AirFuel Alliance: Kablosuz şarjda dev adım!

Samsung ve Intel'in de aralarında bulunduğu 195 şirket, kablosuz şarj için yeni bir dönem başlatıyor

  • Onur Seven
AirFuel Alliance: Kablosuz şarjda dev adım!

Kablosuz şarj dendiğinde akla genellikle Qi standardı geliyor. Ancak Qi'nin yanında, farklı standartlar da var ve artık bu standartları daha sık duyacağız gibi görünüyor.

Alliance for Wireless Power (A4WP) ve Power Matters Alliance (PMA) standartları pazar lideri Qi ile mücadele etmek için güçlerini "AirFuel Alliance" çatısı altında birleştiriliyor. Yeni oluşum Intel, Duracell ve Samsung'un da aralarında bulunduğu 195 şirketi kapsayacak.

Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için geliştirilen ortak kablosuz şarj standardına sahip yeni sertifikalı ürünler AirFuel isim ve logosu taşıyacak. Bu durum üç büyük kablosuz şarj standardının beraberinde getirdiği karmaşanın azalmasına yardımcı olacağı gibi daha geniş bir donanım desteğinin de önünü açmış olacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

tak şarja olsun bitsin ne kablosuz şarjıymış :) hatta modemin üstüne koyup şarj ederiz "kablosuz" şarj olur ethernetle bağlarsak "kablolu" şarj olur :D

S3 ü fotoğraftra hatırlamaya başlamışlar demek :)

Ev ve işyeri kullanıcıları hariç, nerdeyse hiçKimse arttık sabit hat üzerinden İnternet'e girmiyor. Bu kablosuz enerji transferi daha son 10 yıl içinde bulundu, diye biliyorum. Demek ki yakında kimse kablo, adaptör almayacak. Elimizdekileri Antika olarak saklayalım.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play