Akıllı cep telefonuyla her şey mümkün!

Cep telefonunuzu kullanarak, basit bir kağıt uçağı kumanda edebileceğiniz hiç aklınıza gelir miydi?

  • Cem Şancı
Akıllı cep telefonuyla her şey mümkün!

Kağıt uçaklar, çocukların en kolay ulaşabildiği oyuncaklardır. Bir parça kağıdı katlayarak elde edilen bu uçakların tek dezavantajı ise uçarken "kafasına" göre hareket etmeleri. Neyse ki artık akıllı telefonlar sayesinde, kağıt uçaklar da çağ atlıyor. PowerUp 3.0 akıllı telefon kontrollü kağıt uçak kiti sayesinde kağıt uçak severler, uçaklarını telefon vasıtasıyla kontrol edebiliyorlar.

Bluetooth bağlantılı bir aparat içeren kit, 10 dakika boyunca uçuşu mümkün kılan pil ömrüne de sahip. 40 dolara satılan kit, herhangi bir kağıt uçağa takılarak onun uzaktan kontrol edilmesini sağlıyor. Güçlü karbon fiber materyalden yapılmış olan kit, çarpmalara karşı da son derece dayanıklı zira uçağın her seferinde sert iniş yapacağını da hatırlamak gerekiyor. Ayrıca Bluetooth teknolojisinin azami menzilinin de 10 metre olduğunu unutmamak gerekiyor. Bu minik kit sayesinde, uçağınızı gökyüzünün yükseklerine çıkaramayabilirsiniz ama evinizin salonunda veya bahçesinde, 10 metre yarı çapında bir alanda döndürerek eğlenebilirsiniz. 

Cihaz henüz üretime geçmiş değil ancak Kickstarter'daki kampanyası başarıya ulaşmış durumda. Dolayısıyla, kısa süre sonra artık çocukluktan kalma kağıt uçak alışkanlığımızda büyük bir devrim yaşanacağını bekleyebiliriz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Çok hoş duruyo :)

Ancal bahçede uçar.

her şey mümkün ama o kadar akıllı oldukları halde en basit bir telefon kapalıyken alarm çalmama konusunda çok gerideler eski model telefonlar kapalıykende alarm çalıyor ama akıllı olanlar bunu yapamıyor bunu yapan mühendisler hiç düşünmemişlermi acaba.yada düşündülerde 24 saat takip edemiycez diyemi koymadılar diye insan şüpheye düşüyor

@30 Kas 2013 22:06 o özellik tüm telefonlarda var hangi gezegende yaşıyorsun?

Harika bir fikir model uçakların en ucuzu 200tl civarında satılırken böyle şeylerin çıkması çok güzel olur zamanla model uçakala rakip olacak seviyeyede gelirler...

Bunun aynısını İsveç'te bir dükkanda görmüştüm, var yani..

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost