Amazon Web Services Amazon Aurora'yı tanıttı!

Amazon Web Services Amazon Aurora'yı tüm müşterilerinin kullanımına açtı...

Amazon Web Services Amazon Aurora'yı tanıttı!

Birçok diğer müşterinin yanı sıra Earth Networks, ISCS, Nasdaq, PG&E, WeTransfer gibi dev firmalar da Aurora'yı benimsedi.

Bir Amazon.com şirketi olan Amazon Web Services (AWS), son teknoloji ürünü ticari veritabanlarının hızını açık kaynak veritabanlarının sadeliği ve uygun maliyeti ile birleştiren MySQL uyumlu bir veritabanı motoru olan Amazon Aurora'yı tanıttı.

Çeşitli sektörlerden global kurumlar ve yeni şirketler dahil binden fazla AWS müşterisi Aruora'yu deneyimledi. Bu kurumlar, Amazon Aurora'nın tipik MySQL veritabanından beş kez daha yüksek performans gösterdiğine ve ticari veritabanlarının onda biri kadar maliyetle en az onlar kadar hatta daha iyi bir kullanılabilirliğe sahip olduğuna tanıklık etti. Bu müşteriler ayrıca Amazon Aurora'nın, devasa Internet of Things (IoT) uygulamalarından iş açısından kritik e-ticaret sitelerine kadar en zorlu kurumsal uygulamalar ve İnternet ölçeğinde uygulamaları çalıştırmak için ölçeklendirilebilirlik, dayanıklılık ve güvenilirliğe sahip olduğunu da gördüler.

Eskiden beri müşteriler, veritabanı çözümleri seçerken uygun bir maliyet için yüksek performans ve iş açısından kritik kullanılabilirlik gibi önemli becerilerden ödün verirlerdi. Amazon Aurora ile müşteriler her iki dünyanın en iyi özelliklerine sahip oluyor; genellikle açık tabanlı veritabanlarında görülen bir maliyette en üst düzey ticari veritabanlarının performansı ve kullanılabilirliği. Son derece dayanıklı ve kullanılabilir olan Amazon Aurora verileri birden fazla Kullanım Bölgesinde otomatik olarak çoğaltıyor ve sürekli olarak performansa etki etmeden yüzde 99,999999999 dayanıklılık için tasarlanmış olan Amazon Simple Storage Service'te (Amazon S3) yedekliyor. Amazon Aurora yüzde 99,99'dan daha yüksek kullanılabilirlik sağlamak için tasarlandı ve çökme kurtarma veya veritabanı önbelleklerini yeniden oluşturma ihtiyacı olmadan çoğu veritabanı arızasını 60 saniyeden kısa süre içinde otomatik olarak algılar ve kurtarıyor.

AWS Veritabanı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Raju Gulabani şunları söyledi: "Günümüzde ticari sınıf veritabanları pahalı ve tescilli olduğundan ve bağlılık ve ceza gerektiren lisans koşulları bulunduğundan bu veritabanlarının sağlayıcılarının işi kolaydır. İşte bu yüzden ticari sınıf veritabanı çözümlerinden kaçmak istemeyen kurumlarla nadiren karşılaşıyoruz. Artık Amazon Aurora ile şirketler ticari sınıf veri tabanlarıyla aynı kullanılabilirlik, dayanıklılık ve güvenliğe onda bir maliyetle sahip olabiliyorlar."

Müşterilerden biri olan WeTransfer, insanlara dosyalarını paylaşmaları için benzersiz bir şekilde yaratıcı bir alan sağlayan lider bir dosya paylaşma hizmeti. WeTransfer CTO'su Dave Forsey ise şunları söylüyor: "WeTransfer'de biz şu anda dünyanın her yerinden 70 milyon kullanıcıya hizmet vermek amacıyla bir gün içinde milyonlarca işlem gerçekleştirmek için Amazon RDS for MySQL kullanıyoruz. Bu rakamlar artamaya devam ettiğinden daha da güçlü bir veri platformu bulmamız gerekiyor. Amazon Aurora ön gösteriminde Amazon Aurora'nı performansı, güvenilirliği ve yönetilebilirliğinden etkilendik ve gelecekte üretim işi yüklerinde kullanmak için sabırsızlanıyoruz."

Amazon Aurora'ya başlamak için ziyaret edin: http://aws.amazon.com/rds/aurora.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Bir microsoft bir ibm bir de amazon vizyon konusunda rakiplerine ders veriyor resmen.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir