Age of Empires efsanesi geri dönüyor!

Microsoft, artık efsane haline gelen bu oyunu Windows 8.1 ve Windows Phone'a taşıyor!

Age of Empires efsanesi geri dönüyor!

Age of Empires Online kapılarını kapattığından beri, Microsoft bambaşka projeler üzerinde çalışıyordu. Bilinen AoE formatından biraz daha dışarı çıkarak, daha ziyade günümüz tüketimine odaklanan ekip, Windows 8.1 ve Windows Phone 8.1 için geliştirdiği, AoE: Castle Siege isimli oyun ile Eylül ayında karşımızda olmayı planlıyor...

Bilindiği üzere AoE serisi, PC oyun sektörünün en önemli yapımları arasında yer alıyor. Bunu bilen Microsoft, bu efsaneyi uzun zamandır mobil sektörde de canlandırmaya çalışmaktaydı. Uzun süredir beklenen AoE: World Domination isimli oyundan gelen gecikme kararı, öyle görünüyor ki firmanın Castle Siege'e yönelmesine ön ayak oldu. Eylül ayı içerisinde Windows ve Windows Phone store üzerinde satışa çıkacak yapım, klasik AoE özelliklerini beraberinde taşıyacağı gibi, içerisinde Britons, Teutons ve Kievan Rus'ların da bulunduğu altı farklı medeniyeti beğenimize sunacak. Castle Siege'in en büyük özelliklerinin başındaysa, eş zamanlı olarak Xbox Live achievementlerini yapabilmemiz ve de diğer Windows platformları ile multiplayer şeklinde oyunu deneyim edebilmemiz yer alıyor.

Yapılan açıklamaya göre son kullanıcılar oyunu ücretsiz olarak indirebilecekler ama aynı zamanda oyun içi alım da dinamik bir AoE yapısı için kendisine yer bulacak.          

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Rise of nationals gelsin ??

Clash of clans gibi bir şey olmasın da. Ayrıca sadece wpye çıkarırsa hayal kırıklığına uğrar iosa kesin getirmesi lazım

@29 Ağu 2014 21:58 "iPhone kullanıcısının dramı"

@29 Ağu 2014 21:58 Clash of clans kötü değilki

İşte budur diyorum.Oyun dünyasına adım attığım ilk oyun ve hala oynamaktayım. Aom un yeni versiyonuna dahi steam üzerinden 30$ verdim. Fakat o eski oyundaki beklediğim hava yoktu.Grafikler iyileştirilmiş fakat kasarak gidiyor oyun. versiyonunu lumia 925 telefonuma yüklemek için sabırsızlanıyorum.

Rise of Nations gelmeli adam haklı

bu arada o resimdeki gelecek olan oyun değil haberiniz olsun temsili bir resim o buna bakıp da bu mu la age of demeyin :D

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir