Alphabet, kablosuz internet hızını arttıracak

Google, en az kablolu bağlantı kadar hızlı, saniyede 1 gigabit hızında kablosuz internetin peşinde!

Alphabet, kablosuz internet hızını arttıracak!

Kablosuz internetin sunduğu hızın kablolu bir bağlantı kadar ve hatta ondan daha hızlı olacağı günler hiç de uzak değil. Google'ın çatı firması Alphabet, bu alanda yaptıkları çalışmalar sonucunda en hızlı kablolu bağlantı kadar hızlı bağlantı sunan bir kablosuz teknoloji elde etmeyi hedefliyor.

Geçtiğimiz Çarşamba günü gerçekleştirilen bir etkinlikte konuşan Google CEO'su Eric Schmidt bilgisayar yongaları ve daha hassas kablosuz sinyallerdeki gelişmeler sayesinde kablosuz internet erişimi çok daha etkili ve kablolu bağlantıdan daha düşük maliyetli bir hale gelmiş durumda.

Halihazırda kablolu bağlantılar kablosuz olanlardan daha hızlı olsalar da evinize ve bulunduğunuz bölgeye bir kablo bağlantısı sağlamak hem zaman hem de maliyet açısından kablosuz internete göre birçok dezavantaja sahip. Kablosuz bağlantının hızını daha da arttırmanın mümkün olduğunu söyleyen Schimdt, Alphabet CEO'su Larry Page ve diğer yetkililerle yaptıkları bir görüşmede kablosuz bağlantının hızının saniyede 1 gigabit'e ulaşabileceğini düşündüklerini belirtti.

Cenk Atlı

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Yahu bizim ülkede de 4.5g dediler 3g oldaydıda sınırsız oldaydı...

Bizde kota olduğu için hız sorunumuz yok. Teşekkürler Ttnet

bizde bu altyapı ve akk varken hızlansa ne hızlanmasa ne :)

Google bey amca ülkemize de bi el atıver. Hey şeyimiz gelişmiş! bi ülke ama kullanıcılar en pahalısını kullanmasına rağmen firmalarımız ve yasama organları vatandaşın aleyhine engelleme, sınırlamayla sömürge altına almışlar kanımızı emiyorlar. Kahrolsun fahiş fiyatlar, kahrolsun kan emici sömürgeciler.

Yil 2030. Turkiye 5G ile rekorlar kiran 1 Gigabit internetine kavustu. Operatorler hicbir masraftan kacinmadilar, sirf sizin icin. Yeni 2GB ve 4GB'lik 5G paketlerimizi inceleyin. :D

HIZ DEĞİL PİNG ÇÖZÜN LELELELELEL

@13 Haziran 2016 00:16 Aynen kardeşim. 2 aydır internet servis sağlayıcım (adı batasıca) ile kavgalıyım. Ben Alibeyköy'de oturuyorum ama bağlı bulunduğum santral Ataköy'de. Diyorum ki "Benim portumu Alibeyköy'e aldırır mısınız." .. Cevap veremiyorlar. İşin ilginç tarafı 1 sene önce bu isteğimi yerine getirebiliyordum. Şimdi ne olduysa artık çağrı merkezi elemanları mı birşey bilmiyor, yapamıyorlar. En son yapan birine denk gelmiştim, şimdi onu bulamıyorum.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir