Akıllı telefonla tasarruf etme rehberi!

Cep telefonunuza harcadığınız paranın bir kısmını, bu basit yöntemlere geri kazanmanız mümkün!

  • Ümit Öncel
Akıllı telefonla tasarruf etme rehberi!

Cep telefonlarının fiyatı ucuz olmayabilir ama sağladıkları faydalar sayesinde aslında size diğer harcamalarınızda tasarruf imkanı sağlayabilirler. İşte akıllı telefonunuzu kullanarak paranızı akıllı harcamak için birkaç ipucu.

Alışveriş yaparken fiyat karşılaştırması
Tam bir şey satın alacakken hiç "acaba daha ucuzunu bulur muyum?" diye düşündüğünüz oldu mu? Eğer olduysa telefonunuzdan hemen o anda fiyat karşılaştırması yaparak tercih edebileceğiniz daha ucuz alternatifleri bulabilirsiniz.

İndirimleri takip edin
Aklınızda alışveriş yoksa bile yakınınızda bulunan mağazalarda kaçırılmayacak kadar iyi fırsatlar yakalayabilirsiniz. Bunun için bir kafede çayınızı yudumlarken örneğin MarkMost gibi bir uygulama ile civarınızdaki mağazaların indirimlerini kontrol edebilirsiniz.

Ücretsiz görüşme, internet paylaşımı ve diğerleri

Bütçenizi takip edin
Telefonunuzda kullanacağınız bir uygulama ile harcamalarınızı, gelirlerinizi giderlerinizi kolaylıkla takip edebilir ve sizi aşabilecek harcamalara girmeden önce hızla bütçenizi kontrol edebilirsiniz.

Ucuz veya ücretsiz görüşme yapın
Her marka telefon için uygun olmayabilir ama telefonunuz bu imkanı sağlıyorsa Skype veya benzeri bir VoIP uygulaması ise ucuz veya ücretsiz görüşme yapabilirsiniz.

Paketinizdeki dakika ve SMS'lerinizi aşmayın
Operatörünüzden size belli miktarda dakika ve SMS veren bir paket satın aldıysanız genellikle bu peketi aştığınızda yüksek ücret ödersiniz. Telefonunuzda yaptığınız görüşmelerin süresini ve gönderdiğiniz SMS'lerin adedini tutacak bir uygulama faturanızın şişmesini önleyebilir.

Cepteki internetinizi evde de kullanın
Artık operatörler cep telefonları için sınırsız internet paketleri sunmaya başladılar. Telefonunuz bunu kendiliğinden desteklemiyorsa bile basit bir uygulama ile bu interneti paylaştırabilir ve cep telefonunuzun internet bağlantısını evdeki diğer bilgisayarlarınızın kullanmasını da sağlayabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Heryöne 120 dk, 100 mb internet ve haftada 2 gün konuşma ve mesajlasmaya 4 lira veriyorum.Benim için iyi bir tasarruf

Lütfen bu konu ile ilgili daha anlaşılır ve daha ayrıntılı yeni bir haber ile haberin altında Chip Download sayfamızdan Hemen İndirin ve telefonunuza kurun bağlantısını rica ediyorum. Lütfen. Saygılar.

Heryöne 120 dk, 100 mb internet ve haftada 2 gün konuşma ve mesajlasmaya 4 lira veriyorum.Benim için iyi bir tasarruf
------------------

Demişsiniz hangi paket bu 4 liraya merak ettim bildirirseniz bizde faydalanalım.

hangi tarife o 4 lira olan?

hangi tarife o 4 lira olan?

Heryöne 120 dk, 100 mb internet ve haftada 2 gün konuşma ve mesajlasmaya 4 lira veriyorum.Benim için iyi bir tasarruf

-----------------
iyi sallamışsın nerde var böyle bir şey
çok saçma inanan yoktur herhalde

2000 tl telefona verdikten sonra bu tasarruf mu oluyo chip aynı şeyleri 700-800 tl lik telefonlada yapabiliriz mesele değerinin çok üstünde satılan ürünleri gerçek değeriyle alabilmek ...

Ben sallamam kardeş.Turkcell faturali hatda 1 sene kalma sözü verin her ay bedava 120 dakikayı alın.Genç tarifeye geçin 3 liraya 100 mb internet. Artı olara 1 lira tesis vergisi var 4 eder. Haftada 2 gün bedavayi yapmak biraz zor iş.Onu da müşteri hizmetlerine sorun :)

"Heryöne 120 dk, 100 mb internet ve haftada 2 gün konuşma ve mesajlasmaya 4 lira veriyorum.Benim için iyi bir tasarruf" olsa bile kazık, her ay 120 dakikayı ve 100 mn doldurabiliyor musunuz? Eğer dolduramıyorsanız, yine kazık yiyorsunuz demektir.

Mesaj gönderip çekilişe katılacaksın, bir sürü mesaj paraları ödeyeceksin, kazanırsan 120 dakika bedava, kazanamazsan da hırsından Vodafone'a geçersin artık, orada fiyatlar zaten ucuz olduğu için böyle lottolara gerek yok.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost