AGP slotu için yeni bir Radeon ekran kartı

AGP slotuna sahip olanlara müjdemiz var: HIS, Radeon HD 3850'yi AGP için sunuyor...

  • Halil Mollaoğlu
AGP slotu için yeni bir Radeon ekran kartı
IceQ3-Edition: Özel soğutucu daha yüksek saat hızlarını mümkün kılıyor.

HIS firması AGP slotu için iki yeni ekran kartı tanıttı. İki modelde de uygun fiyatlı Radeon HD 3850 yonga seti kullanılmış.

Yaklaşık 250 Dolar (yurtdışı) fiyatındaki standart sürüm 512 MB yerel bellek ve 256 Bit bellek arayüzü ile beraber geliyor. Kartın iki DVI çıkışı var; modern LCD televizyonlara bağlantı yapmak için HDMI adaptörü de sunulmuş. Aynı PCI-Express sürümleri gibi bu kart da DirectX 10.1 ve dolayısıyla Shader-Modell 4.1'i destekliyor.

30 Dolar daha pahalı olan "IceQ3 Turbo" modeli ise özel bir soğutma sistemi ile beraber geliyor. Bunun sonucu olarak kart daha yüksek saat hızları sunuyor. Mesela GPU normal sürümden 50 MHz daha hızlı (720 MHz) çalışıyor. Bellek frekansı da 830'dan 910 MHz'e yükseltilmiş. İki model de şu andan itibaren piyasaya sürüldü.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

Ben yurtdışından ısmarladığım sapphire 3850 AGP kartı bekliyorum, en azında bir iki sene daha pcmin ömrünü uzatabilirim. o zamana kadar quad ve hexa yada octo corelar oturmuş olur.

Çok iyi olmuş benim gibi hala agp kullananlar için.

agp ölmedi, kalbimizde yaşıyor :D

23 nisan şiiri gibi oldu biraz :D

yüksek teknoloji ürünler, düşük teknoloji ürünlerle çalışırken her zaman sorun çıkarır.

AGP'ye devam. Bende de AGP var.

agp kartlar düşünüş olarak güzel ama driver bakımından sorunlu olabiliyor. hd 2600 pro agp kart aldım ama driver sorunu devam ediyor.. ATI nin web sitesinde hd 2600 pro veya xt agp kartlar için driver yok ( sadece pci-express kartlar için diye ibare koymuşlar ) driver içinb mecburen sapphire web sitesine gideceksin oradaki driverlar pek işe yaramıyor malesef hep bir yerde sorun çıkıyor bazı oyunlarda performansı iyi oluyor bazı oyunlarda sorun çıkarıyor ben hiç memnun olmadım bu hd 2600 serisi agp kartlardan bilhassa sapphire markalı olanlarından.. ama HIS firması farklı olabilir... driver konusunda daha titiz olabilirler... ama agp kart alacaklar dikkatli olsunlar alacakları kartla ilgili driver in agp için ati web sitesinde driver desteği olup olmadığına bir baksınlar yani eğer ati de bu kart için agp desteği yoksa hiç almasınlar yoksa driver sorunu adamı süründürür.. bu ati agp kartlarda..

Çoğu tecrübeli bilgisayar kullanıcısı artık teknolojiyi 1-2 sene arayla takip ediyor.

Çünkü Fiyat/Performans bizler için vazgeçilmez bir konu oldu Chip sayesinde.

Ben Sapphire HD 3850 AGP Pro aldım ve oynayamadığım oyun yok gibi neden daha fazla para verip sistemimi baştan aşşağı yenileyimki ?

Arkadaş 2600'ler için doğru söylemiş driver sorunları var ama güncellermeler takip edilirse yeni driver'lar sorunu çözebiliyor; e o kadar kusur olacak artık.

Max_Real Qnx

bendede agp var o zaman yeni agp anakartlar ve uyumlu işlemciler üretsinlerde tam olsun bari..

bende agp sistemler yeni anakartın kutusunda şu anda.Artık sistem kurmak ucuz.50$ anakart, 60$'a 2gb ram ve 70$'a amdx2 ya da core2duo alınırsa zaten topu topu 200$ yapar.Bu AGP kartlarından da PCIex versiyonlarından daha pahalı olacağını düşünürsek artık yeni sistem kurmak daha mantıklı.AGP treninden atlamanın zamanı bence çoktan geldi.Sadece işlemci darboğazından kaybedilecek performans bile bunun için yeterli bir sebep

merhaba benım su an P4S8X-X - ASUS anakartım var agp 8x desteklı, bu kartı alsam calısırmı acaba ? ne kadar guc ıhtıyacı duyar yaklasık olarak??

http://www.motherboard.cz/mb/asus/P4S8X-X.htm

Öncelikle alacak olanlara bişey konusunda dikkatlerini çekerim bu alet kasaya sığıyomu sığmıyomu bi baksınlar:baksanıza resime agp yuvasına olan uzaklığın nerdeyse 1.5 katından fazla boyu.Benim kasaya sığmaz hdd yuvasını kesmem gerekir....

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play