Amazon uygulaması nereye kayboldu?

Google, Google Play'in "kendi içindeki rakibini" sessiz sedasız mağazasından kaldırdı!

Amazon uygulaması nereye kayboldu?

Amazon'un Android uygulama mağazasının; daha doğrusu uygulamasının, Google Play'den çıkartıldığı ortaya çıktı. Uygulamanın kaldırılmasının nedeninin Google Play kullanım şartlarına artık uymaması olduğu söyleniyor.

Google'a göre Google Play'deki uygulamaların Google Play'e olan gereksinimi ortadan kaldıracak biçimde uygulama indirmeye izin vermemesi gerekiyor. Google'ın kendi ekosistemini korumak için böyle bir istekte bulunması ise aslında oldukça doğal. Kullanıcılar Amazon'un mağazasını kullandıklarında Google, uygulama ücretlerindeki payını alamıyor.

Android Police'e göre Amazon, yaptığı bir açıklamada Google'ın 25 Eylül'de Geliştirici Dağıtım Anlaşması'nı değiştirdiğini, bunun sonucu olarak 9 Eylül'de yayınladıkları yeni Amazon uygulamasını mağazadan kaldırdıklarını söyledi ve şöyle devam etti: "Android'li telefonlarında Prime Instant Video'dan ve Amazon'un tüm dijital kataloğundan faydalanıp, en iyi Amazon deneyimini yaşamak isteyenler, Amazon uygulamasını halen amazon.com/androidapp adresinden indirebilirler."

Böylece yalnızca Amazon Instant Video veya Amazon'un alışveriş uygulamalarını kullanmak isteyenler, Amazon'un Google Play'e yüklediği "yeni", uygulama satın almanıza izin vermeyen uygulama sayesinde ayrı bir uygulama yüklemek zorunda kalmayacaklar.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Çoğu insan apk nedir bilmez

Sıra mobogenieye gelebilir

@12 Ara 2014 22:58 Kaldırsın çokda önemli ya :)

@12 Ara 2014 22:58 Mobogenie kaldırılmalıdır, mobogenie bir warez indirme ve adware olduğundan zaten hiç kurulmamalıdır. (Warez zaten haram)

Mağazasında onca virüslü uygulama varken bu uygulamayı kaldırmak amca Google 'a yakışır

@13 Ara 2014 00:28 Sen bi Windows Mobile kullan da o virüslü uygulamalar ne kadar değerli oluyor insan için o zaman anlarsın. :D

@13 Ara 2014 02:27 Hmm googlenin kendisi virüs zaten . Yinede microsoft güvenilir. Saçma sapan uygulamaları yok hiç olmazsa

@13 Ara 2014 02:27 Windows Phone demek istediniz sanırım? En azından telefonum kasmıyor ne diyeyim. Ayrıca mağazada az uygulama iyidir, daha hızlı uygulama gelebilir bu sayede. -Arda Özkal

Microsoft muhteşem, çok kullanışlı bir Youtube uygulaması yayınlamıştı Windows'lara Google hemen kaldırttı. Windows Phone kullanıcılarını mğdur et

Google için virüs önemli değil. Sadece havuzlarına akan parayı kesmesinler yeter.

Google saçma sapan servisleriyle (apk'leriyle) ram tüketiyor, kullanıcılar farkında bile değil artısı senden habersiz veride sızdırabilir..

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir