Adobe Acrobat 7.0 Türkiye pazarına sunuldu

“Akıllı dokümanların gücünü serbest bırakın işlerinizi bitirsin” sloganı ile Türkiye pazarına sunulan Adobe Acrobat 7.0 programı, elektronik ortamda doküman oluşturma, birleştirme ve dağıtma teknolojisinde standartları yeniden belirliyor.

Devrimsel özellikler taşıyan ürünlerle iş dünyasına yeni ufuklar açan yazılım geliştirme devi Adobe Systems Inc., tasarım ve yayıncılık pazarına sunduğu ürünlere bir yenisini daha ekledi: Adobe Acrobat 7.0.

Bilkom’un 2003 yılından bu yana Türkiye temsilcisi olduğu Adobe, Acrobat ile kritik öneme sahip tüm ticari dokümanlar için dünyanın en güvenli programlarını sunuyor. Acrobat ile dijital imza güvenliğinde yönetilen dokümanlar resmi belge olarak kabul ediliyor. Acrobat kamu, özel sektör işletmeleri, eğitim kuruluşları, grafik sanatlar, reklamcılık, tasarım, basım-yayın ve e-devlet uygulamalarını kapsayan geniş bir alanda tasarım, mühendislik ve iş dünyası profesyonellerince yaygın olarak kullanılıyor. Adobe Acrobat 7.0 ayrıca kullanıcılarına Professional, Standard ve Elements olmak üzere üç farklı program seçeneği sunuyor.

Dokümanlarda dijital imza koruması

Acrobat programı, iş planı, tablo ya da broşür olarak hazırlanan herhangi bir dokümanın temel içeriğini koruyarak kolayca PDF dosyasına dönüştürüyor. Dijital dünyanın tek ortak taşınabilir doküman formatı olarak tanımlanan PDF (Portable Document Format) dokümanları tüm platformlarda açılabiliyor, tüm sistemlerde okunabiliyor ve dokümanın içeriğinin bozulmadan elektronik ortamda dağıtılmasını sağlıyor.

PDF dosyaları Acrobat sayesinde 128-bit şifrelenerek korunuyor. Program iç veya dış korumalı, geliştirilmiş doküman güvenliği ve kontrolü sağlıyor. Şifreleme, dokümandan kopyalama yapılmasını engelliyor. Güvenlik yapılanması, dokümanı hazırlayan tarafından belirleniyor. Dijital imza güvenliği dolayısıyla dokümanlar yanlışlıkla ya da kasıtlı olarak değiştirilemiyor. Dokümanın basılma, kopyalanma ve değiştirilme yetkisi tamamen dokümanın sahibinin inisiyatifi ile belirleniyor.

Farklı dosyaları birleştirme özelliği

Acrobat’ın yeni sürümü 7.0; PDF, TIFF, EPS, JPEG, GIF, PICT, TEXT, AI, BMP, HTML, PCX, PNG ve PostScript dokümanlarını birleştirmesi gibi benzersiz bir özelliğe sahip. Dokümanların orijinal saydamlığını koruyan Adobe Acrobat 7.0 sayesinde sayfa düzenlerinde istenilen değişiklikler yapılabiliyor. Dokümana tashih notları, işaretleme ve yorumlar eklenebiliyor. Ekran provası yapılarak hatasız film veya baskı çıkışı alınabiliyor. Otomatik doküman kontrolü sayesinde font bozuklukları, resim formatı uyuşmazlıkları ve resimlerin çözünürlük problemleri baskı öncesi fark edilebiliyor. Adobe Acrobat 7.0 elektronik montaj için ideal bir ortam oluşturuyor.

Mimar ve mühendisler için üç boyutlu çizim imkanı

Adobe Acrobat 7.0, üç boyutlu CAD/CAM çizimlerinin yapılmasına imkan veren devrimsel özellikler taşıyor. Bu akıllı doküman platformu tasarım, mühendislik ve iş dünyası profesyonellerine tasarım yapmada, baskı ve içerik oluşturmada sınırsız olanaklar sağlıyor. Dosyaların tüm platformlarda açılabilmesi dolayısı ile Adobe Acrobat 7.0 üretimde zaman kayıplarını azaltıyor, kullanıcı hatalarını önlüyor, ayrıca üretim ve kalite problemlerini engelliyor. Böylece işletmelere ve kullanıcılarına, asgari maliyetle azami verimlilik sağlıyor.

Dünyada bir ilk: Tashihe artık herkes dahil

Dünyada bir ilk olarak Adobe Acrobat 7.0 Professional ile hazırlanan bir dokümana, ücretsiz Adobe Reader 7.0 yazılımına sahip olan herkes, doküman sahibinin izin vermesi halinde düzeltme veya yorum ekleyebiliyor. Böylece PDF dokümanlarının elektronik ortamda tashih edilmesine yetkilendirilen herkes dahil olabiliyor. Tablo, sunum, üç boyutlu bilgisayar çizimleri gibi değişik içerikli PDF dosyalarına çok hızlı tashih notları ve yorumlar eklenebiliyor.

İndirmek için tıklayın

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir