AMD: AM3 soketi için beş yeni Phenom II CPU

AM3 soketi hayatımıza girmeye başlıyor: Yeni Phenom II'ler nihayet görücüye çıktı.

  • Halil Mollaoğlu
AMD: AM3 soketi için beş yeni Phenom II CPU
AMD: Yeni Phenom II işlemciler piyasaya sürüldü.

AMD güncel AM2+ ve çıkacak olan AM3 soketinde çalışacak olan beş yeni Phenom II işlemci tanıttı. Tüm yeni işlemciler Deneb işlemci çekirdeklerini temel alıyor.

Modellerin üçü dört çekirdeğe sahip ve Phenom II X4 ismi altında satışa sunuluyor. Yeni modeller X4 910 (2,6 GHz), X4 810 (2,6 Ghz) ve X4 805 (2,5 GHz) ek isimlerini alıyor.

X4 910 ve X4 810 L3 önbellek miktarlarıyla birbirlerinden ayrılıyor: İlki 6 MB, ikincisi ise 4 MB bellek taşıyor. İki farklı işlemciyse üç çekirdekli olarak satışa sunuluyor. Phenom II X3 720 (2,8 GHz) Black Edition geniş overclock seçenekleriyle beraber sunulurken X3 710 (2,6 GHz) normal sürüm olarak satışa sunulacak.

Tüm yeni işlemcilerin hem DDR2 hem de DDR3 RAM'leri kontrol edebilen bellek denetleyicileri var ve bu sayede hem AM2+ hem de AM3 soketli anakartlarla beraber çalışabilecekler. İşlemcilerin fiyatı 130 ila 200 Euro arasında yer alıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Phenom II X3 720 (2,8 GHz) Black Edition pekcok eski pheneom I'lerden daha iyi... AMD bu sefer guzel calismisdersine:)

forever amd...

amd yine kullanıcıyı düşünüp mevcut sistemlerle uyumlu işlemciler üretmiş .

Şimdiye kadar hiç AMD kullanmadım ama bu fiyata bu işlemci kesinlikle müthiş birşey!

AMD de olmasa halimiz nice olur intelin eline düşersek her işlemci için yeni bir anakartalmak zorunda kalırdık her anakart değişiminde sitemi de komple değişmek zorunda kalırdık

Chip fiyatları yanlış yazmış olmalı. AMDnin kendi sitesinden verilen fiyatlara göre 145$ ile 175$ arasında fiyatlara sahip olacağı yazıyordu.

Bu intel müsrif şirket.Amd forever

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play