Akıllı saatte Google ve Samsung çatışması!

Araları hiç bozulmayacakmış gibi görünen Samsung ve Google'ın arasına kara kedi girmek üzere!

Akıllı saatler, tansiyonu yükseltti!

Akıllı saatlerin geleceğinin belirsizliği, Google ve Samsung arasında fikir ayrılığına yol açtı.

Geçen hafta yapılan, pek de yumuşak geçmediği söylenen Allen & Co. konferansında Google'dan Larry Page, Samsung'un başkan yardımcısı Jay Lee'ye Samsung'un akıllı saatlerinde Android Wear yerine Tizen'e yatırım yapmasından rahatsızlık duyduğunu söyledi.

Samsung, henüz tanıttığı Gear Live'da ilk kez Android Wear'ı kullanmıştı. Ancak daha önce çıkan Gear 2, Gear 2 Neo ve Gear Fit, Samsung'un kendi geliştirdiği Tizen ile çalışıyorlar.

Samsung'un tüm Android'li ceplerin yaklaşık üçte ikisini ürettiğini düşünürsek, Google'ın akıllı saatlerde istediği hakimiyeti sağlayamadığını kestirmek zor değil. Tizen'in de kararlı biçimde geliştiğini hesaba katarsak, Güney Koreli firmanın saatlerinde onu bırakıp Android'e geçmesi zor görünüyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 19 Yorum

Samsung batışa gidiyo

Google olmasa şuan Samsung diye bir firma olmazdı keşke araları bozulsada Samsung batsa ama nerde o günler :(

Google a düşman olursa tepetaklak gider tizeniyle beraber

seni bu günlere getiren android bay samsung.

@19 Tem 2014 19:38 google yokken samsung vardı bada vardı. Belki yaşın küçük, bilmessin geçmişi. Senin görüşün şuna benziyor; sen olmasaydın baban da olmazdı. Allah sana akıl-fikir versin.

İkiside gider inşallah ne bu çektiğimiz

@19 Tem 2014 19:56 İkisi de olmasaydı taze apple fiyatta sana daha iyi geçirecekti.

Amerikaya karşı düşman olursa ne güzel olur demeniz daha doğru.Kendi işlemini kendisi yaptı ama yok illa abd yazılımı olmasa ölürsünüz.

samsung ateşle oynuyor :)

Samsung niye batsın ? Tizen'i geliştirip kendi platformlarını oturttuklarında bir de satışını yaptıkları diğer akıllı cihazlarla full iletişim sağladıklarında yine lider konumunu sürdürecektir. Tizen şu an hem buzdolabı gibi beyaz ev aletlerinde tv ,kamera gibi cihazlarda kullanılıyor yakın zamanda akıllı ev konseptinde de devreye girecek uzaktan kombiyi ayarla suyu ısıt ocağın altını yak buzdolabını kontrol et market siparişini ver gibi. Biraz araştırıp ta yorum yapın...

@19 Tem 2014 23:37 peki android nerelerde ve ne kadar kullanılıyor Samsung fan ı

işte bunlar hep tizen... samsung google a kafa tutarsa google net ipini çeker

Android yokkende samsung vardı...

tizenin android'in başarısına ulaşacak potansiyeli var. fakat samsung'un bunu pazarlayacak gücü yok. google'ın pazarlama gücü ile rekabet edebilecek bir güç henüz icat edilmedi. dolayısıyla samsung eğer tizenle birşeyler üretecekse çıkacak ürünlerin tartışmasız piyasanın en iyisi olması gerekiyor.

Samsung batsın sevinirim. Son 3 senede 6 cihaz aldım, (yazıcı, telefon, bilgisayar, tablet, televizyon, netbook). Hiçbirini de en ucuz/alt seviye model falan almadım. Bir tanesi de adam akıllı çalışmıyor. Yarısı ilk senede iki kere servise gitti. Niye iki kere, çünkü servis ilk seferde sorunu çözemedi. Ben bu firmaya bir daha güvenmem.

Nedir bu samsun dusmanligi kiciniza mi batiyor dikenI? 06 yas grubu yorumlar yine.

adamın bırı bada demış bada androıde rakip rezalet işletim sistemi bada androidden sonra çıktı

Tizeni falan bıraksınlarda bada ya ne oldu bi onu söylesinler.

Google'ın işine gelmiyo boşversene..

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir