Aero Glass Windows 8'e geri getirilebilir

Microsoft'un Windows 8'den çıkarttığı "Aero Glass" görünümüni geri istiyorsanız, içeriye buyurun!

Aero Glass Windows 8'e geri getirilebilecek mi?
Aero Glass'ı geri döndürdüğünü iddia ediyor

Microsoft, Windows 8'i tanıtırken masaüstüne "Metro" (yeni adıyla "modern arayüz") havası kazandırmak istediğini söylemişti. Bunun bir anlamı, Windows 7'nin Vista'nın arayüzündeki "Aero Glass" efektinin ortadan kalkmasıydı. Zira Microsoft'a göre masaüstünün yeni görünümü, Aero Glass'ın ötesindeydi.

Ancak saydam Aero Glass görünümünün Windows 8'den kaldırılması, bazı kullanıcıları memnun etmemişti. Şimdi ise bir yazılım geliştiricisi, Windows 8'e Aero Glass'ı geri getirmenin bir yolunu bulmuş görünüyor. "kwanmacher" takma isimli geliştirici, PCBeta forumlarında Aero Glass'ı Windows 8'in kaynak kodlarıyla oynayarak nasıl geri getirdiğini anlatıyor. Geliştirici, bunun gerçekten işe yaradığını göstermek üzere bir ekran görüntüsü de yayınlamış.

Geliştirici, önümüzdeki hafta bu işlemi otomatik hale getirecek bir araç yayınlayacağını söylüyor. Böyle bir modifikasyon Microsoft'un hoşuna gitmeyecek olsa da, birçok kullanıcıyı sevindirecek gibi görünüyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

hiç gerekli değil...gerçekten

Daha çok çıkar böyle windows 8'e patch atan. Belki bana klasikçi,eskici gözüyle bakacaksınız ama günümüzde bile halen xp'ye patch gerektiren durumlar oluyor. Bence microsoft firması windows8 yerine windows 7'yi geliştirmeliydi.. Yada sadece tabletler için bir os geliştrmeliydi windows 8 hiç olmadı...

windows 8 olmadi belki ama gercekten cok hizli aciliyor makine max 12 13 sn sürüyor.

Başlığı okuyuan MS getirecek sanır. Öncekiler gibi gereksiz ve saçma. :S

Windows 8, windows 7 nin düzenlenmiş halidir. halaa içinde windows7 den kalma parçalar duruyordur. bu arkadaşta onu bulmuştur. win8 in deneme sürümünde registerda oynama yaparak başlat menüsünü açabiliyorduk. microsoft buna sinir olmuşki bu özelliği kaldırmiş.

Windows 8 kullanıyorum.Logosu ve değişiklikleriyle büyük bir adım atmış durumda.Gerçekten çok iyi bir sistem olmuş.Oldukça da hızlı.Bunlara gerek yok.

çakma resim.. şayet gerçekten bu mümkün olsaydı nasıl yapıldığınıda anlatırdı...

Bence şuanki hali daha güzel, gerek yok Auro Glass'a felan.

"Windows 8'in kaynak kodlarıyla oynayarak" => Yakında Metro'yu da böyle kaldırırlar.

@eersoy93 Zaten kaldırdılar.

@eersoy93 zaten kaldırmak mümkündü

olmasada olacak bir durum ama o başlat ekranı başta olmak üzere herkese tablet kullanıyormuş muamelesi yapan yapısı yüzünden windows 8 kullanmayı düşünümüyorum

Windows 8 de pencereler ve kenarları zaten saydam. Bu aero glass değil mi?

Windows 8'i ne zaman satın alabileceğiz? Hadi artık amaaaaa....

Değişken masaüstü kullananlar için sürekli menü renginin değişmesi göz yoruyor. Glass efekti windows 8'de zaten var ama renkli olarak; windows 7'ninki kadar güzel değil.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir