AMD'den bir hız canavarı daha

AMD, hızlarıyla adından bahsettiren FX canavarlarına bir yenisini daha ekledi...

AMD'den bir hız canavarı daha

AMD cephesinde ilginç gelişmeler yaşanıyor. Şirket yeni bir ürün çıkarıyor, fiyatları indiriyor ve yeni hızların inanılmaz seviyelere ulaşacağını iddia ediyor.

AMD geçtiğimiz günlerde ünlü FX işlemci ailesinin yeni üyesi FX-4130'u satışa çıkardı.

Mimarisi diğer FX ürünlerine benzer olsa da, fiyatı sadece 112 dolar (yurtdışı) ve serinin diğer üyelerine göre clocking mantığı farklı. Şirketin web sitesindeki bilgilere göre FX-4130 dört çekirdekli bir işlemci ve 125 vatlık bir termal zarf içinde 4 GHz'nin biraz altında bir hıza ulaşabiliyor. İşlemci multimedya PC'leri, oyun ve okul için çok uygun.

AMD ayrıca 15 farklı üründe fiyat indirimine gitti. Bunlar arasında ilk nesil A serisi APU'lar da var. İndirimler bazı ürünlerde yüzde 20'ye ulaşıyor.

Şirket Ekim ayında FX serisinden yeni ürünleri ve yeni hızları açıklayacağını da belirtti. AMD, ulaştıkları hızların Ekim ayının sürprizi olacağını öne sürüyor.

Mehmet Ali Bahıt

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

en güzeli bence mercedes

Adamlar Piyasada Ucuz Fiyat İle Yayılmayı Hedefliyor Zaten 1. Olduktan Sonra İntel Gibi 2.000tl'lik İşelmcileri Gelir :D

amd den bu saatten sonra olsa olsa anca iyi takoz canavarı olur. çoktan modası geçti bunların......

Forever AMD...

helal amd ye...

Tam da AMD Phenom işlemci aldım, adamlar indirim yapmışlar. Şansa bak...

AMD FX6100 işlemcim den çook memnun olmama rağmen (bu arada hatırlatıyım gerçek 6 çekirdek ve yük altında 3.6 ghz hıza otomatik çıkıyor) intel'in i5 2500k işlemcisinin gerisinde kaldığını düşünüyorum üstelik i52500k'nın 3.3 ghz + 4 çekirdekli olmasına rağmen karşılaştırmalı testlerde fx ailesi gerilerde kalıyor ama yeni bir işlemci ailesi için bunlar normal yeni yazılımlar çok çekirdek ve fx ailesini desteklemeye başladığında bu durum düzelecektir

Oyuncuların dostudur AMD helal sana tam gaz ileri

8-10 yıldır AMD kullanmış biri olarak şunu söyleyebilirim.İntel Core2 işlemcileri çıkardıkdan sonraki süreçte AMD ye performans ve stabilite konusunda ciddi fark atmaya başladı.Bu gün AMD nin hız canavarı dediği işlemciler,Intelin 4 çekirdekli işlemcilerine kafa tutamıyor.Sizde Intel e geçin bütün soru işaretlerinden kurtulun.

@04 Eyl 2012 13:22 GÜZEL ÖZETLEMİŞSİN

ben hala athlon x2 kullanıyorum. gayette memnunum. canavar gibi çalışıyor :D

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir