Akıllı telefonların büyük zaferi...

Samsung'un tüm rakiplerini fena halde katladığı cep telefonu piyasasında, bir de ilk yaşandı!

  • Levent Öztürk
Akıllı telefonların büyük zaferi...

Değişen zamanla beraber, alınan telefonlar da değişiyor. Her geçen gün daha fazla akıllı telefon üretiliyor ve bu telefonlar yavaş yavaş insanların ellerine geçiyor.

"The International Data Corporation (IDC)"ın yayınladığı bilgilere göre 2012'nin ilk çeyreğinde 402,4 milyon telefon üretilirken, 2013'ün ilk çeyreğinde bu sayı 418,6 milyon'a ulaştı. Üretilen bu telefonların 216,2 milyonu akıllı telefon kategorisinde yer alıyor. Bu sayılarla birlikte dünya tarihinde bir ilk gerçekleşti ve üretilen telefonların yarısından fazlası akıllı telefon oldu. 

Tüm telefon satışlarına firma bazında bakıldığında ise, Samsung'un 2013'ün ilk çeyreği biterken dünyanın bir numaralı akıllı telefon üreticisi konumunu koruduğu görülüyor. Öyle ki; Apple, LG, Nokia ve ZTE'nin telefon satışları toplandığında bile Samsung'un satışını yakalayamıyor.

LG, "Nexus 4" ve "Optimus G"nin başarısı sayesinde kaybettiği ilk 5'teki yerine geri dönmüş durumda. Nokia, yüzde 14,­8'lik bir oranla ikincilik koltuğunu korurken, en yakın rakibi yüzde 4,9'luk bir farkla onu takip eden Apple. Beşinci sırada ise, ZTE yer alıyor...

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

Bebeğim Samsung'um.Alın aluminyumu elması sizin olsun bana dünyanın bütün galaxy'lerini getirin

@06 May 2013 00:59 sahibinin oglusun galiba

@06 May 2013 03:12 Olmaz mıyım. Atalarımız dedelerimiz kore gazisi-şehidi oldu yıllar yıllar önce.Samsung gazi-şehit torunlarına burs veriyor. Elma napıyor,aldığınız üründe bile tam değil ısırılmış.

@06 May 2013 00:59 tam zekasız :)

@06 May 2013 19:35 Kendisi steve olur :)

Yeni bir komplo teorisi yolda demektir :) Akıllı telefonlarla zombileştirilip yöntilen insanlara az kaldı sanırım :) Çevremdeki insanları gördükçe gerçekten olmasından korktuğum bir teori.

Samsung'un en iyi telefonları vardır! iPhone 5 ile Samsung Galaxy S4 karşılaştırılması bakın: http://versusio.com/tr/samsung-galaxy-s4-64gb-vs-apple-iphone-5-64gb ve Samsung zaferi apaçıktır...

Hahahahahaha metal kasalı appe'cılar ne oldu plastikçi samsung duman etti ortalığı sesiniz soluğunuz çıkmaz oldu:)))

SONY VE NOKİA HER ZAMAN EN İYİDİR VE EN İYİ OLMAYA DEVAM EDECEKTİR ........

Ben s3 kullaniyorum , ama yukarida ki rakamlar gayet doğal çünki samsung sadece 1 model çıkarmıyor yaklasik galaxy adi altinda 15 20 model var sanırım :)

Toplamda bile 5 tane iphone var. Şuan satışta 3 tane. Samsungun toplam 150 tane modeli var 50 tanesi satışta. Çoğu da ucuz. Nesi garip bunun..

samsung 4984984 model cıkartırsa böyle olur azıcık mantıgınız konussun apple tek ürünle zirveye oynuyor samsung bilmiyor daha ne çeşit ürün cıkaralım işte kalite budur böyle konusur ... gerek yok fazlasına

Sen de yorum yaz