Akıllı telefonunuz artık her yerde "çekecek!"

Telefonunuz kapsama alanı dışındaysa ve GSM sinyali yoksa, bu anten çok işinize yarayacak!

  • Cenk Atlı
Akıllı telefonunuz artık her yerde "çekecek!"

İster şehir hayatından uzak bir bölgede herhangi bir doğa sporunu yaparken ya da isterse paylaşılan ağdaki cihaz sayısının çok fazla olduğu bir konferansta çekmeyen mobil cihazların verdiği rahatsızlık bazen büyük sorunlara yol açabiliyor. goTenna tarafından geliştirilen bir "off-grid" (şebeke dışı) anten modeli işte tam da böyle durumlar için önemli bir çözüm getiriyor.

Özellikle doğa sporlarına tutkun ve yanlarında telsiz taşımak istemeyen kişilere yönelik geliştirilen anten sayesinde en ıssız yerlerde 6.4 kilometrelik ve şehirde de 1.6 kilometrelik bir menzilde, antene sahip iki telefon, telsiz gibi bağlantı kurabiliyor. Buna ek olarak, telefonlar arasında mesaj göndermek ya da haritalara ulaşmak da mümkün.

Telefonlara bluetooth aracılığıyla bağlanan goTenna, şimdilik yalnızca kendi uygulamaları aracılığıyla erişim sağlıyor. Söz konusu antenler halihazırda yalnızca iOS ve Android cihazları destekliyor. 

Bu işlevsel antenleri iki paket halinde goTenna'nın web sitesi üzerinden 199 dolara satın almak mümkün.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Ben de 3G için zannetmiştim. Çünkü MMOPS oyunlarda telefonun stabil olarak çekmediği yerde LAG denen laneti ciddi şekilde azaltabilir. Bana "Neden ADSL kullanmıyorsun?" şeklinde soru soracak olursanız. Cevabını şimdiden vereyim. Öğrenci olduğum için memleketten uzakta yaşıyorum ve evde tek ben internet kullanıyorum ve memlekette sadece kış ve taz tatilinde oluyorum. >>By Makro<<

Bodrumlarda yaşanan sinyal sorunlarınada çare olurmu acaba

Yakın mühitten manita yapınca, hayat kurtarır

İstanbulun göbeğinde bile çekmiyor avea,vadafone ve turkcell doğaya çıkmaya gerenk yok!

Sen de yorum yaz