ADSL abone sayısı Avrupa gibi olamaz!

Telekomünikasyon Kurumu başkanından ADSL aboneleri, Youtube ve siber suçlarla ilgili samimi açıklama

ADSL abone sayısı Avrupa gibi olamaz!
Hacker'lara karşı yeni yasalar geliyor...

Telekomünikasyon Kurumu Başkanı Tayfun Acarer, bir grup gazeteciyle yaptığı sohbet toplantısında, başkasının bilgisayarına izinsiz girmek olarak tanımlanan "zombi"nin engellenmesi ve kişisel hakaret içeren sitelerin kapatılması yönünde acilen düzenleme yapılması gerektiğini söyledi.

Özellikle kişisel hakaret içeren sitelere ilişkin başta "popüler" kişilerden çok sayıda başvuru olduğunu ifade eden Acarer, şöyle devam etti: "5651 Sayılı Kanun'da belirtilen katalog suçlara (intihara yönlendirme, çocukların cinsel istismarı, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanılmasını kolaylaştırma, sağlık için tehlikeli madde temini, müstehcenlik, fuhuş, kumar oynanması için yer ve imkan sağlama ve Atatürk'e hakaret), 'kişisel hakaret' ve "zombi" olmak üzere 2 yeni suç eklenmesi üzerinde çalışmalar devam ediyor. Kişisel hakaret içeren sitelerin kapatılması ve başkasının bilgisayarına izinsiz girmek olarak tanımlanan 'zombi'nin engellenmesini amaçlayan düzenlemenin birkaç ay içinde TBMM'ye getirilmesini hedefliyoruz.

Burada amaç, mağduriyetin giderilmesi. Şu andaki düzenlemeye göre, kişinin, hakkında açılan ve hakaret içeren siteyi kapattırmak için mahkemeye gitmesi gerekiyor. Sitenin kapatılması için mahkeme kararı gerekiyor. 'Zombi' ise bir tür hacker'lık. İnternet açıkken birisi bilgisayarınıza giriyor ve kontrol altına alıyor. Bu yolla bilgi hırsızlığı yapılabiliyor. Zararlı içerikler, sizin bilgisayarınızda haberiniz olmadan depolanabiliyor. İyi bir kullanıcıysanız fark edebiliyorsunuz. Bunun da yasaya girmesi lazım. Usul, esas ve müeyyidelerin belirlenmesi lazım."

Okuyucu Yorumları

Toplam 20 Yorum

ADSL abone sayısı ve YouTube 'un bir arada verilmesinin nedeni, bizim çok olduğumuz ve insanların bantgenişliğini zorladıkları mı??

vay bea bu bizim telekom mu :|

5.5 milyon kişinin büyük çoğunluğu kotaı olduğunu varsyalım 3milyon desek 3.000.000 * 29 = 87.000.000 ytl. geri kalan 2milyonu 1mb limitsiz desek. 2.000.000 * 49 = 98.000.000 ytl.
sırf 185 milyon böyle ediyor. hadi oran tutmadı. 200 milyon ytl sırf aylık gelirleri.

ama verdikleri hizmet sıfır.

Fiyatları avrupadaki fiyatlarla bir yaparlarsa olur....

ne demiş ya bu ADSL abone sayısı Avrupa gibi olamaz! Avrupada adsl mi kullanıyorlar adamlar adsl2 bitecek 3 diyecek bizimkilerde ne ile ugraşıyor.Çıkarın at gözlüklerinizide etrafınıza bakın

Yabancı dan hizmet beklemeyin.Onlar Sömürmek için gelir.Eyer yönetiçiler akıllı olursa onlar yabancıları sömürür.Yani kim akıllıysa o kazanır

youtube kapalı kalmaya devam etsin bütün video siteleri kapansın yoksa b,daha hiç giremeyecez

dünya üçüncü nesil bant genişliğine geçiyor makul fiyatlara, bizimkiler daha adsl yi çok düşük hizmet kalitesiyle dünyanın parasına satıyorlar. dünyanın diğer ülkelerini araştırıyorsunuz madem, bakın bakalım bizim gibi kota uygulayan ülkede varmıymış !
neden dünyanın en pahalı bağlantı ücretlerinde 1. sırada olduğumuzu da söylemiyorsunuz!

bu milletin gelişme özgürlüğünü sınırlıyorsunuz, yazıklar olsun uyguladığınız politakalarınıza...
bu insanlar bilgiye meraklı, aç.. kısıtlamayın artık bu insaları...

Hizmetten memnun değilim ama alternatifimde yok bu biraz tekel olmuyor mu?

bence bu adls de yurt dışından ithal etsinler o zaman hiç olmasza yüksek fiyata bir bahane bulurlar.

Kusura bakmayında türkiye'de bu telekom ve dar kafalı idari yapı olduğu sürece bizden çorba olmaz çorba :)

ben burda samimi bir açıklama göremedim... bende birşey diyecek diye makalenin sonuna kadar okudum. bu kadar bilgiyle iyi gelmiş telekominikasyon başkanlığına. tebrikler!
özet: -youtube samimi değil.
-siber suç denen birşey var (adıda zombi) ve yasa çıkıcak.
-adsl abone sayımız avrupa gibi olamaz.

okumayın yazıyı boşuna bu kadar. SAMİMİYİM!

özet çıkaran arkadaş sağolasın. hakikaten ben de söyle bir göz gezdirdim ama haberden bir şey anlamamıştım.

Siz adam gibi fiyat koyun biz bir eve 3,8 tane adsl bağlatmaya hazırız :)

yazıklar olsun başka bir şey diyemiorum koltuğa oturan herkes böyle telekom başkanıda bunlardaN :)

avrupadaki gibi olamaz tabii çünkü ttnet fiyatları fahiş çok yüksek sadece sabit ücrete veriyoruz dünyanın parasını ayda 100 ytl sadece adsl ve telefona gidiyor

bu fıyatlarla ıyı bıle abone sayısı bırde oturmus konusuyorlar marıfetmıs gıbı musterıye dayalı hareket ederler sozlerı oyledır fıyatlra gelınce ses yok 32 mb ıle 1024 kb arasında 120 mılyon oynuyor nasıl bır dengesızlıkse bu

japonya bile 100 mbts kullanıo sanki bu dünya da bir ilkmiş gibi 120 milyona kakalıolar sacmalık

bırak tayfun abi bu işleri:) kimse hack den felan yakınmıyor millet ücretten yakınıyor sen bize ücretten haber ver bırak hack mack:)

telekomünikasyon fiyatlarında dünyanın en pahalı ülkesiyiz. Kapı komşumuz Bulgaristan - bizden felaket geride diye düşünüyoruz- Adamlarda 12 mbps internet var ve fiyatı biliyormusunuz 30 YTL..
Bu kadar olmaz arkadaşlar. Resmen kanımızı emiyorlar.

Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir