Amazon'nun yeni cihazı bir telefon mu?

Son dönemde adını çok sık duyduğumuz dev şirket, şimdi de akıllı cep telefonu mu yapıyor?

  • Ertuğrul Süngü
Amazon'nun yeni cihazı bir telefon mu?
2013 yılında sadece Amazon'dan konuşabiliriz...

Amazon, piyasada bulunan Kindle tabletleri ile kullanıcıların büyük beğenisini toplamış durumda. Uzun süredir devam eden bu başarı, 2011 yılından beri Amazon markalı bir akıllı telefonun da üretileceği hakkındaki spekülasyonları bir hayli artırmıştı.

Taiwan Economic News'te yayınlanan bir habere göre, Seattle'lı şirket yakın zamanda akıllı telefonları ile karşımızda olacak ve cihazın üretimi Foxconn tarafından yapılacak. 2013'ün ikinci ve üçüncü çeyreği arasında bir tarihte piyasada olacağı iddia edilen cihazın tahmini fiyatıysa 100 ile 200 dolar arasında olacak. Yani Amazon, Kindle ile uyguladığı "ucuz cihaz" politikasını cep telefonunda da devam ettirecek.

Şimdilik konuşulan üretim adeti, önümüzdeki yıl için beş milyon adet. Eğer bahsi geçen bu iddia doğru çıkarsa, piyasaya çıkacak olası bir Amazon markalı akıllı telefonun, Android Jelly Bean ile gelmesi kuvvetle muhtemel.

Konu hakkında yayınlanan daha önceki haberlerde, cihazın 4 ya da 5 inç ekran boyutlarından birisine sahip olacağı ve "Google Play"e kıyasla "Amazon app store"a çok daha kolay ulaşacağı belirtilmişti.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

çıksın ne kadar çok olursa rekabet artar fiyatlara yansır ama keske önüne gelen android almasa git kötüde olsa kendi sistemini yap

@19 Ara 2012 15:23 alternatifler iyidir ama her firma kendi işletim sistemini yaparsa da yazılımcılar hangi birine yetişecek..

"ucuz ve kalitesiz cihaz"... kullanan bilir. yavaşlıktan sizi hasta edebillir.

amazon tabletler gerçekten çok başarılı piyasada ki bir çok tablete kıyasla ekran çözünürlüğü ve dokunmatik hassasiyeti beklentinin üzerinde,türkiyede çok fazla yaygın değil hatta ismini daha önce hiç duymayanlar azımsanmayacak kadar fazla,türkiyede yaygınlaşması ve telefon piyasasına giriş yapması rekabeti artıracak ve rekabetler her zaman kullanıcının faydasınadır,hem belki beklentinin ötesinde başarı yakalayabilir kim bilebilir ki ..?

Huvayi tavayi.akayi. makayi takayi ardindan wmason bune arkidis.tevamli tel.almakdan cepte para kalmadi bankaya gitmek.zorunda.kalicam boyle.olmaz en krali s4 apla yok elci yok.mitorola gecin samsing s4

Sen de yorum yaz