Akıllı saatler ne kadar kullanılıyor?

Akıllı saatler çevremizde cirit atıyor... Peki ama aslında ne kadar kullanılıyorlar?

  • Ertuğrul Süngü
Samsung'dan akıllı saat gerçekleri!

Giyilebilir teknoloji ürünleri geliştikçe, pazarları da artıyor ve artmaya da devam edecek gibi gözüküyor. Zira İngiltere pazarındaki akıllı saat kullanımı tek başına belki bir şey ifade etmiyor ama fitness saatlerini de orana dahil ettiğimiz zaman, ortaya hatırı sayılır miktarda bir kullanım oranı çıkıyor.

Samsung'a göre de giyilebilir teknoloji iyi bir ivme yakalamış durumda ve firmanın yaptığı hesaplar sonucunda, giyilebilir teknoloji ürünlerine olan talep son dönemde dört katına çıkmayı başardı. Samsung'un YouGov ile birlikte, 3.500 kişi arasından yaptığı araştırmaya göre, İngiltere'deki insanların yüzde dörtlük kısmı giyilebilir teknoloji ürünlerini kullanıyor. Bunlara Samsung ve Sony'nin akıllı saatlerinin yanı sıra, Nike'ın Fuelband'ı, Fitbits ve Jawbone gibi isimler de dahil.

Samsung'un IM Strateji ve Mobil Pazarlama Müdürü James White'ın yaptığı açıklamada da gözler önüne serilen yüzde dörtlük kullanıcı kesiminin, yakın zamanda artacağına da değinildi. Kendisi "Giyilebilir teknoloji ürünlerindeki alım oranını yüzde 14'e çıkarmak esas amacımız. İşin iyi yanıysa, bu teknolojinin ne alama geldiğini bilenlerin sayısının yüzde 60 oranında olması ve giderek artması" şeklinde bir açıklamada bulundu.

Açıklamalarına, tüketicilerin giyilebilir teknoloji ürünlerini en çok kullandıkları mecranın fitness olduğunu beyan eden James White, Samsung'un yeni Gear 2 ve Gear Fit modellerinde kalp ritmini göstermesinin ve S Health gibi uygulamalara sahip olmasının bir anlamda sebebini de açıklamış oldu. 

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

İnsanlar artık kol saati kullanmak zorunda kalmıyorlar ki. Her an her yerde görebileceğiniz yüzlerce saat var zaten. Bence en akıllı saat 2003 yılında fuardan aldığım ve zamanında 60 tl ödediğim (ismini çarpıtıyorum reklam olmasın şimdi)" Kasyo databank solar" dı. Güneş enerjili olduğu için yıllarca tek derdim eskiyen kayışı oldu, Bir kayış 15 tl kadar tutuyor. Şimdi nerede mi ? Evde oturduğumdan ara sıra güneşe çıkarıyorum garibanı o kadar. Malum artık her yerde saat var ;)

Apple bu ise el atana kadar asla akilli saat filan alinmaz

Senin dediğin casio saat ile bunlar arasında uçurum var. Bence sen iyi araştırmamışsın.

Hiçbir zaman akıllı saat falan satın almayacağım herkes almak zorunda hissediyor sanki kendini İsviçre menşeili bir saatin havasını veremez zaten

Sen de yorum yaz