Alan adını güncellemeyi unutmak çok riskli

Eğer domain adınızı güncellemeyi unutursanız, başınıza neler neler geliyor. Okuyun, öğrenin...

Maceranın sonunda ne oluyor?

Alan adı ticareti ile uğraşıp bu alan adını kendi üstüne kayıt eden firmadan alan adını talep ettiğinizde, firma size alan adının açık artırmaya çıkarıldığını bildiriyor ve alan adını açık artırmaya sunuyor.

Bu aşamada yine sancılı bir süreç başlıyor. Eğer kişisel bir web sitesi ise genelde çok fazla bir artış olmuyor. Ancak bir firma adı veya sık kullanılan bir terim ise açık artırmaya başka şirketler de dahil oluyor ve 150 dolar telafi bedelini ödemeyip beklemeyi tercih eden kullanıcının karşısına zaman zaman korkunç faturalar çıkabiliyor!

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Bu isin en kolay yonu DNS kaydini ve hostingi ayni firma ile yapin. Mumkunse kendi sehrinizde bulunan bir firma olsun. Bu durumda firmanin size ulasmasi kolay olacaktir. Referanslari iyi olan bir firma bu konuda cok dikkatli davranir. Ticari islemlerinizi iceren siteleri sahsen tanimadiginiz firmalar ile yapmaktansa bu tur bir onlem daha guvenilir olacaktir.

Bu konu neden haftanın en çok okunan haberi oldu anlayamıyorum ??

ismi sizde saklı domain yenibiris.com olmasın?

Artık otomatik ödeme dye bir şey var. Kayıt yaptırdığınız firmaya otomatik olarak ödeme talimatı veriyorsunuz o zamanı geldiğinde yeniliyor. Bu kadar basit...

yıllık domain güncelleme ücreti ne kadar acaba com la biten bir sitenini

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir