Alışveriş keyfiniz kâbusa dönüşmesin!

Yeni bir bilgisayar mı satın alacaksınız? Önce CHIP Online'ın alışveriş uyarılarına kulak verin!

Soru Sormaktan Çekinmeyin

Soru Sormaktan Çekinmeyin

Satıcının size yardımcı olabilmesi için, ne istediğinizi doğru olarak anlamış olması gerekli. Bu yüzden ne istediğinizi açık açık tarif edin. Eğer siz ihtiyacınızı açıkça ifade edemezseniz, uyanık bir satıcının size uygun gördüğü bir ürünle yetinmek zorunda kalabilirsiniz. Sadece internete girmek istiyorsanız bunu açıkça söyleyin ki, hiç bir özelliğini kullanmayacağınız teknoloji harikası bir bilgisayara çok fazla para dökmekten kurtulun.

Merak etmeyin: Ne kadar çok soru sorarsanız sorun, işini iyi yapan bir satıcı bu sorulardan asla sıkılmaz. Özellikle bilgisayar gibi çok fazla teknik detayın önem taşıdığı ürünleri satan insanlar, işlerinin gereği olarak müşterini aydınlatmaktan mutlu bile olurlar. Üstelik saygın bilgisayar mağazalarının satış ekipleri, teknik konulara da ayrıca eğitim görürler. Bu eğitimin amacı, müşteriye doğru bilgileri iletmek ve doğru seçimi yapabilmeleri konusunda onlara yardımcı olabilmektir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

trde hem çeşit az hemde mal eskise bile yine aynı fiyattan satıyorlar. umarım mediamark gibi büyük şirketler sayesinde durum değişir

farkettıgım her bilgisayarcıda aynı parcalardan olusan makıne fiatı aldıgınızda farklı fiatlar cıkmakta

ben bir bilgisayarcı olarak buna katılıyorum fakat bırakta satıslarımızda vaatlerde bulunalım göz boyayalımki ticaret yaptığımızı anlayalım :)

Eğer bir şey elmak niyetindeysek önce alacağımız herneyse onun hakkında
yeterli bilgi edinirsek teknik konular vs... sonrası kolay ürünün marka ve modelini seçmişsin geriye kalan fiyat araştırması

emiryilmaz yazmış:
ben bir bilgisayarcı olarak buna katılıyorum fakat bırakta satıslarımızda vaatlerde bulunalım göz boyayalımki ticaret yaptığımızı anlayalım :)
-------------------------------------------------------------

Vay Çakal seni uyanık ...

bence chip deneme şansınızı kullanın konusunu yanlış yazmış çünkü ben hiç bir zaman ambalajı açılmış ürünleri almam eğer benden önce birisi gelip bir ürünü açıp denemişse ve ben geldiğimde satıcı bana o ambalajı açılmış ürünü getirirse kesinlikle almam ambalajı açılmamış isterim...

Ben şimdiye kadar internetten iki defa alışveriş yaptım. Birinde weblebi.com 'dan Jag marka mp4 aldım. Diğerinde Hammer Müzik'ten Ceza RapStar t-shirt ü aldım. Bir sorun yaşamadım. Ama ben kapımda nakıt ödeme yi seçip riske girmiyorum. Sizde kredi kartı-havale vs. yi bırakın kapımda nakit ödemeyi seçin. (Ancak bazı sitelerde kapımda nakit ödeme yok)

benim sahsen dünücem söyleki. ba yayinlanan internet deki reklamlarin tatamiyla dogrulukla bir ilgisi blunmamaktadir .hepsi oara tuzagi.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir