Alcatel'den Firefox'lu 4 cep geldi!

1 değil, 2 değil... Cep devi, Firefox işletim sistemli tam 4 telefonunu MWC 2014'te tanıttı!

Alcatel'den Firefox'lu 4 cep geldi!
Fotoğraf: Engadget

İlk örneklerini geçtiğimiz yıl MWC 2013'te gördüğümüz Firefox işletim sistemi, bu yıl da Barselona'da en revaçta isimlerden biri. Fuar boyunca daha pek çok Firefox'lu yeni cep göreceğiz, ancak bu seferkiler Alcatel'den geliyor. Tam dört yeni cep tanıtan Alcatel, tamamen Mozilla ile anlaşmış gibi görünüyor, zira hepsi de Firefox OS ile çalışıyor.

Birbirinden farklı boyutlarda dört yeni cep tanıtan Alcatel, bunlardan birinde LTE'ye de yer vermiş. Firmanın Firefox işletim sistemli ilk LTE bağlantı desteği sunan cebi olan Fire S, 4.5 inç boyutunda qHD bir ekranın sahibi. Firefox 1.3 ile çalışan cep, 8 MP arka kamera ve 2 MP ön kamera sahibi. Dört çekirdekli 1.2 GHz işlemciyle güç kazanan cep, NFC desteği de gösteriyor.

Alcatel'in bir diğer cebi ise yine 4.5 inç boyutunda ekranıyla dikkat çeken Fire E. Yine Fire S gibi qHD ekranla gelen Fire E, çift çekirdekli 1.2 GHz işlemci, 5 MP arka ve VGA ön kamera sahibi. Dörtlünün en küçük cebi ise Fire C. 3.5 inç boyutunda bir ekran sahibi olan cep, HVGA görüntü teknolojisini kullanıyor. Çift çekirdekli 1.2 GHz işlemciyle gelen cep, tamamen giriş seviyesi için hazırlanmış.

Alcatel'in tanıttığı dört Firefox'lu cebin en büyüğü ise tablet formunda sunduğu Fire 7. İsminden de anlaşılabileceği gibi tam 7 inç boyutunda bir ekranın sahibi olan Fire 7, qHD ekran teknolojisini ve çift çekirdekli 1.2 GHz hızında işlemciyi kullanıyor.

Ercan Uğurlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

2.yi s4 sandim 3 kere baktim

alcatel ne ara cep devi oldu markayı daha yeni duyuyorum

Yaşınızdan dolayı duymamış olabilirsiniz.

@24 Şub 2014 17:45 Yaşın sanırım genç :) Alcatel eski bir devdir, kök salmış ağaçtır. Ama duymaman normal tabii, ben de çok yaşlı sayılmam ama zar zor hatırlarım telefonlarını.

Ramler ne alemde?

ortalık mobil OS kızışmaları olacak android, ios, tizen ,firefox os ,sailfishos,windows phone baya iyi

Eskiden cep tel. deyince panosonic, nokia, alcatel, motorola birde ericson vardı. Heyi gidi günler benim tel alcateldi. Tek satır lcd ekranı vardı, hızsız çalşmasa eskiyeceği yoktu. Satışa geçsin alırım abi, hem androidden kurtuluruz hem alcatel kalitesine kavuşuruz.

denemek isterim. aslında şu telefonlar için bilgisayar bios'u ve efisi gibi standart yazılım geliştirilse isteyen istediği işletim sistemini istediği telefonda kullanabilir.

mozilla candır heyecandır.

Alcatel iyidir bir zamanların cebi...

alcatel ürünleri bir zamanlar ülkemizde oldukça kullanılıyordu. malzeme kalitelerine diyeceğim yoktu ancak özellik ve tasarım olarak ben hep nefret ediyordum. bu ürünleri internette 1 2 gündür tüm detaylarıyla okuyoruz. benim gibi cep telefonundan internete girmeyi pek sevmeyenler ve uygulama manyağı olmayanlar için fire s çok iyi bir seçim olabilir. fiyat performans ürünlerine odaklanırsa (fire-os) firefox os telefonlar kullanıcılar tarafından rağbet görebilir.

Yaş 30 lisedeyken alcatel kullanirdim guzeltelefonlardi o zaman şimdi ise işlemcileri mtk e çevirmişler sanirim

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir