AMD'den Intel'e karşı atak!

Intel'in Ultrabook'larına AMD'nin cevabı gecikmedi: İşte AMD'nin Trinity'si...

AMD'den karşı atak!

İşlemci üreticisi Intel, ultrabook'lar için geliştirdiği yeni jenerasyon Ivy Bridge platformu için kolları sıvarken, Intel'in en büyük rakibi AMD de boş durmuyor ve kendi platformu üzerinde çalışıyor.

Intel, yeni platformuyla beraber ultrabook'ların fiyatını 799-999 dolar seviyesine düşürmeyi planlarken, AMD de Trinity tabanlı platformuyla ultrabook pazarına hitap etmeyi planlıyor. Ultrathin kod adını verdiği bu yeni sistem sayesinde genel anlamda maliyetler de Intel'inkine göre yüzde 10 ila 20 oranında düşecek.

Yeni platforma HP, Acer ve Asustek Computer gibi teknoloji devlerinin de ilgi göstermesi bekleniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

AMD intelle rekabet edemeceğini anladı sadece alternatif olarak çıkartıyor.

AMD neden INTEL le rekabet edemiyormuş, onu anlamadım. internet cafeci olarak tüm sistemlerim AMD, çok memnunum fiyat performans açısından.AMD iyidir, candır, canandır.ben zaten inteli, microsoft, apple, gibi tekel ve acımasız şirketlere benzetiyorum.

amededen olsa olsa iyi hindi yahnisi olur....

hayııırrrrrrr, amd yapma böyle bişey. İnce bilgisayarları da yavaşlatmaa

Siz fiyat bakımından düşünüyorsunuz ama işin aslı öyle değil amd sözcüsü bunu kendi açıkladı " Intel ile x86 pazarında 30 yıldır rekabet eden AMD’nin havlu atmak üzere olduğu söyleniyor. 2009 yılında haksız rekabet davasını kazanan ve Intel’den 1.25 milyar $ nakit alan AMD’de işlerin düzene girmesi bekleniyordu ama AMD sözcüsü Mike Silverman açıklamasına göre eski AMD-Intel rekabeti sona erdi. "

Fiyat bakımından ucuz o bakımdan alınıyor zaten , performans bakımından tabi ki geride , int. cafeye tutupta heralde i7 2600k koyamassınız.

şu fanatiklikte neyin nesi anlamadım. parası çok olan intel alır az olan amd. elbette bugatti iyi ama herkes bugatti kullanmıyor

Hayatımda çok tuhaf insan gördüm ama intelci tayfa kadar beni şaşırtanını görmedim

İntel firması Core i7-3960X işlemci çıkardı bu işlemcinin yurtdışı fiyatı 1200 dolar ve intelci tayfa tarafından yere göğe sığdırılamıyor

bu kadar göklere çıkarılan işlemcinin performansı ise evlere şenlik; 3960X`in, Bulldozer ve 2600k işlemcilerle arasında 2-3 fbs var! :)

ama intelci tayfanın savunması çoktan hazır diyorlar ki; oyunun ne önemi var!? zaten Türkiye`de kim oyun oynuyorki!!?? :D (yorumsuz!)

Vatan bilgisayar internet sitesinde en fazla satan işlemciler bölümüne bakıyorum:

İntel Core i3 (fiyatı 288 tl) ve Amd 955 Phenom II X4 955 Black Edition İşlemci fiyatı 281 tl (millet sırf Amd almamak için Amd`den her türlü performansta fark üstüne fark yiyen İntel işlemciye 7 tl fazla para ödüyor :D)

Valla İntel bunlara ne yapsa haktır!

intelciler inteli savunuyor çünkü ilk intel işlemcilerle bilgisayarla tanışmıştır

ve yeni işlemci çıktığında yayınlanan test sonuçlarına bakıyorlar

hem amdcilerin hemde intelcilerin bilmediği acı gerçek var:

intel işlemcilerini sadece test programlarına göre tasarlıyor (sebebi basit millet işlemciyi bu test programlarına bakarak seçip satın alıyor)

çünkü intel işlemci amd işlemciye test programlarında %50 fark atarken oyun ve program performansında bu fark %0.1`in altına düşüyor :)

ben pahalı işlemcilere karşı değilim 2000 dolarlık işlemcilerin bile olmasından yanayım

ama pahalı fiyata satılan işlemci parasının karşığını vermelidir!

Amd gibisini zor bulursun amd olmasa intel bu kadar hızlı tutmazdi işleri

Niye Phenom II'ler o kadar kötü değil, ben 925 modelini kullanmama rağmen memnunum (kaldı ki, hızlı bir sistem sadece cpu'ya bağlı değil-Örneğin MS Windows'unu Intel değilde AMD optimizasyonlu çıkarsa ne olur sizce? En azından ben öyle olduğunu düşünüyorum ya siz?). Ama şu da bir gerçek, AMD artık teknolojide bir değişikliğe gitmeli. Intel'in AMD'de den en büyük farkı kuzey ve güney chiplerinde de ar-ge'yi iyi kullanmasıdır. AMD'nin bu konuda bir şeyler yapması lazım, bu iş sadece cpu geliştirmekle bitmiyor.

Ya beyler gerçekci olun biraz akıl ve mantıkla olaya ve objektif bakın ve biraz ters mantık yapın her 2 platformunda iyisi var kötüsü var.evet ilk intel vardı doğru sonra amd çıkdı piyasaya onuda aldık denedik kullandık.intel pahalı doğru amad daha ucuz ama buda bir strateji meselesi amd ne yapsa geriden geliyor bende 2 platform var bir dizüstü bir masaüstü dizüstü toshiba amd 4 çekirdek masaüstü Quadcore ve hala çok iyi işimi görüyor açmadığı oyun ve program yok ben her 2 platformuda kullanıyorum birbirlerine arada böyle uçurumlar katarak attıkları bir fark görmedim saygılar

Önüne gelen yazmış arkadaş ben intelde kullandım amd de yok intelciymişiz bilmem ne sen bi ilk önce iki sistemi kullanda öyle konuş hayatında 2 tane sistem kullanmış adam gelip yazı yazmış.

Sen de yorum yaz