Akıllı cebi olmayanlar da oynayabilir!

Akıllı telefonunuz olmasa da, akıllı telefonların bu efsane 7 oyununu oynamanız mümkün! Nasıl mı?

  • Zeynel A. Öztürk
Akıllı cebi olmayanlar da oynayabilir!

Akıllı cebiniz varsa, birçok müthiş oyuna erişiminiz var demektir. Peki ya akıllı cebiniz yoksa? Bu, mobil oyunlardan mahrum olduğunuz anlamına gelmiyor. Web tarayıcınızda da oynayabileceğiniz, birçok harika mobil oyun var! İşte bunlardan 7'si.

Angry Birds

Listemize akıllı cep tarihinin en çok indirilen oyunuyla başlayalım dedik. Angry Birds, Chrome'un HTML5 motorunun yeteneklerini gösteren bir deney olarak ortaya çıkmıştı. Ancak oyunu HTML5 destekli herhangi bir tarayıcıda oynamanız mümkün.

Bejeweled 3

Candy Crush hayranları, tüm bu hikayenin sorumlusu olan oyunla tanışın! "Tek sırada 3 taşı aynı hizaya getirme" oyunlarının öncüsü olan Bejeweled, akıllı ceplerde birçok farklı türeviyle ortaya çıktı. Bejeweled serisinin en iyisi olan Bejeweled 3 ise Classic, Lightning, Zen ve Quest olmak üzere size dört farklı oyun sunuyor.

Flow Free, PvZ ve fazlası

Flow Free

Flow Free, basit bir bulmaca oyununun sizi ne kadar kendisine bağlayabileceğinin bir ispatı. Oyun, size problem çözme, dayanışma ve stratejiyi eğlenceli bir biçimde öğretiyor.

Plants vs. Zombies

Cep telefonlarındaki en eğlenceli oyunlardan biri olan Plants vs. Zombies, artık ceplerle sınırlı değil. Oyunun ikinci, yeni sürümü çevrimiçi oynanmasa da, orijinal PvZ'yi PopCap'in web sitesinde oynamanız mümkün

Amateur Surgeon 2

Alan Probe'u yönettiğiniz oyunda, sanal ameliyatlar gerçekleştiriyorsunuz. Ellerinizi kana bulamaya hazırlanın, insanlık tarihindeki en garip ameliyatlar, eğlenceli sahneler ve zorlu bir oyun sizi bekliyor.

Cut The Rope ve fazlası

Cut The Rope

Google, Angry Birds'ü nasıl web tarayıcısını göstermek için kullandıysa, Microsoft da aynı amaçla Cut The Rope'u kullanmıştı. Ancak Cut The Rope'u HTML5 destekli herhangi bir web tarayıcısında oynamanız mümkün. Cut The Rope sayfasını açıktan sonra sayfanın altında yer alan "Give it try" düğmesine basmanız yeterli.

Ridiculous Fishing / Radical Fishing

2013'ün en iyi Android oyunlardan biri olan Ridiculous Fishing, ortaya ilk olarak çevrimiçi bir Flash oyunu şeklinde çıkmıştı. Flash sürüm, mobil oyundaki etkileyici grafiklere sahip olmasa da aynı oynanışı ve eğlenceyi sunmayı başarıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Telefonum HTML5 desteklemiyor. Hangi akıllı olmayan telefon destekliyor?

Ne kadar saçma bi teknolojiden kurtarip diğerine bagliyorsunuz . Kafa çalıştırıp gerçeğini yapsinlarda görelim . Bırakın artık sanalı

Bence akilli telefonlarda o bilgisayarlarda oynayabilecegimiz oyunlai nasil oynatip calistirabilecegiz ustunde calissaniz daha guzel olmaz mi?

Hangi akılsız telefon html 5 destekliyor ?

akıllı olmayan telefonların tarayıcıları henüz bu sayfaları açacak kadar güçlü değil. Bilgisayardan açacaksak zaten mağazada var oyunlar.

Size telefonla oynayın demiyolar web tarayıcınızda oynayabilirsiniz diyolar yani bilgisayarda

candy crush gibi popüler oyunlardan mahrum kalmamak için bilgisayarımdan facebook'a girip oyun oynuyorum ben. facebook'a bilgisayardan girip ordaki oyunları oynamak da akıllı telefonu olmayan benim gibiler için iyi bir çözüm olabilir. bir nokia 5800 xpressmusic sahibi olarak benim cep telefonumdan oynanabilen oyun neredeyse hiç kalmadı artık :( bütün oyunlar ios veya android cepler için tasarlanıyor maalesef :( ilk fırsatta kendime akıllı bir telefon alacağım, çok eskidi benimki :( bu arada keşke iphone'lar bu kadar pahalı olmasa... :(

Sen de yorum yaz