Alışveriş keyfiniz kâbusa dönüşmesin!

Yeni bir bilgisayar mı satın alacaksınız? Önce CHIP Online'ın alışveriş uyarılarına kulak verin!

Gerçekçi olun

Satıcılar size pek çok konuda tavsiyeler sunabilir ve çoğu zaman bu tavsiyeler samimi de olabilir. Ama bu işten kar etmeyecek olan insanların görüşleri her zaman daha gerçekçi olacaktır. Yakın zamanda bilgisayar, donanım ya da farklı bir teknolojik cihaz almış olan insanların görüşlerinden yararlanmaya çalışın. Almış oldukları ürün ile ilgili memnuniyet ve sıkıntılarını dinleyip aynı sorunları yaşamamak için hangi tercihleri yapmanız gerektiğini kestirmeye çalışın. Unutmayın ki, satıcılar iyi niyetli bile olsalar işin içine para girince insanlar değişebilir. Farklı kaynaklardan gelecek görüşlere göre kendinizi garantiye almak her zaman daha uygun olacaktır.

Kapısından içeriye girdiğiniz bir mağazada size inanılması güç vaatlerde bulunan satıcılara asla inanmayın. Kısıtlı bütçeniz ile alacağınız ürünler için "zaten bütün profesyoneller bunu kullanıyor" diyen bir satıcı, işine kendisini biraz fazla kaptırmış demektir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

trde hem çeşit az hemde mal eskise bile yine aynı fiyattan satıyorlar. umarım mediamark gibi büyük şirketler sayesinde durum değişir

farkettıgım her bilgisayarcıda aynı parcalardan olusan makıne fiatı aldıgınızda farklı fiatlar cıkmakta

ben bir bilgisayarcı olarak buna katılıyorum fakat bırakta satıslarımızda vaatlerde bulunalım göz boyayalımki ticaret yaptığımızı anlayalım :)

Eğer bir şey elmak niyetindeysek önce alacağımız herneyse onun hakkında
yeterli bilgi edinirsek teknik konular vs... sonrası kolay ürünün marka ve modelini seçmişsin geriye kalan fiyat araştırması

emiryilmaz yazmış:
ben bir bilgisayarcı olarak buna katılıyorum fakat bırakta satıslarımızda vaatlerde bulunalım göz boyayalımki ticaret yaptığımızı anlayalım :)
-------------------------------------------------------------

Vay Çakal seni uyanık ...

bence chip deneme şansınızı kullanın konusunu yanlış yazmış çünkü ben hiç bir zaman ambalajı açılmış ürünleri almam eğer benden önce birisi gelip bir ürünü açıp denemişse ve ben geldiğimde satıcı bana o ambalajı açılmış ürünü getirirse kesinlikle almam ambalajı açılmamış isterim...

Ben şimdiye kadar internetten iki defa alışveriş yaptım. Birinde weblebi.com 'dan Jag marka mp4 aldım. Diğerinde Hammer Müzik'ten Ceza RapStar t-shirt ü aldım. Bir sorun yaşamadım. Ama ben kapımda nakıt ödeme yi seçip riske girmiyorum. Sizde kredi kartı-havale vs. yi bırakın kapımda nakit ödemeyi seçin. (Ancak bazı sitelerde kapımda nakit ödeme yok)

benim sahsen dünücem söyleki. ba yayinlanan internet deki reklamlarin tatamiyla dogrulukla bir ilgisi blunmamaktadir .hepsi oara tuzagi.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir