Alışveriş keyfiniz kâbusa dönüşmesin!

Yeni bir bilgisayar mı satın alacaksınız? Önce CHIP Online'ın alışveriş uyarılarına kulak verin!

Bilgisayar alırken mükemmeli aramayın

Bilgisayar alırken mükemmeli aramayın

Şunu asla unutmayın: Mükemmel bilgisayara asla sahip olamayacaksınız. Çünkü mükemmel bilgisayar diye bir şey yok. Daha iyi ya da daha ihtiyaçları tam olarak karşılayacak bilgisayarlar olabilir; ancak bunların arasında mükemmeli bulmanız mümkün değil. Mükemmel bilgisayarı satın aldığınızı düşünüp evinize giderken ya da akşam bir arkadaşınıza uğradığınızda sizinkinden daha iyisini görmeniz mümkün. Peki ama o bilgisayar mükemmel mi? Kötü bir haber: Ne yazık ki o bilgisayar da mükemmel değil. Eğer bütün paranızı bu işe yatırıp alınabilecek en iyi bilgisayarı alsanız bile, makinenizin saltanatı en iyi ihtimalle birkaç hafta sürecektir ve sonunda mutlaka daha iyisi çıkacaktır.

Özetle, alacağınız bilgisayardan daha iyisi her zaman için var. Bu yüzden siz kendi kriterleriniz çerçevesinde sizi tatmin edecek bir bilgisayarı hedefleyin. Size "mükemmeli" vaat eden satıcılara ise her zaman şüphe ile yaklaşın.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

trde hem çeşit az hemde mal eskise bile yine aynı fiyattan satıyorlar. umarım mediamark gibi büyük şirketler sayesinde durum değişir

farkettıgım her bilgisayarcıda aynı parcalardan olusan makıne fiatı aldıgınızda farklı fiatlar cıkmakta

ben bir bilgisayarcı olarak buna katılıyorum fakat bırakta satıslarımızda vaatlerde bulunalım göz boyayalımki ticaret yaptığımızı anlayalım :)

Eğer bir şey elmak niyetindeysek önce alacağımız herneyse onun hakkında
yeterli bilgi edinirsek teknik konular vs... sonrası kolay ürünün marka ve modelini seçmişsin geriye kalan fiyat araştırması

emiryilmaz yazmış:
ben bir bilgisayarcı olarak buna katılıyorum fakat bırakta satıslarımızda vaatlerde bulunalım göz boyayalımki ticaret yaptığımızı anlayalım :)
-------------------------------------------------------------

Vay Çakal seni uyanık ...

bence chip deneme şansınızı kullanın konusunu yanlış yazmış çünkü ben hiç bir zaman ambalajı açılmış ürünleri almam eğer benden önce birisi gelip bir ürünü açıp denemişse ve ben geldiğimde satıcı bana o ambalajı açılmış ürünü getirirse kesinlikle almam ambalajı açılmamış isterim...

Ben şimdiye kadar internetten iki defa alışveriş yaptım. Birinde weblebi.com 'dan Jag marka mp4 aldım. Diğerinde Hammer Müzik'ten Ceza RapStar t-shirt ü aldım. Bir sorun yaşamadım. Ama ben kapımda nakıt ödeme yi seçip riske girmiyorum. Sizde kredi kartı-havale vs. yi bırakın kapımda nakit ödemeyi seçin. (Ancak bazı sitelerde kapımda nakit ödeme yok)

benim sahsen dünücem söyleki. ba yayinlanan internet deki reklamlarin tatamiyla dogrulukla bir ilgisi blunmamaktadir .hepsi oara tuzagi.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir