Alternatif web tarayıcısı arayanlara

Chrome, Firefox ve Internet Explorer'dan farklı bir web tarayıcısı denemeye ne dersiniz?

  • Zeynel A. Öztürk
Alternatif tarayıcı arayanlara: Xtravo Web Browser

Alternatif bir web tarayıcısı denemek istiyorsanız birçok seçeneğiniz var. Popüler tarayıcılardan farklı olabilmek için onlarda olmayan ek işlevler sunan tarayıcılardan bir tanesi de Xtravo Web Browser.

Xtravo'da diğer web tarayıcılarından farklı olarak sunulan "Acid Bar", yazdıklarınıza uygun olan web sitesini önünüze getirmeyi amaçlıyor. Örneğin "Transformers" yazdığınızda "Hasbro Transformers" sitesi açılıyor. Tam bir web adresi yazdığınızda ise tabi ki yazdığınız bu site açılıyor.

Xtravo, entegre toplu görsel indirme işlevi sayesinde bir sayfadaki tüm grafikleri rahatlıkla indirebiliyor. Bunun yanında tarayıcının bellek kullanımında son derece temkinli olduğu da dikkatimizi çekti.

Internet Explorer'ın son sürümlerinde de kullanılan Trident 6.0 motorunu kullanan Xtravo, size hızlı bir gezinti deneyimi sunabiliyor. Firefox, Chrome ve IE'den sıkıldıysanız ve farklı şeyler denemek istiyorsanız, gayet temiz bir arayüz sunan Xtravo'ya göz atmanızda sakınca yok.

İndirin: Xtravo Web Browser 6

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

beş para etmez .. inadına Chrome ..

Denedim ama hoşuma gitmedi pek hızlı değil,türkçe desteğide yok

Bunların çoğu hikaye... Windows 8 ile harikulade bir şekilde çalışan Internet Explorer 10 kullanın. Kalitenin, estetiğin ve güvenliğin tadına bakın derim.....

Operadan neden hiç bahsedilmiyor? Hıllardır en iyi tarayıcı o ve siz hep operayı hiçe sayıyorsunuz. Kime operanın özelliklerini göstersem aynı gün operaya geçiyor.

Operayı yıllardır kullanıyorum. Chrome da yedek duruyor. Ama Opera diyorum benim için bir tek o var. Dileyen beğendiği tarayıcıyı kullanabilir.

Kodlarında bir sürü bug var. Bazı Event Handler'lar da hatalı. Örneğin hiç açık sekme yokken Ctrl+W yapınca kapatılacak sekme bulamayıp hata veriyor. Tam bir acemi işi...

Bir Firefox Değil.

Chrome'dan vazgeçmem :)

Firefox her devrin adamıdır. Yaşasın firefox.

Bir Midori değil, Bir Ephiphany ise hiç değil ama yine de hiç fena değil, teşekkürler Chip.

Youtube'u somuran web tarayıcısı da lazım. Acil ihtiyaç...

Kendini kuramayan tarayıcı. :)

kurulmuyorki :D

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play