Amazon'un kulaklığı, diğerlerine benzemiyor!

İnternet devinin geliştirdiği yeni kulaklıkta, bugüne kadar hiçbir kulaklıkta görmediğimiz, çok önemli bir özellik bulunacak!

  • Ercan Uğurlu
Amazon'un kulaklığı, diğerlerine benzemiyor!

Bisiklete binerken veya koşuya çıktığınızda kulaklıkla müzik dinliyorsunuzdur. Özellikle dış ortamlarda bunun ne kadar tehlikeli olduğu açık, değil mi? Her an önünüze bir otomobil çıkabilir veya kendinizi daha kötü bir durum içinde bulabilir, kaza geçirebilirsiniz. Bunun farkında olanlar çareyi müziğin sesini kısmakta buluyor olabilirler elbette ancak tam olarak bu da çözüm sayılmaz. Zira müziğin ritmine ve koşu veya bisikletin temposuna kapıldığınızda çevrenizdeki tehlikeyi fark etmeniz için geç kalabilirsiniz. Amazon bu gibi durumlar için yeni bir patent almış durumda. Bir kulaklık hakkında bilgiler içeren bu patente göre, Amazon kulaklıklar kulağınızdayken çevrenizi dinleyecek ve tehlike anında sizi uyaracak.

Gürültü engelleyici özelliğe sahip olması planlanan bu kulaklıkta, mikrofonlar her an dışarıyı dinleyecek. Eğer çevrenizde bir acil durum sireni, bir otomobil kornası duyulursa veya benzeri durumlarda kulaklık sesi keserek dışarıdaki sesi size verecek ve çevrenizde olup biteni size duyuracak. Buna ilave olarak birinin sizin adınızı seslenmesi gibi senaryoların da kulaklık için mümkün olacağı patentte belirtilmiş.

Amazon, bu hamlesiyle aslında donanım alanında ne kadar istekli olduğunu da gösteriyor. Amazon Fire TV, Amazon Kindle, Amazon Echo gibi cihazlarıyla da anılan şirket, gürültü engelleyicili ve acil durum senaryolu bahsi geçen kulaklığı da yaptığında, dikkatleri üzerine daha fazla çekebilir...

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

İsmi ahmet veya mehmet olursa ne olacak? Başka onunla aynı isimde olan birsürü kişi vardır. Bu gibi durumlarda sürekli müzik kapatılacak mı?

@02 Ağustos 2016 23:13 YAV BİSİKLETLE KOŞARKEN BANA ADIMLA SESLENSELER NE SESLENMESELER NE. TELEFONUN ÇALDIĞINDA UFAK BİR UYARI VERSE YETER ARTAR BİLE BENCE. ben zaten bisiklet sürerken tanıdık görsem üzerine süren bir adamaım:):)

Tasarım ; Sony MDR-100AAP modeli . aynısı...

resim örnek daha ürün yok.

Kemik iletimli kulaklık kullansak daha işlevsel olmaz mı?

Güzel düşünülmüş ancak sesin hangi yönden geldiğini de bildirmesi gerekir. Mesela araç sağdan kornaya bastıysa sağ taraf, soldan bastıysa sol taraf, araç arkada ise yine kulaklık sesin arkadan geldiğini bildirmesi gerekir. 5+1 tipi kulaklıklar da bu mümkün. Ama bu kulaklıkta bu özellik var mı?

@03 Ağustos 2016 11:48 7.1 teknolojisi belki olabilir

Sony h.ear on kulaklığının resmi var?

Sen de yorum yaz