"Akıllı telefon fiyatları yarıya düşecek"

Akıllı telefon almak istiyorsunuz ama fiyatlar çok mu yüksek geliyor? O halde Microsoft'u bekleyin!

"Akıllı telefon fiyatları yarı yarıya düşecek"
WP7'li akıllı telefonların fiyatları düşecek

Akıllı telefon almak isteyip de fiyatları çok yüksek bulanlar için Microsoft tarafından sevindirici bir açıklama geldi. 2012'de Microsoft'un mobil platformlar için hazırlamış olduğu Windows Phone 7'li telefonların fiyatının yarı yarıya düşeceğini ve ortalama akıllı telefon fiyatının 200 dolar seviyesinde olacağı belirtildi.

Geçtiğimiz gün düzenlenmiş olan Microsoft Uluslar Arası Ortaklık Konferansı'nda konuşan Windows Phone'un başkanı Andrew Lees, şöyle bir açıklamada bulundu: "Windows Phone 7'yi çalıştırabilecek kapasitede olan bir akıllı telefon, 2012'nin sonlarına doğru yaklaşık 100 ile 150 dolar fiyat seviyesinden sunulacak. Bu da çok büyük bir indirim söz konusu olduğunu gösteriyor."

Lees ayrıca sistemlerini birleştirmekten de bahsetti: " PC, telefon, TV gibi ürünlerimizi özellikle Xbox ile uyumlu ve tutarlı bir hale getirmeye çalışıyoruz. Bu sayede kullanıcıların deneyimlerini geliştirmek ve değiştirmek istiyoruz."

Bütün bunların yanında tabletleri kısmen normal bir bilgisayar olarak gördüklerini de söyleyen Lees, insanların PC'den beklediklerini tablet bilgisayarlarda da yapabilmeleri için uğraş gösterdiklerini ekledi.

Melik Arslan

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

Şu anda 150-200 dolardan satılan telefonlar ne olacak peki? Onlar da mı kazıklıyor bizi? Amerika içi anlaşmalı operatör satışları olmasın sakın bu fiyatlar?

Microsoft ve nokia telefon işinde cok geç kaldı ikiside sevdiğim ve güvendiğim bir marka inşallah yolları acık olur

o zaman alırız bak microsoftu takdir ettim adam akıllı bir iş yaptılar

bize vergiyle 400 dolar olur farketmez.

ucuz etin yahnisi nasıl olur görücez bir sefer diye ama micrasoft işin içinde vardır bir uyanıklık :)

Microsoft sürümden kazanacak anlaşılan. :)

zaten şimdi 600-700 dolar olan telefonlar gelecek yıl yarı yarıya düşecek hatta daha fazla belkide 3D telefonlar geliyor bi çok ek öellik daha fazla stabilite daha fazla donanım şimdiki telefonların fiyatlarını çok etkileyecek açıklamada da wp7 yi çalıştırabilecek bi telefon diyo ekranı ne boyutu ne markası ne söylenmemiş ...

bkz. ağza 1 parmak bal çalmak.

Bir iphone 150 dolara maledilp 1000 dolara satılıyor. İnanılmaz kar payı var akıllı telefonlarda. Bütün üreticiler de bu konuda ittifak yapmış gibiler.
Microsoft bir türlü akıllı telefon piyasasına tutunamayınca ben kazanmıyorsam başkası da kazanmasın, hatta sürümden ben kazanayım deyip bu oyunu bozmaya kalkabilir ki kalksa muhteşem bir şey olurdu. Ama baş kapitalist microsoft asla yanaşmaz buna.

2012 nin sonuna kim ole kim kala haci

DEĞİŞMEYEN TEK ŞEY DEĞİŞİMDİR (BENDEN SİZE TAVSİYE TEKNOLOJİNİN ESİRİ OLMAYIN!!!)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir