Afganistan'da dev keşif!

Amerikan güçlerinin iyice yerleştiği Afganistan'da inanılmaz bir keşif yapıldı. İşte toprağın altı!

  • Ali Güngör
Afganistan'da dev buluş!
ABD bölgeye daha fazla asker sevkediyor, Türkiye'den de sık sık asker istiyor

Amerika'nın Afganistan'daki varlığı daha uzun süre devam edecek gibi görünüyor. Bunun başlıca sebebi, bölgede El-Kaide ile olan savaş değil; yeni keşfedilen zengin maden yatakları olabilir.

En son gelişmeler çok şaşırtıcı: Afganistan'ın altında 1 Trilyon Amerikan Doları'ndan daha değerli maden rezervi var. Bu rezervlerden özellikle lityum stratejik ve kritik önem taşıyor. Dünya'da yeterli miktarda olmasına karşın piller, ilaçlar ve elektrikli araçlar gibi alanlarda kullanılan lityum çok değerli bir maden ve talep gün geçtikçe artıyor.

Dünyanın petrol kullanan araçlardan, elektrikli araçlara geçişinde Afganistan kritik bir rol oynayabilir. Bölgedeki askeri varlığını koruyan ve 30.000 asker daha sevkeden Amerika'da bu madenleri çıkartarak inanılmaz ekonomik çıkarlar elde edebilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 24 Yorum

adamlar boşunamı o kadar asker silah yığdı oraya açlıktan nefesi kokan elkaideyi kim neyapsın

Amerika 'nın Afganistan'daki varlığı daha uzun süre devam edecek gibi görünüyor. Bunun başlıca sebebi, bölgede El-Kaide ile olan savaş değil; yeni keşfedilen zengin maden yatakları olabilir.
-------------------------------------------------------------------------------
burada yazılan yazının ne bilinçle yazıldığı ilginç bir şekilde yazıya yansımış :D

ve amerika afganistana barış götürür..

hepsi bir senaryonun aktörleri. boşuna konuşup enerji harcamaya değmez.

tüm kalbimle amerikaya karşı kim nasıl direniş gösteriyorsa arkasındayım barış götürmüyor resmen işgal ediyor...

el kaide zaten kendi yaratığı!!!!!

sizce amerikanın afganistana gitmeden o yatakten haberi yokmuydu :))))

amerika bu madenleri %100 daha önceden biliyordu

ABD'nin asıl istediği yeraltı kaynakları zaten. Ama bu yazının başındaki cümle sanki savaş için gitmişler gibi. Savaş bu nedenin bir sonucudur.

ahanda geliyo demokrasi gene... XD

bir kaç sene sonra bizede barış getirmeye çalışçaklar bu olcak.ama bunun önüne geçilcekmi bilmiyorum çünkü ülkemzdeki siyasetçiler birbirlerini yemeğe ve kendi ceplerini doldurmaktan başka bir şey düşünmüyorlar.herkeste ben haklıyım diyor karşısındakini kimse dinlemiyor.bence iran a saldırı olursa iran a da ırak gibi yaparlarsa sıra bie geliyor çünkü bizde de bor madenleri var.bunları amerika ve ab bize çıkarttırmıyorlar nedenide belli ilerde onlar çıkarcaklar ülkemizi ele geçirdiklerinde.

sömürgeci amerika..ne zaman birisinden birsey almak istese sahte bir bahane uydurur eger uyduramazsa kendisi bir bahane yapar sonrada kendisi mağdur herkes suçluymuş gibi saldırır millete..sinsiliğin kitabını yazdı bu amerika..11 eylül saldırılarının amerikanın ıraka ve afganistana savaş açmak için kendisinin düzenlendiğini herkes farketmiştir herhalde..milleti keriz kendilerinide çok uyanık sanıyor bu amerika herhalde..

Bunun için orada olduklarını bilip bilmememiz hiç bir şeyi değiştiremiyor. Bunlar öyle menfur bir ülke ki... İnsan canının orada materyalist arzulara tercih edildiğini bilerek yaşamak nefes almamızı zorlaştırıyor.

daha ne zenginlikler vardır orada hepsinden de amerika haberdar. Ruslara mı yedirecekti yada dünyaya, garibim afganlara...

arkadaşlar...!!!
Amerika konusunda köküne kadar haklı...!!!
Amerika, kendi ülkesinde yaşayanları düşünüyor ve refahları için savaşa bile giriyor, 1 asker için dünyayı ayağa kaldırıyor...!!!

ama bizim halkımız anca cor cor cor konuşur...!!!
israil ...refsizi gelir asar keser, birde bıçıkın bıçkın langiri lunguru konuşur...!!! bizimkiler ise "KURTLAR VADİSİ" 'inden medet umar...!!!

bir dizi çekselerde şu milletin moralleri düzelsin, sanal öcümüz alınsın...!!! yahu adamlar gerçekten asıp kesiyor, bizimkiler ise sanal dizilerle operasyon yapıyor güyya...!!! yakında israil vura vura, dizilerde bile oynayacak adam kalmayacak...!!!

saygılarımla...!!!

Afganistandaki madenler zaten biliniyordu.. Abd bunları çıkarmak için sözde terör olayı çıkartarak afganistana yerleşti.. Buraya kadar bunu herkez biliyor ama olayın içinde farklı bir olay var.. Bu kadar değer biçilen madenin dolara çevrilmesi..? Bu mümkün olmayaktır.. Eğer bu madenler Abd tarafından dolara çevrilirse doların değeri düşecektir ve dünyada başka bir para biriminin ortaya çıkması gerekecektir.. Bu durumu Abd'de çıkan sözde kriz ile iyice pekiştirecektir.. Peki neden..? Abd kendi para birimini yok etmek, batırmak istesin..? Bunun cevabı basit kendi gücünü İsraile devretmek istemesinden kaynaklanıyor.. Planları yürüdüğü vakit Abd süper güç olmaktan çıkacak ve İsrail süper güç olacaktır.. Peki neden..? Cevap: İlluminati'nin Planı ve Deccalin çıkışına zemin hazırlamak..

Sizin ulkeniz yapsaydi ? O zamanda bunlari soylermiydiniz ? Adamlar ülkesinin çıkarları için çalışıyorlar ( çatışıyorlar ) , bizde şahsi çıkarlar için aynı çatışmalar yaşanıyor, tabi hedef küçük olunca çıkan çatışmada küçük oluyo, dolayısıyla göze batmıyo. Böyle yaşamayı seçiyoruz, dolayısıyla itiraz etme gibi bir lüksümüz yok. İpler sende kardeşim, at golü şampiyon ol.

en fazla 1 hafta konuşulur sonra yine aynı devam ...

İşte Amerikanın ikiz kulelere kendi saldırdığının kanıtı. ABD kendi kendine saldırı planlayıp ikiz kulelere uçak saldırı yapmasaydı, Afganistana girmek rüya olacaktı. Fakat kule saldırısı yaparak tüm dünyaya haklı bir sebep gösterdi ve madenlerin üstüne kondu.. Kendi insanını öldürerek birşeyler kazanan bir ülkede yaşamak istemezdim doğrusu.. ABD den korkulur..

" Afganistan'da dev keşif! " onlarında insan olduğunumu anladınız

Onlar buyur etmese ABD giremez, Avrupaya olan uyuşturucunun çoğunluğu o ülkede üretip, teknoloji, bilimi rafa kaldır, islamı daracık bir alana sıkıştır...Gerisi gelir zaten...

Zaten Amerika Afganistan'a keyfinden girmedi. Önce madenler keşfediliyor, sonra o ülkede terör çıkartılıyor sonra da "demokrasi getirme" adı altında ülke işgal edilerek madenler sömürülüyor. Güneydoğu Anadolu Bölgeside tam bir petrol yatağı. Yakında oraya da kancayı atarlar...öhöm...yani demokrasi getirirler.

yorumlari okudum dergi gibi dergiyi takip eden insanlarda bos degil herkes bilincli sekilde yorum yapmis demekki bir uyanis var hadi hayirlisi insallah.

Dün 10:10'da yazan arkadaş haklısında her millette var derin devlet işleri. :/

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play