AMD, en gelişmiş mobil APU'sunu tanıttı!

AMD, dizüstü bilgisayarlar için geliştirdiği gelişmiş mobil APU'sunu ortaya çıkardı!

AMD PRO lansmanı

AMD PRO lansmanı

AMD PRO lansmanı

Piyasada kurumsal sistemlerde performans, uzun ömür ve istikrar yönündeki ihtiyaçlara cevap veren AMD, Mobil Performans APU'larının profesyonel serisini de piyasaya sürüyor. Özellikle kurumsal kullanıcıları hedefleyen AMD PRO A Serisi bileşenleri olağanüstü istikrar ve uzun ömrün yanı sıra, endüstri standardı açık DASH yönetim olanakları da sunuyor.

AMD PRO A Serisi duyurusunu takiben, HP de AMD PRO serisi ile üretilmiş Elite kurumsal PC tasarımlarını ilgililere tanıttı. HP sistemleri arasında EliteBook 725, 745 ve 755 G2 dizüstü bilgisayarlar, EliteOne All-in-One ve EliteDesk masaüstü bilgisayar yer alıyor.

AMD 2014 Mobil Performans APU özellikleri

· 12 adede kadar işlemci çekirdeği (4 CPU + 8 GPU) olağanüstü performans ve tepki süresi ile, her türlü iş yükü ve uygulamada APU'nun tüm gücünün kullanılabilmesini sağlıyor.

· Yeni Heterojen Sistem Mimarisi (HSA) ile CPU ve GPU birlikte uyum içinde çalışarak, görevleri bölüp doğru çekirdeklere yönlendiriyor ve gerek kurumsal gerek bireysel PC'lerde azami performans ve verimliliğin elde edilmesine yardımcı oluyor. Böylece bilgisayarlarda yepyeni özelliklerden yararlanmak artık mümkün olacak.

· APU'larda ödüllü Yeni Nesil Grafik Çekirdeği mimarisi ve AMD Radeon R7 serisi grafik işlemcileri bulunuyor.

· UltraHD (4K) çözünürlük desteğinin yanı sıra, yeni video post-processing zenginleştirmeleri sayesinde 1080p videolar UltraHD özellikli monitör veya TV'lerde göz alıcı bir görünüme kavuşuyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

AMD pişmanlıktır

@04 Haz 2014 13:24 senin doğmana sebeb olmak pişmanlıktır ailen pişman olmasa...

anlaşılan amd yine boş işler peşinde...

@04 Haz 2014 20:49 Hiç de boş işler değil.

amd transistörleri düşüremedi ama watt başına iyi performans çıkarıyor bu performansı overclocklu gddr5 bellekli ekran kartı ve 22 nm iyi bir işlemciyle birleştirip piyasaya sürerse güzel bir satış yakalayabilir

Amd apu ya sardi cpu lari unuttu galiba

Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir