Amazon oyun konsolundan ilk sızıntı!

Android'li oyun konsollarına dev bir şirketten, çok önemli bir üye daha katılıyor. İşte ilk sızıntı!

Amazon oyun konsolundan ilk sızıntı!

Yakında elektronik marketleri Android'li oyun konsolları saracak gibi görünüyor. Google'ın da bu yönde çalışmaları mevcut. Ve şimdi de işin içine, online alışveriş devi Amazon da giriyor. Hatta konsolun gamepad'i hazırlanmış bile... Sızan gamepad görseline göre Amazon'un oyun konsoluna sandığımızdan çok daha yakınız.

Daha önce de Amazon'un Android işletim sistemine sahip bir oyun konsolu üzerinde çalıştığı haberleri ortaya çıkmıştı. Sızan bu görselle birlikte bu haberlerin yalnızca söylentilerden ibaret olmadığı anlaşılıyor. Xbox'tan aşina olduğumuz bir yapıya sahip olan Amazon gamepad, tuşları oldukça tanıdık bir düzlemde sunuyor. Gamepad'in üzerinde klasik olarak iki gamestick, A, B, X ve Y tuşları, bir D-pad ve sırt düğmelerini görüyoruz. Oyun konsolu Android altyapısında olacağı için tam ortaya üç Android butonu da konumlanmış durumda. Bunların arasında ayrıca bir de Amazon'un oyun marketi GameCircle logosu dikkat çekiyor. Diğer yandan gamepad'in alt kısmında yer alan multimedya tuşları da dikkat çekiyor.

Konsolun ne gibi özelliklere sahip olacağı ve piyasaya ne zaman çıkacağı ile ilgili bir bilgi şimdilik yok. Amazon tarafından konsol henüz  doğrulanmadı, ancak sızan bu görselden sonra çok yakında bir açıklama bekliyoruz.

Ercan Uğurlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

aa Xbox yeni gamepad çıkarmış :))

@19 Mar 2014 19:58 haha espri yaptı arkadaş gülün. bi "eline al" ondan sonra her seferinde oynamak isticeksin ;)

İğrenç. Gerçi xbox 360 gamepad'i de ps3 gamepadi yanında banaçok kaba ve itici gelmişti ama xbox 360'ın gamepad'i ps3ünkünden çok daha iyi. (PS3 kullanıyorum. :()

Ceviz findik kirmak icin, civi cakmak icin ideal..guzel olmus yani begendim... Ayrica modern magandalarinda arabalarindaki sopanin yerinide alabilir..evet evet cok guzel olmus..hmm.

hangi firma çıkarırsa çıkarsın android oyun konsolunun en iyisi nvidia shield diğer türlü mobil boyutta ps vita genel olarak ezici bir güç

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir