Adobe CTO'su Kevin Lynch, Apple'da!

Apple, bir zamanlar iPhone'u yerden yere vuran "düşmanını" sürpriz bir şekilde işe aldı!

  • Zeynel A. Öztürk
Adobe CTO'su Kevin Lynch, artık Apple'da!

Apple, önde gelen rakiplerinden Adobe'un CTO'su Kevin Lynch'i teknoloji bölümü ikinci başkanlığına getirdiğini açıkladı.

Apple'ın eski CEO'su Steve Jobs'un Flash'ı sert bir dille eleştirdiği, Flash'ın iPhone'un pil ömrü, güvenlik ve performans açısından Apple'ın web sayfasında yaptığı açıklamalar biliniyor. Lynch ise Apple'ı sıkça eleştirmesiyle tanınıyor. 2009'daki bir Adobe geliştirici konferansında iPhone'un üzerinden silindirle geçilen video, Lynch'in fikriydi. Lynch, 2010'da ise Flash'ın HTML5'ten daha üstün olduğunu söylemişti.

Tüm bu yaşananların ardından Lynch'in işe alınması, Apple hayranlarının kafalarında bazı soru işaretleri uyandırmıyor değil.

Ancak Lynch'in ilk Mac'lerin geliştirilmesine rol oynadığı, Apple'ın şirket içi bir projesi olan General Magic için yazılım geliştirdiği, dolayısıyla Apple'ın işletim sistemini yakından tanıttığı biliniyor. Lynch aynı zamanda Apple'ın mobil cihazları ve bulut üyelikleri üzerinde de yoğunlaşacak. Lynch'in eski şirketi Adobe'un üyelik modelinde kaydettiği başarı, Apple için iyi bir işaret.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Hadi bakalım apple fan boylar, bekliyoruz yorumları, yardırın...

@23 Mar 2013 19:16 Puffin var onu kullanıyorum Flash video, oyun vs. başka serverlarda işleniyor, telefona gönderiliyor. Acaip hızlı ve batarydan tasarruf sağlanıyor. Ayrıca uzun yıllardır iPhone kullanıyorum Flash gerektiren video nadiren karşıma çıktı. Zaten yıl olmuş 2013 flv çok eski bir container. WMV ile 1080p video izlemeye çalışmak gibi bir şey. H.264 ile devam edelim biz. Ya da şimdilerde moda olmuş, HTML5 mi demeliydim?

Apple kalitesi bu işte! Normaldir...

herşeye de gereksiz bir yorumunuz vardır !!

Sen de yorum yaz