Almanya'da erotik e-kitaplara yasak geldi!

Erotik veya cinsel içerikli ürünlere getirilen yasaklara, şimdi ilginç bir yenisi daha eklendi!

Almanya'da erotik e-kitaplara yasak geldi!

Almanya'da yürürlüğe girecek bir yasa sonrasında yetişkin içeriğe sahip e-kitaplar gece 22:00 ile sabah 06:00 saatleri saatleri dışında satılamayacak. Ülkede şiddet ve erotizm içerikli diğer yayınlara getirilen yasak sonucu bu tür ürünlerin her zaman tezgah altında tutulması sağlanıyordu.

Çocukların ve gençlerin gelişimini olumsuz yönde etkileyecek her türlü yayın için kısıtlama getiren Almanya son olarak internet üzerinden satışı gerçekleştirilen erotik içerikli e-kitaplar için bir yasak getiriyor.

Transeksüel birinin anılarının anlatıldığı  "Schlauchgelüste" isimli e-kitabın, çocuklar tarafından internet üzerinden kolayca temin edilebiliyor olması bu kararın alınmasında büyük rol oynadı.

Almanya tarafından 2002 yılında yürürlüğe konulan Gençleri Zararlı Medyadan Koruma mevzuatında yapılan düzenleme ile birlikte artık e-kitaplar gece 22:00 ve sabah 06:00 saatleri dışında satılamayacak. Mevzuata uymayan alışveriş sitelerinin 500 bin euroya kadar para cezasına çarptırılacağı belirtiliyor.

Onur Seven

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Çok güzel bir davranış bence

Bir de Avrupa'ya ahlaksız derler.

Siz buna yasak dersiniz, biz doğru olan budur deriz. Tebrik edilebilecek bir davranış. Bugün belli bir yaşa gelmiş her çocuğun elinin altında internet odluğu düşünülürse; onları, onların psikolojilerine zarar verecek her türlü metaryelden uzak tutmakdan daha doğal ne oalbilir? Unutmayın, ilaçları bile çocukların ulaşamayacağı yerlerde saklıyorsunuz ve bunun adı ilaç yasağı değil. Bilmem anlatabildim mi...

Türkiye yapsa:''Yapacak daha iyi bir iş bulamadınız mı ?'',''Ülkenin bir derdi bu mu kaldı ?'' vs vs.Almanya yapsa:'' OO süper tam gerekli bir yasak. ''

@25 Haziran 2015 12:40 almanyanın ekonomisi dünyanın en iyi ekonomileri arasındayken,işsizlik çok az olurken,devlet adamları para aklamıyoken yapılınca hoş tabikide..

almanya he? hem de erotizmin başkentinde. şaşırdım :) anlayan anlamıştır...

türkiyede olsaydı pornoma dokunma yürüyüşleri ve etrafı yakıp yıkma eylemleri başlardı

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir