Akıllı saat pazarında da lideri o!

Akıllı saatler arasında kıyasıya rekabet var. Peki, şu an için tahtta hangi teknoloji devi oturuyor?

  • Ercan Uğurlu
Akıllı saat pazarında lider belli oldu!

Samsung, akıllı saat pazarında liderliğe oynuyor. Gelen ilk çeyrek satış sonuçlarına göre çarpıcı bir şekilde liderliği elinde bulunduran Samsung, yüzde 71'lik bir pazar payına sahip görünüyor. Strategy Analytics'in gerçekleştirdiği analize göre bu yılın ilk çeyreğinde dünya çapındaki satış sonuçlarına göre 500 bin adet akıllı saat satan Samsung, böylece kullanıcıların kolunda taşımayı tercih ettiği marka olarak da nam salmış gibi. Bu arada 2013 yılına baktığımızda, toplamda 1 milyon adet giyilebilir cihazın satıldığını da söyleyelim.

Samsung'un bu yılın ilk çeyreğinde gösterdiği satış başarısı önümüzdeki dönemde nasıl seyreder şimdilik bilinmez elbette. Bu ürün segmenti yeni yeni şekilleniyor ve ilerleyen aşamalarda daha pek çok teknoloji devi yeni saatlerini tanıtacaklar. Bunlar arasında büyük merakla beklenen Apple iWatch ile LG, Motorola, HTC ve Asus'un da üretiminde bulunacağı Android Wear ekosistemli akıllı saatleri var. Hatta LG'nin G Watch adını verdiği yeni akıllı saati, LG'nin yeni amiral cebi G3'ün tanıtılacağı 27 Mayıs günü kendini gösterebilir. Bu yıl bu segmentte büyük hareket yaşanacak. Samsung'un tahtını koruması zor olabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

pebble hakinda niye yazmiyorsunuz??? o da cok guzen bir saat. hem iOS hemde Android ile uyumlu

tabiki SONY kim olabilir ki?

Appscom der ve giderim (En azından sadece 1 telefon değil tüm platforlar ile çalışabilen ve yeni modelleride on numaralar tabi vergi kısmı buna da zarar vermekte :( )

ilginçtir, ilk akıllı saati çıkaran markalardan biri Sony olmasına rağmen, hiç yazıda bahsi geçmemiş??? sanki reklam kokan hareketler gibi geldi bu durum

Bir kere satıldı diyorsunuz ama note 3 alanlara o saatler beraberinde verildi, bence böyle bir değerlendirme çok saçma

sony ilk akilli saatini 1 yil once cikardi ama reklamini yapamadi qx10 lensler de oyle reklam yapsa satar ama neyse

sony tabiki

Sen de yorum yaz