Adobe, IE10'daki Flash desteğini anlattı

Windows 8'de çok farklı bir biçimde karşımıza çıkan Flash, kullanıcılara neler sunuyor?

  • Zeynel A. Öztürk
Adobe, IE10'daki Flash desteğini açıkladı

Microsoft, Internet Explorer 10'un Windows 8'deki Metro sürümünde üçüncü parti eklentileri desteklemiyor. Ancak firma, Flash'ı bu Internet Explorer sürümünde desteklemek üzere Adobe ile beraber çalışıyor. Şimdi ise Adobe, IE10'daki Flash desteğiyle ilgili bilgiler verdi.

Daha çok güvenlik özelliklerinden bahsedilen blog girdisinde IE10'daki Flash'ın Windows Update yoluyla güncellenmesinin, güvenlik anlamında büyük yardımının olduğu söyleniyor. Bu sayede kurumlar, Flash Player güncellemelerini varolan Windows yama yönetimi işlemleri arasında dağıtabiliyorlar. IE10'daki Protected Mode da Adobe'u daha güvenli bir hale getiriyor.

Windows 8'deki IE10, işletim sisteminin okuma ve yazmalarını kısıtlayan AppContainers'ı kullanıyor. Flash Player IE10'a entegre edilmiş olduğundan aynı AppContainers işlevleri onu da koruyor.

Windows 8.1 ile gelecek IE11'de de entegre Flash Player bulunacak. Adobe, IE ve Flash'ı daha güvenli hale getirmek üzere Microsoft ile çalışmalarının süreceğini söylüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Güzel bir düşünce

@05 Eyl 2013 13:32 Eksileyen arkadaşlar galiba flash ı ayrıca kurmaktan ve ayrıca güncellemekten haz alıyorlar. :D

Jobs öldü de bunları görmedi neyseki, gericiliğin bu kadarı da olmaz, gittin flash alternatifi silverlight yaptın, kendi telefonunda destek vermedin, şimdi de baş belası flashı göklere çıkarıyorsun.

@05 Eyl 2013 15:07 silverlight web uygulamalar telefonlarda yok.zaten olmaması gerek.çünkü bu telefon şarj yetmez

@05 Eyl 2013 15:07 Sonuna kadar haklısın arkadaşım o başarıyı apple sahibi gerçekleştirseydi çoktan kapı dışarı etmişti flash' ı silverlight flash yazılımına oranla % 90 daha stabil slverlight ile oluşturulan uygulama ve web siteleri 10 mb ile yetinirken flash bir site 1 gb ile yetiniyor yeri geliyor 4 gb ram bile yetmiyor ve sistemi bu kadar kasacak ne var içinde anlamakta mümkün değil.

Flash iOS 'i sattı, android'i sattı, siz daha neye göre adobe'yi arkanıza alıyorsunuz?

@05 Eyl 2013 16:17 Anlamıyormusun microsoft android olayından dehşet derecesinde korkuyor. Android ve google gümbür gümgür gidiyor. Microsoft bunu gördüğü için alternatif yaratmayaçalışıyor. Nokia ve Blacberry i satın alıyor. Niye ?

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play