüzünden xp yi artık kendim etkinleştirdiğimi yazmıştım. torrent ten download edilen etkinleştirmelerin pislikleri sonradan ortaya çıkıyor.

PC nizin üzerinde Designed for Windows XP yazıyorsa bunun dışına çıkmayın garantisi buraya kadar diyor. Makinanın içindekiler XP ye göre diyor. Vista için de etiket var ancak yeni işletim sistemi için garanti vermiyor.Yani toplama PC ler de İşletim sistemine göre hazırlanıp kullanıcıya veriliyordu marka pc lere bakılıyor içinde ne varsa ona göre toplanıyor isteyene veriliyordu. Şimdi üzerinde bu etiket yoksa bile kullanıcıya yükleyin demek çok yalnış önce kullanıcıyı bilgilendirin sonra tavsiye ediniz derim.

ya beni laptop 1gb ram ve 2.17Ghz intel core duo işlemciye sahip windows vista home basic çalıştırıyor ben virtual pc ile windows 7'yi yüklesem kaldırır mı benim bilgisayar?

Selamlar ,arkadaşlar windows7 vistanın makyajlanmış hali kim nederse desin vista tutulmadı ve windows7 makyajladılar ve cıkardılar bu bana geçmişi hatırlatıyor..windows98 den sonra nasıl windows me cıkadılar..ve sonrada birden kayboldu vistada bunu görüyorum . kolay gelsin

Windows 7 yi kurdum, görsellik ve hızda vistadan oldukça üstün. XP Vista kıyaslamalarına karşıyım. Mercedes ile Tofaş kıyaslamak gibi birşey. Vista tabiki daha ii donanım istiyor. Alışkanlıklarımızdan bir türlü vazgeçemiyoruz galiba

ee bu arada sanal windows 7'De aero özelliği çalışmaz.çünkü virtual pc kendisi bir sanal ekran kartı oluşturuyor.bu sanal ekran kartı win 7'nin aero özelliğini çalıştıramaz.

ben ce xp super ötesi ve kullanışlı windows 7 de denedım kardesımın pc sınde var dosyaların yolunu bulmak imkansız gıbı bırsey ilerde tamamen windows 7 ye gecılceyı soylenıyor eger boyle bı sacmalık olursa kı katlanmak zorunda kalıcaz işimiz yaş arkadaslar birazda kullanıcıların yorumunu alarak hareket etseler ya

Sen de yorum yaz