Akılsız hırsız; akıllı telefon çalarsa...

Akıllı bir telefon çalan hırsız gerektiği kadar akıllı olmayınca, işte ortaya bu garip durum çıkıyor

Akılsız hırsız; akıllı telefon çalarsa...

Akıllı suçlular her yerde parmak izlerini bırakmazlar. Eğer bu düşünce sistemini dijital dünyaya aktarmaya çalışırsak, akıllı suçluların çaldıkları iPhone ile selfie çekmeyeceklerini de söyleyebiliriz; özellikle de iPhone'un otomatik olarak Facebook'a yükleme yaptığını kontrol etmeden...

23 yaşındaki Rawley Bingham'ın iPhone'u, kendisinin söylediğine göre bir Denver barında çalınmış. Daha sonrasında ise Bingham'ın telefonunun yükleme yaptığı Facebook klasöründe 30'dan fazla selfie belirmiş. Bingham'ın Denver'daki KUSA-TV'ye söylediğine göre henüz kimliği belirlenmemiş olan hırsız, telefonun "iPhone'umu bul" özelliğini iptal etmeyi biliyormuş. Ancak çektiği selfie'lerin FacebooK'a yükleneceğini akıl edememiş.

Bingham, yerel televizyon istasyonuna "çekilen selfie'lerin büyük çoğunluğu Denver şehir merkezi civarındaydı. O (hırsız) muhteşem bir Pazar geçirmiş gibi görünüyor." dedi.

Ayrıca telefon hırsızı, Bingham'ın arkadaşlarından birine kendisini havaalanından alacağını söylemiş ancak, doğal olarak almaya gitmemiş.

Bingham durum hakkında polise başvurmuş durumda. KUSA-TV'nin söylediğine göre, Metro Denver Crime Stoppers şu anda fotoğraftaki kız hakkında bilgi verebilecek kişilere 2000 dolar ödül vaat ediyor...

Levent Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Androidde google in ürettiği cihaz yöneticisi adlı program var kurmanızi tavsiye ederim yukardaki hirsizin başına gelsni misliyle yapar

@31 Mar 2015 22:33 ama google sana imla kurallarına uygun cümle kurabilmeyi öğretememiş. Eğer çok kıskandıysan, bu özelliğin iphone la alakası yok. IF (eski adı ifttt.com) programı android li telefonuna da kurabilirsin.

@31 Mar 2015 23:56 burası internetburda imlaya gerek yok eminim telefondan slm nbr yazan bir trolsündür

@31 Mar 2015 23:56 burası internetburda imlaya gerek yok eminim telefondan slm nbr yazan bir trolsündür

@01 Nis 2015 01:32 Asıl senin gibi troller yüzünden internet balçığa dönüyor. İnterneti bir oyuncak gibi görüyorsan sana kum havuzunda başarılar.

Cevap yazan arkadaş ne alakası var. Adam fanboyluk yapmamış ki sadece android kullanıcıları için tavsiye bulunmuş. Adamın imla hatası da o kadar önemli değil hızlı yazmış o kadar. Yani bir insanı yazdığı basit bir yorumla bu kadar aşağılayabilirdin.

@01 Nis 2015 08:28 Anlaşılan sen hayatında seni aşağılayan insanları görmüyorsun. İnternet üzerinde abuk subuk yazı karakterleriyle vs. insanların hem gözünü hem de beynini yoranlar , insanlık için büyük bir aşağılama gerçekleştiriyorlar. Tabi ki anlayana...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost