#AfterSex selfie'leri çığ gibi büyüyor!

İnterneti kasıp kavuran "selfie" fırtınasına, şimdi de "seks sonrası" modası eklendi...

Instagram'da başlayan ve seks sonrasındaki fotoğrafların paylaşıldığı #AfterSex modası, hızla büyüyor. Instagram kullanıcılarının, partnerleriyle seks yaptıktan hemen sonra çektikleri selfie tarzı fotoğraflardan oluşan akımda farklı espriler de yer alıyor ancak insanların seks sonrasında terli, yorgun, mutlu, gülümser veya benzer pozlarla selfie çekerek paylaşma çılgınlığı durmuyor.

#AfterSex akımı aslında sadece birkaç aylık bir geçmişe sahip. Ancak daha önceleri sadece gençlerin ilgi gösterdiği akımda artık orta yaştaki yetişkinlerin de fotoğraf paylaştığı dikkat çekiyor. Medyanın da büyük ilgi gösterdiği akımda tüm ailenin, okul veya iş arkadaşlarının, komşuların veya başka tanıdıkların bu anlara tanık olması, akıma katılmayanlar tarafından da garip bulunuyor ve eleştiriliyor.

Bakalım Instagram'da başlayan bu garip moda insanoğlu medeniyetinde nasıl bir kırılmaya yol açacak ve bilim insanlarının nebulalara ulaşıp uzak yıldızları kolonileştirme hedefine nasıl bir katkıda bulunacak?

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 34 Yorum

umarım bizim ülkemizde yatak selfiesi yapmaz. yabancı ne yapsa yapıyoruz, özenti millet haline geldik özgün tek girişimimiz yok..

@08 Nis 2014 00:12 özgün girişimimiz olmaz mı? dolandırıcılıkta, yalancılıkta çakallıkta bir numarayız. sahtekarlıkta bizden daha özgünü yoktur herhalde.

Edepsizliğin son noktası. Bir insanın özel hayatına ve mahremine kadar inmiş çılgınlıklar.

En son paragraf bitirdi beni!!

son cümle biraz fantastik olmuş 2014 yılı için

Son paragraf ????

modaymış Ayak takımlığı+sapkınlık

işte yaratıcılık diye buna denir :) darısı en kısa sürede benimde başıma :)

hüsn-ü talil var son paragrafta :P

ne kadar yozlaşmış insanoğlu...

Chip son paragrafla işi teknolojiye bagladin yani: )

Insanlar geliştikçe ahlakı bi okadar düşüyor.Bizim böyle sapkınlıklara düşmemiz dileğiyle

yatak odasını genele açanın kanı hiçbir gruba girmez derim dostlar

Nereye gidiyoruz ahlak sıfıra düşmüş bide haber olmuş ???

Ahlak dediğin şey insanların özgürlüğünü kısıtlamaktan başka bir şey değil. Chip sayfasında böyle bir yorum ilginç...

@08 Nis 2014 09:01 ben bakkala doğru gidiyorum ama sen nereye gidiyorsun bilemem...

Bu parağraf yazdığınız haberin ne kadar saçma ve gereksiz olduğunu kanıtlamak adına bir gönderme olmuş sanırım:) Bakalım Instagram'da başlayan bu garip moda insanoğlu medeniyetinde nasıl bir kırılmaya yol açacak ve bilim insanlarının nebulalara ulaşıp uzak yıldızları kolonileştirme hedefine nasıl bir katkıda bulunacak?

Hedefe katkısı büyük olur orası kesin bir ayda Bi ülke kurarlar :D

Eleştiri amaçlı bile olsa -ki son paragraf bunu gösteriyor- bunların haber yapılmaması lazım. Haber yapılınca "demek moda bu" deyip atlayan zavallılar var.

Mükemmel! İşler yolunda gidiyor! Boğun atın özgürlük düşmanı muhafazakarlığı! Bu dünyada yüzlerce yıl önce türemiş dinlerin dogmaları ile yaşayanlara yer yok. Özgürlük herşeydir! Özgürlüklere direnen medeniyetler var olamaz...

@cleverman Özgürlük diyorsun ama yarın geberip gitmeyecek misin?

@cleverman Görürüm seni de canım görürüm

@cleverman Avatar olarak kullandığın resimden anlaşılıyor, insan dışı bir özgürlük anlayışına sahip olduğun.

@08 Nis 2014 14:02 Evet! Özgürüz! Oleeey! Hadi "dogmaları" yıkalım! Özgür olalım(!) Hiç dünyayı 650 yıl yönetenlerin torunlarına benzemiyoruz keşke onlara layık olabilsek. Onlar 100 yıl 200 yıl değil 650 yıl devlet yönettiler büyük dediğiniz Amerikanın bile ne kadar geçmişi var Osmanlı ahlakının çeyreği kalmış olsa bugün keşke insanlarda.

@cleverman eleman söylediği cümlelerle yazdığını eleştiriyor aslında , ünlem işareti cümleye bazen böyle anlamlarda katabilir , sizde hemen yargılamışsınız :)

@09 Nis 2014 01:07 İlla ağzını açtıracaksın insanlara yani.

sex yaptın da sonrası kaldı :)

Eleştiri amaçlı bile olsa -ki son paragraf bunu gösteriyor- bunların haber yapılmaması lazım. Haber yapılınca "demek moda bu" deyip atlayan zavallılar var.

koyan cift kendi istegiyle koydugu surece hic kimse bir sey diyemez ayrica hayli ilginc olmasi en azindan benim icin haber niteligi tasidigini gosterir her seye bu kadar takilmayin size gore cok etik olmayabilir elestirirsin biter insanlarin sahsina hakaret edemezsin, bir baskasina gore bir zevktir hic cekinmez atar internete bununla mutlu olur sonuc olarak bana gorede gereksiz ama ilginc haberden gereksiz polemik yaratmayin..

Özgürlük anlayışı toplumdan topluma değişebilir. Onlar yapıyor diye bizim de yapabileceğimiz anlamına gelmez. Veya laf söyleyebileceğimiz anlamına da gelmez, bizi zor durumda bırakan bir durum yok ortada. Ne yapıyorlarsa yapsınlar.

adamların parası var.emeklilikleri garanti.ne yapsa yeridir.deliyle zengin bildiğini işler miş. memlekette çalışmaya iş bulamayan, bulsa parasını alamayan, memur bile olsa 60 yşaından önce emekli olamayacak. anca borçların fotoğrafını koyarsın seks senin neyine :D komik olabilir belki ama çok acınacak durumdayız.memleketi elimizden aldı alacaklar millete şaka geliyor !

#inSex isteriz

Son cümle ironik olmuş beğendim :)

nesilleri yozlaştırma. Değerlrini yok etme. Sürekli bağımlı hale getirme. Haber drğeri olmayam bir saçmalık. Amaç farklı yanlışı doğru gibi göster gibiler gerçek olsun. Doğrularda yalan. Uyanın artık

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir