Amazon'un akıllı telefonu Eylül'de gelebilir!

Dev tablet üreticisinin çok konuşulan, ancak bir türlü gerçek olmayan cebi sonunda internete sızdı!

  • Zeynel A. Öztürk
Amazon'un akıllı telefonu Eylül'de gelebilir!
Telefonun etrafındaki kalın plastik, bir kılıf

Kindle tabletleriyle başarı yakalayan Amazon'un telefon işine de gireceği, yçok kez gündeme geldi. Yeni ortaya çıkan raporlar ise Amazon'un telefonu hakkında yeni detaylar ve bir görseli bizlerle paylaşıyor.

Wall Street Journal'ın raporuna göre Eylül'de satışa sunulmaya hazırlanan Amazon'un yeni akıllı telefonu, son birkaç haftadır Seattle ve San Francisco'daki geliştiricilere tanıtılıyor. Rapordaki bir iddiaya göre ise Amazon telefonunun özel bir yeteneği, gözlüksüz olarak kullanılabilen 3 boyutlu bir ekran sunacak olması. 3 boyutlu ekran teknolojileri şu sıralar kendinden pek söz ettirmese de Amazon, belki de onu tekrar trend haline getiren şirket olacak.

En tutarlı Apple analisti olarak da tanınan KGH Securities analisti Min-Chi Kuo'ya göre ise telefon Haziran-Ağustos 2014 aralığında satışa sunulacak. Cihaz Ön, arka kameranın yanında hareketli kontrol için dört ön kameraya daha sahip olacak. Cihazın ekran boyutu 4.7 inç, piksel yoğunluğu 300-320ppi arasında olacak (720p çözünürlüğe denk geliyor).

Amazon'un telefonundan daha fazla bilgi ve görüntü için sonraki sayfamıza göz atın!

Daha fazla bilgi ve 2 kare daha

Sızan görsellerin sahibi BGR'ye göre Amazon'un telefonu, 2GB DRAM ile gelecek ve cihazdaki 3D özelliği, Nintendo 3DS ve HTC Evo 3D gibi ceplerde paralax barrier'ı kullanmayacak. Ekranın kenarlarındaki 3D arayüz kameraları, düşük güçle çalışan kızılötesi kameralar olacak. Kilit ekranı, telefonu eğerek kaldırılabilecek. İlk nesil modeli uygun fiyatlı bir model izleyecek.

Amazon'un cebinin Eylül'de gerçekten de satışa sunulup sunulmayacağını her zamanki gibi bekleyip göreceğiz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

nedense n8 e benzettim

amazon e-reader ve tablet dışında hiç bişey yapamaz o anca diğer markaların satışını yapsın

oha lan çok kalın

Tutmaz bu cok cirkin birsey. LG samsung cerceveyi kaldirmaya ugrasiyor amazon 90 lardan kalma kasa yapmis tutmazzz

Yeni isletim sistemi diye tutturursa yapamaz ama su yapilabilir jolla gibi ozel bir isletim sistemiyle gelir apk lar telefona kolayca indirilebilir olur

plastik kılıf yazıyor çerçeve değil okuyun şunu tam be arkadas,panikatak tipler dolmuş hemen ...

Sen de yorum yaz